|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Imena za fantka in za punčko - analiza
12.11.2014 0:37:36   
samma
Vprašanje postavljam v raziskovalni namen. Kogar je volja, naj odgovori. Zanima me namreč, kakšna imena so na seznamih nosečnic in zakaj, kakšni so razlogi za izbor določenega tipa imena.
To je moj seznam:

user posted image Urban, Erazem, Žiga, Jakob, Lovro, Gašper, Lenart
user posted image Nija, Hana, Ema, Žana, Zarja

Všeč so mi imena, ki se prilagajajo slovenskemu jezikovnemu kodu. Pomembna sta mi tudi pomen in izvor imena, nekoliko tudi zven imena oziroma ali gre ime v uho.
Niso mi ravno všeč imena, ki se prvič pojavijo šele po letu 1990.

Prosim, če mi lahko odgovorite na naslednja vprašanja: (jih je precej, ampak vseeno upam, da boste odgovorili)
1) Katera moška in katera ženska imena so vam všeč?
2) Katera moška in katera ženska imena vam niso všeč?
3) Ali vam je pomembno, da je to ime krčansko (ime nekega zavetnika, svetnika, mučenca ...)? Ali vam je pomembno, da je ime muslimansko? Judovsko? Kakšne druge vere?
4) Se vam zdi pomembno, da je ime internacionalno?
5) Mislite, da z imenom zaznamujete otrokovo življenje, njegove lastnosti, prihodnost?
6) Vam je pomemben izvor imena? Ste to preverili?
7) Vam je pomemben pomen imena? Ste to preverili?
8) Se vam zdi pomembno, kako bo okolica sprejela otrokovo ime ali se na to ne ozirate?
9) Mislite, da je pri izboru imena potrebno upoštevati tradicijo? Zakaj?
10) Želite otroku dati nekoliko bolj izvirno/unikatno ime? Zakaj?
11) Mislite, da je dobro, če otrokovo ime izstopa od večine? Zakaj?
12) So na vašem seznamu imena vaših prednikov (staršev, starih staršev) ali kakšne druge osebe, ki vam je draga?
13) Kakšni so drugi pogoji, vzroki, razlogi, omejitve za izbor vaših imen? Kaj se vam še zdi pomembno in kaj je potrebno upoštevati?

Hvalauser posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Imena za fantka in za punčko - analiza
12.11.2014 12:34:13   
naja17
1. user posted image Zarja, Zara, Zala, Tisa, Brina, Čarna
user posted image Maj, Bor, Jaša, Jon; Jaka, Jakob, Luka

2. user posted image Drejc
user posted image Esmerlada

3. Ne!
4. Ne
5. Ne!
6. Ja, sem pa preverila
7. Ja
8. Ni pomembno in se ne oziram
9. Nepomebno
10. Ne, otroku želim dati ime, ki mi je všeč, če pa je le to za nekatere unikatno pa....
11. Lahko je dobro, lahko slabo, al pa ne eno ne drugo...
12. Niso
13. Da se ujema s priimkom, da ni predolgo, ...

(odgovor članu samma)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Imena za fantka in za punčko - analiza
12.11.2014 12:59:19   
witch

1) Katera moška in katera ženska imena so vam všeč? user posted image Jurij, Matic, Nace, Bine, Nejc, Tine user posted image Anika, Ajda, Emilija, Paulina, Sofija
2) Katera moška in katera ženska imena vam niso všeč? Imena na tri črke in vsa ta nova imena ki ne pašejo nikamor.
3) Ali vam je pomembno, da je to ime krčansko (ime nekega zavetnika, svetnika, mučenca ...)? Ali vam je pomembno, da je ime muslimansko? Judovsko? Kakšne druge vere? Ne
4) Se vam zdi pomembno, da je ime internacionalno? Ni mi tak močno pomembno, je pa bil najin pogoj, da ime nima šumnikov. Ker pač vse abecede nimajo šumnika.
5) Mislite, da z imenom zaznamujete otrokovo življenje, njegove lastnosti, prihodnost? Ne
6) Vam je pomemben izvor imena? Ste to preverili? Ja
7) Vam je pomemben pomen imena? Ste to preverili? Ja
8) Se vam zdi pomembno, kako bo okolica sprejela otrokovo ime ali se na to ne ozirate? Ne, mi je čisto vseeno.
9) Mislite, da je pri izboru imena potrebno upoštevati tradicijo? Zakaj? Ne.
10) Želite otroku dati nekoliko bolj izvirno/unikatno ime? Zakaj? Otroku sem dala ime ki mi je všeč. Če pa je to za koga unikatno pač je. Ampak mislim da z imenom ne izstopa preveč. Ne v smeri da ga sploh ni, ne v smeri da je ful pogosto.
11) Mislite, da je dobro, če otrokovo ime izstopa od večine? Zakaj? Mi je všeč, da ni vsak drugi otrok s tem imenom. Nočem pa da ful izstopa. Smo trenutno v tujini, pa me je zadnjič en fantek vprašal kako je dojenčku ime. Pa mu pač povem (je fantek, ime iz zgornejga seznama) pa mi reče to pa je ful čudno ime user posted image Ok, nismo v Slovenij. Nočem pa takega komentarja slišati v Sloveniji.
12) So na vašem seznamu imena vaših prednikov (staršev, starih staršev) ali kakšne druge osebe, ki vam je draga? Ne.
13) Kakšni so drugi pogoji, vzroki, razlogi, omejitve za izbor vaših imen? Kaj se vam še zdi pomembno in kaj je potrebno upoštevati? Da nima šumnika, da ni prepogosto in je domače - slovensko ali pač že tak dolgo v naših krajih da je že čisto domače.



_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu samma)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Imena za fantka in za punčko - analiza
2.12.2014 23:02:26   
leilani

1) Katera moška in katera ženska imena so vam všeč? Natan, Filip, Luka
2) Katera moška in katera ženska imena vam niso všeč? Eva, Eli, Emili
3) Ali vam je pomembno, da je to ime krčansko (ime nekega zavetnika, svetnika, mučenca ...)? Ali vam je pomembno, da je ime muslimansko? Judovsko? Kakšne druge vere? Ne
4) Se vam zdi pomembno, da je ime internacionalno? Da
5) Mislite, da z imenom zaznamujete otrokovo življenje, njegove lastnosti, prihodnost? Ne
6) Vam je pomemben izvor imena? Ste to preverili? Ne
7) Vam je pomemben pomen imena? Ste to preverili? Ne
8) Se vam zdi pomembno, kako bo okolica sprejela otrokovo ime ali se na to ne ozirate? Se ne oziram, važno da je nama všeč
9) Mislite, da je pri izboru imena potrebno upoštevati tradicijo? Zakaj? Ne, ker meni/ nama to ni pomembno
10) Želite otroku dati nekoliko bolj izvirno/unikatno ime? Zakaj? Če to pomeni da ima tujko (črko 'X') v imenu potem da
11) Mislite, da je dobro, če otrokovo ime izstopa od večine? Zakaj? Vsi si ga zapomnejo :D
12) So na vašem seznamu imena vaših prednikov (staršev, starih staršev) ali kakšne druge osebe, ki vam je draga? Ne
13) Kakšni so drugi pogoji, vzroki, razlogi, omejitve za izbor vaših imen? Kaj se vam še zdi pomembno in kaj je potrebno upoštevati? Imena z največ 5 črkami, imena brez črk Č, Š, Ž in R


(odgovor članu samma)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?