|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJČICE 2021
26.11.2020 21:23:36   
evkaliptus
Kamničanka 17 tednov 1 dan sem danes in meni vsakič naredi UZ in si vzame kar čas, vedno vse izmeri in pregleda od glave do pet❤️

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 676
   RE: MAJČICE 2021
26.11.2020 23:53:04   
Kamničanka1
Držim pesti, da bo tudi moja tako 🤞🤞 res bi bila pomirjena, če bi videla spet utrip in premikanje 💛


(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 677
   RE: MAJČICE 2021
27.11.2020 13:32:19   
evkaliptus
Luštno je vidit. Pa tudi zanimivo kako zelo zraste in spremeni položaj. Nazadnje sem imela UZ tri tedne nazaj in ga je delala precej pod popkom, v "kader" je prišel praktično skoraj cel otročiček. No, sedaj smo jo iskale povsod okrog popka, tudi nad popkom, cele naenkrat se seveda ni več videlo. Veliko bolj izrazito se je videl obraz z očmi. Skratka spet drugačen UZ kot nazadnje. Migala je še veliko bolj, cel žur je imela user posted image

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 678
   RE: MAJČICE 2021
27.11.2020 14:21:55   
Kamničanka1
Haha hudo. Komaj čakam. Nazadnje (na nuhalni, 12t0d) ga je komaj dobila prek trebuha (bolj zadaj nosim baje) in še to čisto na desni strani. Da vidimo kam se je zdaj prestavil 😁😁. Hkrati tako počasi, a tako hitro mineva 🤔😁. Bi kar prevrtela čas na maj. 👶❤️


(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 679
   RE: MAJČICE 2021
27.11.2020 14:24:59   
evkaliptus
Ja, pri meni je tudi samo na eni strani ležala, sedaj je pa že kar povsod user posted image Jaz pa spredaj nosim user posted image

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 680
   RE: MAJČICE 2021
27.11.2020 14:26:38   
evkaliptus
Drugače pa ja, po eni strani gre počasi, po drugi me kar panika, ker se mi zdi da ko bo novo leto, bo potem kar 1 2 3 že maj... meni se sedaj "mudi" ko je voziček prispel. Sem ravno prej nardila en krog po hiši user posted image

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 681
   RE: MAJČICE 2021
27.11.2020 22:27:08   
Kamničanka1
Si že krstila voziček, top 😁😁

Jaz pa razen par pralnih pleničk, nisem še nič naročila.Si(ste) kaj gledal za posteljico? Kakšna ugodna, a kakovostna? Upam, da trgovine kmalu odprejo, ne bi rada vse preko spleta kupovala...kaj že lahko, ene stvari pa moraš v živo videt/sprobat.  🤔

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 682
   RE: MAJČICE 2021
28.11.2020 12:24:48   
evkaliptus
Haha, ja joj kako je fajn vozičkat 😃 

Ravno posteljico pa dobim, belo, Mothercare z nastavljivim dnom. Zato jih nisem niti gledala. 

Jaz sem včeraj nakupovala na HM, darila za tamale pa zase sem bundo vzela pa sem še en kompletek v velikosti 56 dodala v košarico🥰 za dušo☺️ ali boste kupovale 56ko ali manjše? 🤔

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 683
   RE: MAJČICE 2021
28.11.2020 16:09:01   
Kamničanka1
Aha super ☺️.


Uf, glede na to, da sva oba zelo visoka, dragi je bil ob rojstvu 56 cm in 4,5kg... dvomim, da bo majhen otrok 😂😂 se pa pustim presenetiti. Tudi vse mamice s katerimi sem govorila, so mi rekle, naj kupujem večje, da se bolj rabijo. 🤔🤷🤷

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 684
   RE: MAJČICE 2021
28.11.2020 16:25:04   
evkaliptus
Midva, sva bila tudi velika.. jaz 56 cm pa 3,9 kg, moj pa čez 4 kg user posted image Upam sicer, da bo tale punčka kaj manj zrastla user posted image Ampak ja, se strinjam, mislim da nima smisla manjše od 56 kupit.. Če bi pa slučajno se zgodilo, da bi bila mejčkena se pa lahko še skoči v trgovino po par manjših cotk v skrajni sili...


A sva samo še midve na forumu ostale? user posted image user posted image

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 685
   RE: MAJČICE 2021
28.11.2020 21:16:26   
Kamničanka1
Haha očitno. A na unem "prepolnem za nove člane" forumu ful dogaja? 😁


(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 686
   RE: MAJČICE 2021
28.11.2020 21:58:38   
evkaliptus
Pa ne dogaja prav veliko, glede na tako prepoln je 😂🙈danes prav nič. 

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 687
   RE: MAJČICE 2021
29.11.2020 8:52:27   
Nora23
Nista same ostale, jaz usak dan pospegam na forum, ampak nimam kej za komentirat kr se nc ne dogaja pri meni haha😂 sm v 15. tednu, trebuha se kr nikjer, kile se zmer enake kot pred zanositvijo, pocutje odlicno hvala bogu.. kupovala pa se cisto nic nisem.. 🤷🏻‍♀️ 
Kako je kej stanje z vasimi pridobljenimi kilogrami, glede na to da ste vse pred mano kak tedn, dva, nekatere tudi tri?🤔 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 688
   RE: MAJČICE 2021
29.11.2020 12:00:04   
evkaliptus
Hehe, ja Nora tudi jaz imam sicer občutek, da se nič kaj ne dogaja. Nakupi prejšnji teden so mi dali malo navdušenja😄 sedaj pa čakam na morfologijo in pa da začutim premike. Ginekologinja mi je rekla, ker sem prvič noseča in ker nosim spredaj, da bom verjetno čutila šele okrog 20. tedna. Sem pa 17 tednov 4 dni danes. Ve veste položaj posteljice? Jaz imam od vsega začetka spredaj ležečo, zato se naj bi tudi prej videl trebušček. Meni se že sedaj kar pozna 🙂

Kar se tiče kilogramov.. za predstavo: visoka sem 172 cm in sem začela s točno 58kg, sedaj jih imam pa 62. Meni se zdi kar veliko, čeprav se ne počutim, da bi toliko pridobila..ginekologinja je rekla, da je normalno. Joške so mi precej zrastle-iz B na polno C do D. Trebuh tudi. Ne bi se rada preveč zredila, ampak jem čisto normalno, nič bistveno več kot prej in se ne prenažiram, kile so šle pa kar gor. 

(odgovor članu Nora23)
Neposredna povezava do sporočila: 689
   RE: MAJČICE 2021
29.11.2020 12:28:27   
Škratek89
Oj, punce..tudi jaz sem še tu, samo sem preokupirana z nekimi drugimi obveznostmi in imam manj časa za javljanje..
Drugače sem super, danes je 18 t in 2 dni..se mi zdi, da mi je v teh 2 dneh kar naenkrat trebušček zrastel user posted image zdaj je res tak lep, že kar očiten.. glede kg pa nevem, ker doma nimam tehtnice user posted image visoka sem 168 cm, začela sem z 56 kg. Nimam občutka, da bi se kam prav posebej zredila, apetit je normalen, nimam kakšnih obdobij prenažiranj. Upam, da bo tako tudi ostalo.
Počutje je dobro, že nekaj dni občasno čutim neke premike, sedaj res mislim, da to ni črevesje user posted image Aja, pa občasno mi maternica za nekaj minut otrdi, včasih se mi na eni strani pojavi prav ena izboklina.. včeraj sva po 2 tednih spet imela spolni odnos pa sva ga morala predčasno končati,ker mi je trebuh tako otrdel..kakor sem brala naj to ne bi bilo nič nevarnega, ampak mi pa vseeno ni bilo prijetno.. se še kateri to dogaja? user posted image

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 690
   RE: MAJČICE 2021
30.11.2020 11:05:59   
Lostinspace
Ponovno pozdravljene.


Jaz sem se pred časom umaknila iz vaše skupine, ker ima rok junija, pa sem se sedaj vrnila, ker vas je več in ste malček bolj aktivne kot v drugi skupini. 
Imam čudno vprašanje: kako vam ginekologi štejejo tedne nosečnosti? Jaz mojega nikakor ne razumem. Po datumu zadnje menstruacije sem si po aplikacijah izračunala, da bi morala imeti PDP okrog 29.5. In bi sedaj morala biti v 15.tednu.Ginekolog mi je dal rok 7.6. In v materinski mi piše, 13.teden, ker se seveda oploditev zgodi cca. po 14 dneh po menstruaciji. Jasno! Ampak sedaj jaz ne razumem ali sem 15.ali 13.teden? Kako vam piše v materinski po datumu oploditve ali po prvem dnevu zadnje menstruacije? 
Že vnaprej hvala za odgovore. Mogoče to ni tako bistveno, vseeno pa mi je pomembno, ker spremljam kaj se dogaja z mano in otrokom. 

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 691
   RE: MAJČICE 2021
30.11.2020 13:15:05   
evkaliptus

IZVIRNO SPOROČILO: Lostinspace

Ponovno pozdravljene.


Jaz sem se pred časom umaknila iz vaše skupine, ker ima rok junija, pa sem se sedaj vrnila, ker vas je več in ste malček bolj aktivne kot v drugi skupini. 
Imam čudno vprašanje: kako vam ginekologi štejejo tedne nosečnosti? Jaz mojega nikakor ne razumem. Po datumu zadnje menstruacije sem si po aplikacijah izračunala, da bi morala imeti PDP okrog 29.5. In bi sedaj morala biti v 15.tednu.Ginekolog mi je dal rok 7.6. In v materinski mi piše, 13.teden, ker se seveda oploditev zgodi cca. po 14 dneh po menstruaciji. Jasno! Ampak sedaj jaz ne razumem ali sem 15.ali 13.teden? Kako vam piše v materinski po datumu oploditve ali po prvem dnevu zadnje menstruacije? 
Že vnaprej hvala za odgovore. Mogoče to ni tako bistveno, vseeno pa mi je pomembno, ker spremljam kaj se dogaja z mano in otrokom. 


Živjo!

Glede PDP-ja je takole:

Ginekolog ne bo nikoli štel od datuma oploditve, ampak kot si izračunala ti: torej od datuma zadnje menstruacije. VENDAR se PDP lahko na podlagi meritev na UZ spremeni - če je otrok manjši, potem se ti PDP prestavi naprej (kot pri tebi) in obratno, če je večji. PDP je ginekolog postavil na podlagi teh meritev. Meni je izračunala PDP na podlagi zadnje M, nato opravila meritve (nekje v 8. tednu) in se je velikost ploda skladala s temi tedni, zato je PDP ostal enak. Načeloma se PDP določi (spremeni) na nuhalni in nato ponovno in tudi zadnjič na morfologiji "Na morfologiji preverimo rast, in sicer izmerimo premer in obseg glavice, obseg trebuščka in dolžino stegnenice ter še zadnjič preverimo predvideni datum poroda. Po 20. tednu tega namreč ne smemo več spreminjati, saj je rast ploda v drugi polovici nosečnosti precej bolj individualna in odvisna od zunanjih dejavnikov, kot v prvi polovici." Na nuhalni je meritev zopet ustrezala, zato PDP ni spreminjala. Vse te stvari pa je meni potem merila še pred morfologijo, in sicer že po nuhalni in nazadnje prejšnji teden in vedno se na UZ meritev sklada s tednom v katerem sem (do cca 2 dni odstopanja). Vsi ti zapisi so vidni na UZ - tedni in dnevi na podlagi meritev.

Upam, da sem razumljivo napisalauser posted image





(odgovor članu Lostinspace)
Neposredna povezava do sporočila: 692
   RE: MAJČICE 2021
30.11.2020 13:19:28   
evkaliptus

IZVIRNO SPOROČILO: Škratek89

Oj, punce..tudi jaz sem še tu, samo sem preokupirana z nekimi drugimi obveznostmi in imam manj časa za javljanje..
Drugače sem super, danes je 18 t in 2 dni..se mi zdi, da mi je v teh 2 dneh kar naenkrat trebušček zrastel user posted image zdaj je res tak lep, že kar očiten.. glede kg pa nevem, ker doma nimam tehtnice user posted image visoka sem 168 cm, začela sem z 56 kg. Nimam občutka, da bi se kam prav posebej zredila, apetit je normalen, nimam kakšnih obdobij prenažiranj. Upam, da bo tako tudi ostalo.
Počutje je dobro, že nekaj dni občasno čutim neke premike, sedaj res mislim, da to ni črevesje user posted image Aja, pa občasno mi maternica za nekaj minut otrdi, včasih se mi na eni strani pojavi prav ena izboklina.. včeraj sva po 2 tednih spet imela spolni odnos pa sva ga morala predčasno končati,ker mi je trebuh tako otrdel..kakor sem brala naj to ne bi bilo nič nevarnega, ampak mi pa vseeno ni bilo prijetno.. se še kateri to dogaja? user posted image


Živjo, Škratek.

Meni se včasih zdi, da sem že kot kit, ker nisem vajena trebuha user posted image ampak vidim po cunjah, da sem približno na istem razen trebuščka, ki sem ga začela pa še večkrat mazat, glede na to kako raste user posted image

Mene je včeraj spet nekaj špikalo levo in desno spodaj, tudi med spolnim odnosom mi ni bilo najbolj ugodno, ampak me pa potem ni nič matralo.. Vzela sem pa še ekstra magnezij in spasmex pa je bilo potem ok. Otrjuje mi pa ne, vsaj pomoje ne no, si ne predstavljam kako bi to izgledalo, zato predvidevam, da mi ne... Sem pa tudi jaz brala, da ni nič nevarnega, vsaj v teh tednih ne. Moja prijateljica je zadnjih par mesecev sicer preležala zaradi tega. Ni za pretiravat s kakimi napori, ker njej se je zato pojavilo in je imela potem težave s tem do konca nosečnosti.

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 693
   RE: MAJČICE 2021
30.11.2020 17:16:56   
PozitivnaEnergija
Oj punce,


Tudi jaz sem še tukaj ;)
Evkaliptus super za pregled, jaz ga imam v cetrtek ko bom 18t 2d se mi zdi :) bo verjetno tudi naredu uz, da potem doloci datum morfologije, ker jo dela točno v 21. Tednu.
Manjše od 56 ne kupujte, pa še to bolj za dušo, moja prva je 56 prerastla v 14 dneh ;) tudi plenicke, 1ka en paketek iz dm babyboxa je dovolj, 2ka tudi ne pretiravat, boste hitro na 3jki ;) tam pa pol nekaj časa vztrajas ;)
Jaz sem si vzela na nextu nosecniske kavbojke, končno ;) in sem za malega kupila kosmato jopco z useski in copatke za v vozicek za potem ko bo tm nekje 6m, tak obdobje drugo leto. Čeprav mi kolegica že pakira 56,62,68 številko oblelic, in jih dobim verjetno drug teden, sem mogla nekaj za duso kupit 💙 
Naredila mu bom tudi kompletek za iz porodnisnice, in odejico za v vozicek. Prva ni imela tega privilegija, ker še nisem šivala ;) 
V tisti fb skupini jih je pomoje čist prevec in ne funkcionira lih najbolj. 
Otrdevanje trebuha probajte reševati z dodajanjem magnezija, se pa to med spolnim odnosom rado dogaja in ni nevarno, tudi otroka ne stiska ;) samo tak občutek imamo, kot da je še nekdo z nami. No jaz tokrat imam un holiwudski libido, se je pojavil zdej v drugem trimesecju, tako da hormoni delajo na polno očitno. V prvo bi mi bilo vseeno če 9m ne bi sploh imela odnosov ;) 
Jaz tudi mislim da bo novem letu bo ful hitro minilo. Mi smo zdej za vikend začeli malo decemberskl vzdusje da ni tok isto vse vsak dan. Jutri štartamo še z nalogicami iz adventnega koledarja, in bo žur ;) 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 694
   RE: MAJČICE 2021
30.11.2020 17:21:34   
PozitivnaEnergija
Aja probavam se izogibat kaksnim stresnim situacijam, ker čim je kej tqkega napetega, npr. V sluzbi da mi pride do živega me ful trebuh začne bolet :/ 


Tako da se izogibam fizicnemu dvigovanju in pa stresu, kolikor se da. 
Glavoboli so začeli malo popuscat, še dobro, ker je bil en obdobje ko me je po par dni glava bolela. 🙈

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 695
   RE: MAJČICE 2021
30.11.2020 17:36:41   
Škratek89
Oo, hvala PozitivnaEnergija, si me pomirila kar se tiče tega otrdevanja.. 🤗 
Ja, ta stres je žal neizogiben, jaz moram še malo zdržati, drug teden imam eno kar precej stresno situacijo za speljat... upam, da mali tega ne bo preveč občutil.. se skušam skulirat in si rečt, da je najpomembnejša sedaj samo 1 stvar ♥️ bo pa potem toliko lepše, ko gre vse skupaj mimo..
Tudi jaz že neskončno čakam pregled, imam morfologijo 15.12..  potem bo res veseli december! 🌲🌟

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 696
   RE: MAJČICE 2021
1.12.2020 13:43:26   
evkaliptus
Oo super, javi se po pregledu. Tudi jaz bom 21 tednov in 1 dan na morfologiji. user posted image

Hvala ti za vse nasvete glede velikosti, potem sigurno ne bom kupila manjše od 56.. Ti imaš srečo, da znaš šivat, boš lahko naredila kaj lepega user posted image Tudi jaz bom nekaj cotk dobila, sigurno tudi v dar od staršev in tašče, ampak ja, za dušo sem pa morala nekaj user posted image


Tudi jaz sem že vse okrasila, še smreko postavim ta teden. Za vas s otročki ima ta čas sploh še poseben čaruser posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 697
   RE: MAJČICE 2021
1.12.2020 19:59:22   
PozitivnaEnergija
Ja res je ja, ko imas enkrat otroke je še večji čar ;) danes je začela odpirat adventni koledar in je čist navdušena nad nalogicami in nagradicami  :) 


Jutri pa menda dočakamo sneg ♥️♥️♥️

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 698
   RE: MAJČICE 2021
2.12.2020 10:47:13   
Kamničanka1
Me je danes zelo presenetila količina snega 😁 dokler ne rabiš kam hodit je ful pravljično gledat ta sneg ❄️❄️


(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 699
   RE: MAJČICE 2021
2.12.2020 12:43:34   
evkaliptus
Ja, ker mi ni treba zjutraj v avto in na cesto je prav luštno. 😃 Sem šla na daljši sprehod s psom in je prava zimska idila ❄️😊

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 700
Stran:   <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?