|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 10:01:55   
Anonimen
In sicer: če ješ na beljakovinski dan sir (recimo dva kosa) pa polnozrnato bombetko, ki je dovoljena na beljakovinski dan, pa recimo zraven paradižnik, papriko, čebulo, solato, ...skratka en tak dober zelenjavno-sirni sedvič oz. topel zelenjavno sirni sendvič, s tem da sir prej malo v ponvi popečeš in ga daš med kruh.

A ni to isto kot če bi jedel testo za pico s sirom?

Testo za pico: moka, kvas, voda, sol.

testo za kruh: moka, voda, kvas, sol.

Zdaj mi pa prosim povejte, v čem je razlika????
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 10:19:31   
Tashaia
Dobro jutro,
ja, isto je. Samo ni mi jasno, kako je lahko dovoljen kruh na beljakovinski dan? To mi nikakor ne gre skupaj. Če sem jedla npr. na oh dan pizzo, sem dala testo, gor kečap ali pelate, origano in mogoče gobe. Sira pa ne.
Na beljakovinski dan sem se pa kar se da izogibala kruhu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 10:19:48   
babylove
Ne hujšam niti ne poznam podrobnosti vaše diete, ampak splošna razgledanost mi pravi, da sodi kruh med ogljikove hidrate in ne med beljakovine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 10:31:50   
Anonimen
Ja, verjamem babylove, da ti splošna razgledanost tako narekuje. meni tudi. Samo zakaj je pa potem po tej dieti na beljakovinski dan dovoljeno jesti kruh? Npr. kos mesa pa kruh?

tashaia, jaz se ga tudi izogibam, morda sem ga v 45 dneh jedla trikrat

No, naj se oglasi še katera Blacky ali pa Splišni, ki se mi zdi, sta najbolj podmazani, kar se diete tiče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 10:37:03   
Anonimen
Ja, a boš samo meso jedla? Brez vsega?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 10:38:50   
Anonimen
Ne vem hohien, zato pa sprašujem. A če je dovoljen kruh, je dovoljeno tudi testo ali kako

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 10:45:44   
mojchka
Po mojem je to tako zato, ker smo Slovenci veliki kruhojdeci in je to en tak mali prekršek, da bi nam šlo lažje. Si mislim.

in če gremo s takim sklepanjem naprej, bi si verjetno na beljak. dan lahko privoščila tudi kakšno sirno-zelenjavno pico. Ali pa šunka-zelenjava.
(to bi bil Tomaž vesel, če bi mu povedala za tole mojo izpeljavo... )

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 11:25:08   
Tashaia
Ja, jaz večinoma jem kar piščančji zrezek pečen na malo olivnega olja in ful zelene solate. Ali pa naredim solato in gor pečene koščke piščanca. Včasih pa mogoče še malo lahke livade gor naribam. To me popolnoma zadovolji tudi brez kruha.
Pa skuta je fenomenalna na beljakovinski dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 11:36:18   
Anonimen
Na skopiram nekaj (pomembnega):
Kaj lahko jemo in katere vrste hrane lahko kombiniramo?

Vsa živila so lahko razdeljena na skupine:
A. OGLJIKOVI HIDRATI: kruh, testenine. riž, krompir. stročnice v zrnju (grah, fižol), kaša in kosmiči (pripravljeni z vodo).
B. ZELENJAVA IN GOBE: med zelenjavo spada tudi stročji fižol in avokado.
C. BELJAKOVINE: meso, ribe. jajca, sir (proteini)
D. MAŠČOBE: (rastlinske in živalskega izvora) maslo, olje, mast)
E. SADJE: med sadje spada tudi paradižnik



ZELO POMEMBNO!
Ne mešajte skupin A in C med seboj. (Ne smete uživati skupaj testenin in mesa, krompirja in mesa, fižola in mesa, rib in vseh prej naštetih živil).
Skupina E se lahko uživa samo samostojno, brez vode, na tešče, najbolje zjutraj.
V skupini C ne mešajte rib in mesa, temveč je potrebno uživati vsako posebej (prav tako tudi samo sir, samo jajca).



Torej se ne sme mešati kruha in sira! Ne vem, zakaj v navodilih pozneje velikokrat piše, da se zraven mesa je dkuh. Ali pa zraven sira. Tu, v tej razlagi prav to piše, DA SE NE SME. Na splošno je vsa umetnost tega ločevanja to, da ne mešaš beljakovin in hidratov.
Jaz sem kruh jedla zraven čivapčičev prvi dan, ko sem začela z dieto. Da je bil malo lažji prehod iz basanja. Zdaj pa nikakor ne več. Sir in kruh sem jedla enkrat, ko se mi je en dan meso uprlo, ampak ne bom več.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 11:37:45   
mehurčica
Jaz ponavadi jem meso(belo) brez vsega ali s kakšno zelenjavo. Testenin nikoli ne jem zraven mesa, ker mi nekak ne gre skupaj. Kruh jem samo s čevapčiči in pleskavico. Včasih pa jem zraven krompir ali riž...to pa kar paše, ne?

Al bina, ti kar pusti kruh, dokler hujšaš. Vsaj na beljakovinski dan. O dieti nasplošno ne bom nič komentirala...sem že dovolj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 11:43:56   
bobek05
Splišni,

Ta dieta je res malo čudna - na začetku, da ne smeš skupaj kruha in mesa ali sira, potem pri receptih pa je kruh zraven??!!

Kako je pa potem s sladico na OH dan - tortica vsebuje vse po malem od jajc do moke, pa npr. tudi sir, če je sirova tortica???


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 12:05:03   
Anonimen
No, potemtakem bi človek rekel, da delam kar prav. ker jaz tudi jem piščanca in zelenjavo brez kruha, zraven še solato, no, zraven čevapčičev sem pa tudi jaz polnozrnato bombeto pojedla.

Torej: kruh + sir NE
meso + kruh NE

lahko bi pa denimo, kruh + zelenjavo, ampak po tem ne bomo posegali, če lahko na tisti dan, torej beljak. meso, jajca oz. sir.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 12:35:52   
Anonimen
Kruh + zelenjavo lahko ješ na OH ali na škrobni dan. Kruh so hidrati oz. škrob, saj to je v bistvu eno in isto, saj je škrob kompleksen ogljikov hidrat.


Tortica je po eni starni logična, ker so sladkor ogljikovi hidrati. V bistvu jo ješ zaradi sladkorja. Samo s sladkorjem se pa ne moreš basati, saj nismo konji, da bi jedli sladkorne kocke, ha, ha. Tako da tu drugače kot malo mešano ne more biti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 15:45:03   
Anonimen
Sem malo knjigo preštudirala in vam prepisujem ven:

"Če želite močno shujšati, jejte vse dni v glavnem kuhano in dušeno hrano, odpovejte se kruhu, zmanjšujte količino sadja v sadnih obrokih. Če želite, da so jedi okusnejše, pestrejše, polnejše, včasih celo pečene, pa bo izguba kilogramov manjša. Torej, količina in priprava hrane sta odvisni od tega, za koliko želite shujšati. Če ste se odločili, da boste shujšali za manj kilogramov, prav. Toda natančnega urnika prehranjevanja in pravilne kombinacije živil ne smete spreminjati. Lahko pojeste le malo več."

Moje mnenje je, da je dieta napisana po neki zlati sredini, da ne hujšaš s totalno lakoto zraven in da vseeno hujšaš in nisi lačen. Zato je dovoljen kruh.

"Prvi in drugi dan je pri kosilu dovoljeno jesti kruh, seveda polnozrnati. Izbira je velika. Nekateri nosijo nalepko Varuje zdravje. Poskusite jih. Le 1 kos."


Albina, še zate, ko štrajkaš pri sladicah na dan OH:
"Tudi pecivo je treba jesti. Če niste sladkosnedni, povečerjajte del od kosila. Čokolada pa je obvezna - 1 rebro."
Torej, vidiš, da ne rabiš jesti sadja na dan OH za večerjo, ampak lahko ješ enako kot za kosilo.

Ena je zadnjič spraševala o neki pšenični kavi, al nekaj takega. Evo, odgovor za njo:
"Kava je dovoljena, a brez sladkorja. Poskusite z žitno kavo. Prija."

Albinca, spet nekaj zate:
"Uživanje alkohola zavira proces hujšanja, zato med dieto ni dovoljeno."




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 18:34:27   
Anonimen
Hvala, Blacky. No, če pivo samo zavira, nič hudega, če ni dovoljeno, tudi prav, jaz ga bom srknila, kadar mi bo zapasalo. Saj sicer bi prehitro shujšala in vas zapustila, ampak nočem, ko mi je pa tako lepo v vaši družbi. Evo, to je razlog

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 23:07:32   
Anonimen
Albina

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   ne razumem ene stvari - pomoč
21.9.2005 23:18:06   
mojchka
Pa tudi slikco boš morala zamenjat, če bo šlo prehitro, Albina!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   ne razumem ene stvari - pomoč
22.9.2005 6:34:33   
Anonimen
Ja no, še to, mater

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   ne razumem ene stvari - pomoč
22.9.2005 6:46:02   
CUKRČEK
hothien je napisal/a:

Ja, a boš samo meso jedla? Brez vsega?


Bolje samo meso brez kruha, kot sam kruh brez mesa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   ne razumem ene stvari - pomoč
22.9.2005 7:48:26   
Anonimen
Bi rekel moj stari ata, meni pa ni do mesa brez kruha

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   ne razumem ene stvari - pomoč
22.9.2005 8:38:35   
mojchka
Ma ja, nekateri jejo kruh celo s pire krompirjem, pa s testeninami... meni pa najbolj paše ob kakšni mineštri, pa ob solati... in sendvič brez njega tudi ne more, ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   ne razumem ene stvari - pomoč
22.9.2005 9:01:15   
biba77
Al bina, mogoce pa je finta v kolicini:
* ce imas pizzo z zelenjavo na dan OH, nisi nic zgresila: testo lahko, zelenjavo tudi in tudi razmerje je ok, saj lahko zelenjave dosti (neomejeno), ne?
* ce pa imas pizzo s sirom na mesni dan, pa pojes v bistvu malo sira in dosti kruha. Osnovno zivilo tega dneva je v krepki manjsini. Bi morala jesti sir in po njem drobtinice kruha in zelenjavo in ne testo, posuto s sirom?

Drugace pa tudi jaz kruha ne obvladam najbolje. Ze pred dieto sem si namesto sendvica raje narezala sir na kocke in kako svezo zelenjavo zraven. Ne morem pa pojest hrenovke brez kruha...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ne razumem ene stvari - pomoč
24.9.2005 11:34:50   
gojska
Vem kaj bi ti Binauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ti bi pico s sirom
qoatro fomaggio mogoče????user posted image user posted image

Sej vem jest mislim kot astra. Sama pa jem kruh samo na beljakovinski dan, ker se mi zdi, da bi ga preveč pogrešala, če ga nebi vsaj enkrat na štir dni. Zraven riža in krompirja mi ne paše. Razen če si drugi dan naredim fižol ali lečo potem zamenjam dneva al pa kar oba dni jem kruh.
SEJ ZATO PA TKO POČAS HUJŠAMuser posted image user posted image user posted image user posted image
Zdaj mi pa povej kako boš spravla ta svoj samostanski sir na polnozrnato pizza testo v velikosti bombetkeuser posted image
Pa še neki ta vikend se bom čist prekršila.
Dober da v ponedeljek pridejo beljakovine, da lahko začnem lepo disciplinirano naprejuser posted image user posted image

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?