|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JULIJ 2022
7.3.2022 18:08:33   
Tarinca11
Imela sem v ZD, PCTja niso zahtevali samo en obrazec sva morala izpolnit. Na pregledu je bilo vse ok, je večje rasti in ima 561g. PDPja mi ni popravila., saj na aparaturi izračunal PDP 3.7.Za spol nisva vprasala oz. sva povedala da nočeva vedet. Mi je dala pa napotnico še na en UZ v porodnišnico ker je njen aparat malo zastarel in se nekaj ni dobro videlo, pa sem pozabila kaj…

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: JULIJ 2022
7.3.2022 18:49:53   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Tarinca11

Imela sem v ZD, PCTja niso zahtevali samo en obrazec sva morala izpolnit. Na pregledu je bilo vse ok, je večje rasti in ima 561g. PDPja mi ni popravila., saj na aparaturi izračunal PDP 3.7.Za spol nisva vprasala oz. sva povedala da nočeva vedet. Mi je dala pa napotnico še na en UZ v porodnišnico ker je njen aparat malo zastarel in se nekaj ni dobro videlo, pa sem pozabila kaj…



Blagor vama da sta bila lahko oba prisotna, vrjamem da je bilo za parnerja nekaj posebnega. Super da je z otrockom vse ok! Se ze lepse vidi a ne? 😀😀

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: JULIJ 2022
8.3.2022 21:22:45   
MacB

IZVIRNO SPOROČILO: Tarinca11

Imela sem v ZD, PCTja niso zahtevali samo en obrazec sva morala izpolnit. Na pregledu je bilo vse ok, je večje rasti in ima 561g. PDPja mi ni popravila., saj na aparaturi izračunal PDP 3.7.Za spol nisva vprasala oz. sva povedala da nočeva vedet. Mi je dala pa napotnico še na en UZ v porodnišnico ker je njen aparat malo zastarel in se nekaj ni dobro videlo, pa sem pozabila kaj…


Midva tudi nisva želela vedeti pa se je nekaj pokazalo, ko je dala na uz. Se ni dalo skriti, ker spol je user posted image Srečka, komaj čakam tvoje poročilo, sem tok vesel zate. user posted image

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: JULIJ 2022
9.3.2022 12:27:46   
Srečka138
Na pregledu je bilo vse ok, sicer sem mislila da bo UZ trajal malo dlje ampak ok. Vazno da smo videli vse pomembne stvari take kot morajo bit. Otrocek ima 430g in ustreza tednom nosecnosti. Spola se ni videlo. Imam pa konec meseca testiranje za sladkor pa mi bo takrat naredila se ne UZ da poisce se ledvicke in spol, ki zdaj zaradi lege ni bilo vidno...


(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: JULIJ 2022
10.3.2022 8:00:44   
srce11
Mene pa zanima, če ste že imele morfologijo, kje in kakšna je bila vaša izkušnja.
Jaz jo imam kmalu in se zelo veselim, da bi bila to lepa izkušnja in da si ginekolog za to vzame čas. Morfologijo imam v porodnišnici Lj.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: JULIJ 2022
10.3.2022 8:54:47   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: srce11

Mene pa zanima, če ste že imele morfologijo, kje in kakšna je bila vaša izkušnja.
Jaz jo imam kmalu in se zelo veselim, da bi bila to lepa izkušnja in da si ginekolog za to vzame čas. Morfologijo imam v porodnišnici Lj.


2 izkusnji si lahko preberes par komentarjev visje :)

(odgovor članu srce11)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: JULIJ 2022
10.3.2022 11:24:42   
Luna94
Ravno z morfologije... Sem sla najprej sama, ker niti nisem bila sigurna, ce bo morfo... Pa sem lahko potem se partnerja in hcerkico poklicala, da sta prisla zraven. Res lepo, ker prvic ni smel na noben pregled💔 Dete raste, po merah prehiteva za par dni, tehta okrog 350 g, mv je v redu, posteljica se pa tudi ze pocasi odmika navzgor. Smo izvedeli spol ampak naj zaenkrat ostane skrivnost. Malo sva presencena, ker naju je oba obcutek varal. Ta teden koncno malo bolj cutim premike in je res simpaticno, ker najbolj miga, kadar se starejsa doji in pojeva uspavanko.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: JULIJ 2022
11.3.2022 9:06:33   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Luna94

Ravno z morfologije... Sem sla najprej sama, ker niti nisem bila sigurna, ce bo morfo... Pa sem lahko potem se partnerja in hcerkico poklicala, da sta prisla zraven. Res lepo, ker prvic ni smel na noben pregled💔 Dete raste, po merah prehiteva za par dni, tehta okrog 350 g, mv je v redu, posteljica se pa tudi ze pocasi odmika navzgor. Smo izvedeli spol ampak naj zaenkrat ostane skrivnost. Malo sva presencena, ker naju je oba obcutek varal. Ta teden koncno malo bolj cutim premike in je res simpaticno, ker najbolj miga, kadar se starejsa doji in pojeva uspavanko.


Super, lepo da ste sli lahko vsi skupaj, super da je z otrockom vse ok. ❤❤

(odgovor članu Luna94)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: JULIJ 2022
11.3.2022 9:07:21   
Srečka138
Kdaj imate zdej testiranje za sladkor? Jaz ga imam 30.3., takrat mi bo tut se en UZ naredila


(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: JULIJ 2022
11.3.2022 10:04:34   
Luna94


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138

Kdaj imate zdej testiranje za sladkor? Jaz ga imam 30.3., takrat mi bo tut se en UZ naredila




 Na prvem pregledu sem "padla" s 5,1 in nimam OGTTja. Bi ga pa z veseljem imela namesto buzeriranja s sladkorno, ki je realno nimam.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: JULIJ 2022
13.3.2022 22:27:58   
Tarinca11
Jaz bom dala kri za krvni sladkor 21.3., na OGTT me ne bo poslala. Sem si po resnici povedano kar malce oddahnila.

(odgovor članu Luna94)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: JULIJ 2022
16.3.2022 9:50:38   
srce11
Imela sem morfologijo. Bilo je vse super, rezultati so po mnenju ginekologa odlični, ampak sem vseeno malo razočarana nad odnosom in v dvomih, če je bil dovolj natančen pregled. Morfologijo sem imela v porodnišnici Lj in potekal je natančno 5 minut. Ginekolog mi ni pokazal ničesar, nisem videla, kako se dojenček premika, nisem videla ničesar, ker tudi nisem uspela razbrati, kaj je na ekranu, ker je delal samo neke meritve. Ali ste imeli tudi vi podobno izkušno in ali ste se kljub temu, da ste imeli pregled pri svojem ginekologu, odločili še za samoplačniški pregled? Jaz sem dobila samo eno malo slikico in še to sprintano na izvidu.
Morda so bila moja pričakovanja previsoka, ker sem vedno brala, kako je to lep pregled, ampak pri meni žal ni bil. Sicer super, da je z otročkom vse dobro, ampak vseeno je grenak priokus.

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: JULIJ 2022
16.3.2022 11:39:02   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: srce11

Imela sem morfologijo. Bilo je vse super, rezultati so po mnenju ginekologa odlični, ampak sem vseeno malo razočarana nad odnosom in v dvomih, če je bil dovolj natančen pregled. Morfologijo sem imela v porodnišnici Lj in potekal je natančno 5 minut. Ginekolog mi ni pokazal ničesar, nisem videla, kako se dojenček premika, nisem videla ničesar, ker tudi nisem uspela razbrati, kaj je na ekranu, ker je delal samo neke meritve. Ali ste imeli tudi vi podobno izkušno in ali ste se kljub temu, da ste imeli pregled pri svojem ginekologu, odločili še za samoplačniški pregled? Jaz sem dobila samo eno malo slikico in še to sprintano na izvidu.
Morda so bila moja pričakovanja previsoka, ker sem vedno brala, kako je to lep pregled, ampak pri meni žal ni bil. Sicer super, da je z otročkom vse dobro, ampak vseeno je grenak priokus.


Vsi UZji v nosecnosti, so zgolj zato da se preveri ce dojencek ok raste in se dobro razvija. Ni namenjen temu da ga pride mamica pogledat. Zal. Vecina G je narejena po tem in tega se drzijo. Tako da ce ga je premeril, in ce so meritve ok, potem si lahko brez skrbi. Itak se na UZ ne vidi kako dojencek trenutno izgleda, tako da je prakticno brez pomena. Tudi jaz sem dobila samo sliko stopala. Videla sem ga tut dovolj ker tocno vem kaj gledat na ekranu in kako gledat. Imam pa vseeno v mislih da bi sla na kaksen 3D slikanje da ga vidi se partner.

(odgovor članu srce11)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: JULIJ 2022
24.3.2022 20:24:59   
Tarinca11
Kje ste punce? Kako se pocutite? Mene je ze drugic obiskala korona, jutri grem na PCR, zaenkrat me samo peče grlo in malo kašljam in kiham. Vročine nimam in upam, da tako tudi ostane.V ponedeljek sem dala kri za glukozo, ma sm bla mal pod stresim in upam, da bi to kaj vplivalo na rezultat ker kar sem se merila doma je bilo pod 5.0. Bomo videli.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: JULIJ 2022
25.3.2022 8:59:21   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Tarinca11

Kje ste punce? Kako se pocutite? Mene je ze drugic obiskala korona, jutri grem na PCR, zaenkrat me samo peče grlo in malo kašljam in kiham. Vročine nimam in upam, da tako tudi ostane.V ponedeljek sem dala kri za glukozo, ma sm bla mal pod stresim in upam, da bi to kaj vplivalo na rezultat ker kar sem se merila doma je bilo pod 5.0. Bomo videli.



Drzim pesti da bo korona cimbolj mila!..zacelo se je prekrasno vreme tako da jaz ogromno casa prezivljam zunaj. Ce te niso nic klicali potem je pomoje ok. Mene so v prvi N klicali ko sem imela 5.2 sladkorja...jaz imam pa v sredo testiranje...bomo videli kaj bo, imam pa obcutek da bom pogrnila...upam da mi takrat res naredi se UZ tako kot mi je obljubila, da mi pove kaj pricakujeva :)

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: JULIJ 2022
25.3.2022 10:14:16   
Luna94
Joj Tarinca a drugic v nosecnosti ali si jo prej dobila? Mene je obiskala v 13/14 tednu. Drzim pesti, da hitro mine. Mi se pridno martinckamo na soncku. Malo dete ze ve kdaj pride ati domov. Je bil cel dan mir, potem pa on pride, zacne govorit in akcija. Kriz me je zacel matrat, me useka, da obstanem za minuto ali dve. Razmisljam, da naslednjic recem za kako fizioterapijo. Poleg tega sem pa ocitno se koleno poskodovala in komaj hodim. Zelezo imam od morfo bolj na meji, zato ga dodatno jemljem pa bomo videli nadlednjic, ce pomaga. V zadnjih 2 tednih sem se podvojila cez trebuh in kar naenkrat iz +2 na +4 kg.A za glukozo so vam samo na tesce preverjali ali ste/boste sle prav na ogtt? Pri nas vedno klicejo, ce so pri izvidih kaka odstopanja. Sem si pa od zadnjega pregleda v diabetoloski samo se parkrat pomerila in imam enake ali nizje vrednosti kot prej (brez diete). Dokler bo tako, ne mislim vec hodit na izlet k njim. Kdaj imate naslednji pregled? Jaz ga imam 7. 4., to bo 23t 5/7.  

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: JULIJ 2022
25.3.2022 16:38:04   
Tarinca11
Ja Luna že drugič imam covid , čisto na začetku pa sedaj v 24. tednu 🥺. Sem mislila,da bodo naredili PCR vendar je zdaj dovolj hitri antigenski test. Je zaenkrat res kot prehlad, grlo peče in iz nosa teče. Glede glukoze pa me niso nič klicali, naslednji pregled pa imam 4.4. Komaj čakam, da razloži izvid iz morfologije iz porodnišnice, saj naj bi imel otrocek razširjen votli sistem obeh ledvic. Malo sem brskala po netu in kaže na večjo možnost uroinfektov, vendar so na forumih imeli večje vrednosti. Nad 10-15. Naše dete ima okoli 5.Vesel materinski dan!!! 💐🌷🌺🌹

(odgovor članu Luna94)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: JULIJ 2022
25.3.2022 18:06:12   
Srečka138
Jaz imam prav oggt...v sredo...takrat mi bo tut UZ senkrat naredila..bom pa 24t3d...

Jaz imam podvojen votli sistem, pa nisem imela nikoli tetav z ledvico...brat je imel pa preozkega, in mu je zato zastajala voda v ledvici in se je nekontrolirano ponoci polulal, ni pa imel nikoli uroinfekta... je sel na operacijo in so mu razsirili dovod, in zdej je ok. Ima pa tut moja mami nekaj z ledvico, tako da je to pri nas dedno...

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: JULIJ 2022
30.3.2022 16:01:04   
Tarinca11
Srečka, kako je bilo na oggt? Si prezivela? Kako pa je bilo na UZ? 
Jaz sem ok, imam le odrgnjen nos od konstantnega brisanja. Vročine ni bilo nobene. V ponedeljek imam pregled, sem klicala v ZD in povedala, da imam covid, pa je rekla sestra, da ce bom v petek negativna lahko pridem. 

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: JULIJ 2022
30.3.2022 16:22:21   
Srečka138
Sem glih misla sporocit...test je bil super, ta "sok", ki ga dobis za spit, je enako mocno sladek kot kaksna multisola..sem pa imela na tesce sladkorja 4.5, ostale vrednosti pa ne vem, vrjetno so ok, ker me ni nihce nic klical.. sem pa imela sabo stisnjeno limono, da si vmesam not, pa ni bilo potrebe. 

Naredila mi je tudi UZ, kjer je premerila otrocka in je vse ok. Ledvicke so bile vidne, ce pa imajo slucajno kaksne tezave z dovodi pa bo pogledala cez en mesec ko se bo bolje videlo. Spola pa nismo videli, spet....

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: JULIJ 2022
30.3.2022 16:23:27   
Srečka138
Super, da si brez tezav prezivela tole korono


(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: JULIJ 2022
22.4.2022 14:36:13   
srce11
Že nekaj časa se ni javila nobena, pa zopet malo oživljam temo :)
Zanima me, ali se je katera odločila, da gre še na 3d/4d ultrazvok in kontrolo rasti samoplačniško?
Jaz sem namreč zelo razočarana nad delom dr. Pušenjaka, vse teče po liniji najmanjšega odpora, pregled traja maksimalno 2 minuti in tudi morfologija pri njem je bila zelo hitra, na koncu ti samo pove, da je vse ok in to je to.
Ne vem, zanima me vaš pogled na to in seveda katerega ginekologa priporočate za samoplačniške pregled. Želim si samo, da nekdo zna prisluhniti in da je oseba s srcem.


(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: JULIJ 2022
23.4.2022 9:16:51   
Luna94


IZVIRNO SPOROČILO: srce11

Že nekaj časa se ni javila nobena, pa zopet malo oživljam temo :)
Zanima me, ali se je katera odločila, da gre še na 3d/4d ultrazvok in kontrolo rasti samoplačniško?
Jaz sem namreč zelo razočarana nad delom dr. Pušenjaka, vse teče po liniji najmanjšega odpora, pregled traja maksimalno 2 minuti in tudi morfologija pri njem je bila zelo hitra, na koncu ti samo pove, da je vse ok in to je to.
Ne vem, zanima me vaš pogled na to in seveda katerega ginekologa priporočate za samoplačniške pregled. Želim si samo, da nekdo zna prisluhniti in da je oseba s srcem.




Jaz sem zadnjc ze vse napisala pa se je telefon odlocil, da ne objavi in ne shrani. Ni bilo casa se enkrat. Midva sva imela v planu it samo, ce ne bi smel bit na morfologiji. Je bil zraven, vse ok in se nisva odlocila. Zadnje case sem slisala vec pohval za Dr. Levakovo, izkusenj pa nimam. 

(odgovor članu srce11)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: JULIJ 2022
24.4.2022 22:39:49   
Tarinca11
Tudi jaz nimam namena hodit na dodatne UZ, mi ga bo naredila v 30. tednu zaradi kontrole pozicije posteljice. Slisala sem pohvale za ZD Dravlje.Kako ste ve? Jaz odstevam delovne dneve. Še 11x v službo, potem pa koristim se lanski dopust in 10 dni letošnjega. Imate ze vse pripravljeno? Jaz nimam nic razen nekaj oblekic, ki mi jih je dala prijateljica. Ko zacnem dopust pa veselo v nabavo. Ime otrocka imate ze izbrano?


(odgovor članu Luna94)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: JULIJ 2022
28.4.2022 12:08:09   
Srečka138
Meni je v 28.tednu ugotovila da ima otrocek cisto na ledvici, tako da me je poslala na dodaten Uz v porodnisnico LJ, ki ga imam naslednji teden.Imena se nimava izbranega, niti se nisva se imela casa dol usest in pogovorit, bo pa treba kmalu. V sredini maja moram ze oddat papirje za porodnisko, tako da bo se kar zanimivo.Kupljeno imam ze vse, oblacila moram samo se oprat. Manjka mi edino par stvari za nego otrocka, to bom sla nakupit enkrat ko bom kaj v mesto hodila.

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?