|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: December 2022
5.9.2022 14:03:04   
88Sisi
Super novice res, sem tudi jaz zelo vesela, da smo vse tri uspešno dale vse "glavne" preglede čez :) Hehe, midva pa sva nekako upala, da bi bila januarčica, ampak seveda to pomeni kar "obremenitev" iz vidika velikosti trebuha etc, tako da naju mogoče a preseneti :D
Tudi midva zdaj že nekaj malega stvari imava, voziček, obposteljno posteljico, nekaj cunjic. Oktobra dobiva novo pohištvo za kopalnico, zdaj v septembru pa bova trenutno sobo za goste končno spremenila v otroško sobo, komaj že čakam :)
Jaz iskreno grem na vse, kar bi naj šla, mi ni tak problem popiti sladkega, dati krvi etc, raje kako stvar več preverijo kot premalo. Seveda pa stvar vsake posameznice :)
Joooj, zelo lepo zate, ti kar zavidam :) Jaz sem trenutno kot zombi. Sem "ujela" neko virozo, 6 dni vročina okrog 39, z močnimi glavoboli. Tako da sem tudi 2 kg izgubila :( Se zdaj trudim spet priti na zeleno vejo in upam, da pikice v trebuščku vse te stvari ne dosežejo...
Spanje pa je pri meni katastrofa, zbujam se skoraj vsako uro, se zbudim še zelo utrujena zjturaj :( Do sedaj sem celo življenje spala kot otrok, tako da je kar šok za moje telo. Ampak vse za pupo :)
Kako sta vidve? Upam, da precej bolje kot jaz :)

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: December 2022
6.9.2022 8:38:12   
Elena12
Jaaa, jaz tudi! Čeprav smo tukaj samo tri še ostale, sem zelo vesela, da imamo tri zdrave dojenčice 😊
Jaz tudi zdaj že nabiram stvari. Sobica je sicer še v razsulu, ampak je ne bova preveč urejala. Rada bi pa prebelila in pospravila ven svoje stvari. Bom, bom. Mam še skoraj 10 dni dopusta za pokoristit, tko da bo časa dovolj (upam!).
Ma ja, itak, jaz tudi -- ne vem, kaj bi naredila, če bi vedela, da sem kakorkoli ogrozila pupiko. Imam pa res super ginekologinjo; vedno delava UZ, v laboratorij grem rajši prevečkrat, kot premalokrat. Naslednji teden imam recimo spet kri in urin. Kri zaradi rh- faktorja, urin pa zato, ker sem ravno pojedla eno rundo antibiotiokov, ker sem imela prisotno neko bakterijo. Upam, da je zdaj okej 🐞 Upam, da si se ti tudi pozdravila Sisi :(
Tudi jaz se ponoči zbujam, ampak z lahkoto nazaj zaspim. Po dvakrat na noč grem lulat, zadnje dni me pa krči grabijo v meča :o Pa pijem magnezij 300 od Krke vsak večer. Danes je blo tko hudo, da sem se mogla sredi noči malo sprehodit 🤣
Jaz sem super še vedno! Uživam v nosečnosti, zdaj že dobivam kake komentarje (no, pohvale) za trebušček, tko da je očitno res zrastel. Tudi malo sem se že poredila -- nekje cca +5 kg imam. Še spravim stare kavbojke gor, no, sicer mom jeans model, ampak zdaj pa res zgledam, kot da sem nora haha. Nosim bolj oblekice 😂
Je pa moja cicimici bolj majčkena. Prejšnji teden na UZ (24 tednov točno) je imela 520 gramov, za kak teden manj se meri. Ampak pravi gin, da ni nič hudega, da eksponentno raste in da je to najbolj važno. In da naj ne pričakujem, da bo zaradi tega rojena kasneje, da pa tudi naj ne pričakujem velikanke. No, saj pa jaz tudi nisem prav velika, tko da 🤷
Mi pa zelo paše, da se je zunaj malo ohladilo. Tista vročina me je ubijala že, zdaj pa je tko fajn. Po mojem prvič v življenju, da se veselim konca poletja. In našega decembra 😊🥰

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: December 2022
21.9.2022 17:42:38   
scorpionka
Ojla! Kako sta kej? Moja velika punca je sedaj že prava samostojna prvošolka 🥳😊 Ji je šola (zaenkrat) zelo všeč in rada hodi. Doma imamo novo pridobitev - ribico Toma 😁🐠 Moje počutje zelo niha, od dobrih dnevov, do takih ko bi samo lezala in spala... Že 2 tedna me nekaj bode levo spodaj, ko dvignem eno nogo ali ko se kaj sklonim ali kar koli podobnega.. V ponedeljek sem imela OGGT za sladkorno in seveda ni šlo vse gladko. Prišla, oddala kri/urin, spila tekočino, čez 10min se mi je zvrtelo, stemnilo pred očmi. Sem šla nazaj v ambulanto trkat da mi je slabo in čez 1 minuto pobruhala oba umivalnika in pult v ambulanti 🙈 vmes sm se še polulala, ker je bil pac prevelik pritisk.. Vmes mi je sestra govorila da bom pac morala ta test ponoviti, sm jo samo pogledala in ji rekla da sladkorne nimam in tega koktejla ne bom več pila. Potem sem sedela na nepremočljivi podlagi in čakala da mi moj pripelje za preoblect. In se potem malo sprehodila zunaj in se odpeljala domov. Na sreco je bil zelodec potem dokaj ok, tako da sem lahko normalno jedla. S kilami sm zelo pridna (ha ha), jih imam 76, tako da je +8 zaenkrat. Sem si rekla da če grem rodit z max 82 sem zmagala 😁 Najbolj vesela da se je shladilo inbse da normalno dihati 👍😊 jutri imam UZ dojk, ker so me pred nosečnostjo nekaj bolele in sem cutila neko zatrdlino. So sicer že večkrat gledali in je zaenkrat vse BP, ampak so mi naročili 1x na leto pa pol do dve vseeno hodit preverjat (sploh zdaj ko sem bila na umetni oploditvi in so bili v igri hormoni). Pregldd pri GIN imam pa v ponedeljek in že komaj čakam da vidim mojo pupo 😊❤️ bom prosila če mi lahko naredi slikico obrazka, ce se bo pokazala.. Na morfologiji nisem nic dobila 😔 Upam da se je počasi že obrnila na glavo in pridno čaka 😊 čutim pa zadnjih 10dni kako se ji kolca.. Je tak smešen občutek hehe.. Kako so vaše punčke, so dosti aktivne ali sparajo mamice? Ce ne bi vedla da imam punčko, bi rekla da imam notri celo nogometno ekipo 😅😁 

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: December 2022
27.9.2022 11:28:14   
88Sisi
Ooo scorpionka, čestitke ne več tako majhni šolarki, super :)
Podobno pri meni glede počutja, le da je precej več dni, ko je slabo, namreč še vedno zelo zelo slabo spim. Od prebujanja, do tega, da ne zaspim in sem budna že pred šesto :(
Ojej, mi je žal za tvojo slabo izkušnjo. Pri meni je na srečo med postopkom šlo brez zapletov. Sem pa potem bila zelo slaba, se mi je mudilo v službo in sem šla hitro s kolesom, brez da bi kaj pojedla. Sem razmišljala, no, saj smo dobile konkretno porcijo kalorij :) Hja, telo se ni strinjalo, sem komaj prišla do službe, popolnoma prepotena, blizu tega da zlezem skupaj. Ampak je basanje s čokolado hitro pomagalo :) :)
Jaz sem sedaj spet nazaj na +6 kg, ob virozi sem kar nekaj kg izgubila in jih zdaj pridno pridobivam nazaj. Če je ne bi bilo, bi bila pa že na več kot +8 kg :)
A je šel pregled za prsi ok, upam in verjamem da ja ;)
Tudi jaz nisem dobila nobenih slkic na morfologiji, potem sem imela še en pregled, vendar je bil UZ zelo na hitro. Naslednjič imam šele 11.10, takrat bom ravno proti koncu 29. tedna. Je pa rekla, da bova takrat preverili rast, predvsem zaradi covid in viroze, da se ne bi kaj upočasnilo.
Pri meni podobno kot tebi, me je kar malce strah, kaj še bo, ko zraste. Zdaj so mi res čudoviti občutki, nič ne boli, se samo dam v ležeč položaj, ko začutim, da je budna in jo cartam :) Si pa predstavljam, da bo proti koncu manj "prijetno".
A že kaj čutita "gnezdenje"? Meni se zadnji teden zdi, da bi že ful več morala imeti pripravljeno, čeprav se racionlno zavedam, da se ne mudi tako :)

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: December 2022
4.10.2022 18:10:23   
Elena12
Hej, punce! Ne vem, kaj se je zgodilo, ampak do sedaj sem vedno na mail dobila obvestilo, ko je katera kaj napisala sem, zdaj pa nisem. Sem šele danes malo firbcala tukaj in videla 🫣joj Scorpionka, bedno tole z oggt. Si pol ponovila test al ne? Sisi, upam, da si se zdaj čist pozdravila in da je miškica lepo zrastla. Sem prepričana, da je 💕Jaz sem trenutno vstopila v 29. teden (ravno danes), prejšnji teden pa sem imela pregled. Pikica je še vedno na ritki, gleda v mojo hrbtenico. Nogice tišči pa nekam proti križu. Izrazila sem dvom, ker ne čutim toliko brcanja kot takega, pač pa bolj neke potege, napenjanje in rinjenje, ampak se je ginekologinja kar smejala, češ da je tamala v tako hecnem položaju da ni čudno, da ne čutim toliko brcanja. Je pa taka nežna pupika tole, špara mamico in me zaenkrat še bolj potapka. Močnejše brce občutim, če se kako čudno uležem, npr na desni bok — to ji zgleda ni všeč in me nabrca 😂 Pa mislim, da sem zdaj dvakrat občutila tudi kolcanje. Tako enakomerno utripanje iz globine trebuha. Je pa pikica še vedno za kak teden zadaj (sklepam, da bo tako do konca), ampak menda ni hudega, ker lepo raste — od zadnjega pregleda je pridobila skoraj 500 gramov, tehtala pa naj bi cca 980 g. Moja Palčica je tole 🫢💕Imam pa tudi že kar dosti stvari nabranih, manjkajo mi še pripomočki za nego in kake tetra pleničke. Oblačilc sem ogroooomno dobila od prijateljic in njihovih malčkov, tko da sem bla kar malo tečna, da ne morem toliko sama nabavljat 🙈 Se pa “pocrkljam” s kakšno lepšo tetra pleničko, dekico, dudico ipd. No, p kar mi res ni všeč od cotk, sem brez slabe vesti dala naprej🙊18. sem se naročila na 3D/4D ultrazvok, takrat bom ravno 31. teden. Greva pa oba s partnerjem. Upam, da se ne bo kar skrivala 🙈

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: December 2022
4.10.2022 19:30:10   
scorpionka
Hej hej.. Ja pregled oz UZ za dojke je šel super čez. Vse ok, kontrola spet čez 1.5/2 leti 😊 26.9. sem imela pregled pri GIN in je pupa na glavo 🎉🥳🥳🥳 vesela ko radio.. Upam da tako ostane do konca in mi prispara zunanji obrat (za razliko od prve). OGGT nisem rabila ponavljati, sem tudi GIN rekla, da tiste stvari ne mislim več pit.. Je samo rekla da sem imela čisto ok prvo vrednost in da bo dala še enkrat na tešče kri preverit in to je to 🤞😁 imam pa spet probleme z urinom in vnetji.. Ne vem več kaj delat.. Spet so poslali na imunoloski inštitut, jutri bo najbrž klic, ali bom pa kar sama poklicala. Imam namen poklicati še računovodjo da mi izračuna kako se nam splača uveljavljat olajšave za otroka. Vsak enega ali moj oba? Sm probala nekaj sama naracunat pa mi ni šlo najboljse 🤭 pa na CSD bom šla jutri ali pa v petek da se dogovorim za oddajo za porodniško in ostale stvati. Bom izkoristila pa kar 60dni prej oddala, ker sem od 1.9. na bolniški pa da se mi upostevajo boljše plače.Glede gnezdenja še sploh nisem tam 🙈 pa bi zelo rada bila ☺️❤️ zdej sem končno malo boljše, tako da bom vmes ko ke starejša v šoli izkoristila teh par uric zase in hodila malo na okoli. Tudi moj mi pravi zakaj sem doma pa da naj izkoristim dokler lahko ☺️ za cunjice tebpa cist razumem.. Sem zadnjič šla s taveliko čevlje kupovati in sem videla tok kjut kompletke pa imam vse od starejše doma.. In nekako vem da nima smisla kupovat, ampak par kosov si bom pa ziher privoscila. Pa za iz porodnišnice bom naročila en lep komplet ☺️ Drugače mam pa bolj težave z bolečino v rebrih on slabim spanjem.. Nikakor se ne nastimam da mi paše.. Zdaj ko imam to blazino za nosečnice/dojenje je lažje, ampak včasih še vedno malo mučno.. Upam da sta ok in se kmalu tipkamo 🤗😊

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: December 2022
12.10.2022 8:26:08   
88Sisi
No, pa poskusim ponovno. Sem namreč spisala cel esej, pa mi je javilo napako :D
Kako sta kaj? Upam, da se je scorpionka pri tebi situacija s spanjem že kaj izboljšala? Jaz sem na podobnem, ponavadi sem ob 5ih zjutraj že kot sova :( Se mi zdi, da sem poskusila že vse, pa nič ne pomaga. Tako da se priporočam za kak nasvet :)
Imam dobre novice, najina pupa pridno raste, pri 28t+5d je težka cca 1300 g, tudi ostale meritve so znotraj mej, tako da je padla ena velika skala iz ramen user posted image Izgleda, da sta covid in viroza samo mene potolkla, pupa pa je prava borka user posted image Tudi na glavico se je obrnila, kot pri scorpionki, tudi jaz zeeelo vesela :) Elena12, si imela kak pregled od takrat oz. so se brce in gibi kaj spremenili? Moja pupa je za razliko od tvoje prava razgrajačica, predvsem zjutraj in zvečer ima prave zabave v trebuhu :D
Tudi midva sva dobila večino oblačil. Trenutno še sicer renoviramo kopalnico, tako da je otroška sobica bolj skladišče:( V novembru pa imam plan, da vse presortiram, operem in pripravim za prihod :)
Na 3D/4D pa se midva nisva odločila zaenkrat, nama tudi ni nihče nič "omenil" pri ginekologinji. Scorpionka, vidva gresta?
Odlične novice glede dojk, sem zelo vesela zate!!!
Upam, da sta tudi drugače dobro, lep dan še naprej user posted image

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: December 2022
19.10.2022 8:45:08   
Elena12
Hej, hej! Kako sta? Jaz že nestrpno odštevam dneve do porodniške, komaj že čakam🙊 vsega skup grem še 12krat v službo, potem pa dopust in porodniška. Takrat nameravam tudi preprat cotke, res uštimat sobico. Prvi teden v novembru ima moj dopust in bo prebarval sobico, da potem sestavima posteljico in začneva “bolj zares”. Ker zaenkrat samo odlagam vse tja 😫 Imam pa zdaj bolj ali manj že vse, celo nekaj pleničk sem nakupila. Sta se kaj odločili, katere bosta sprobali? Jaz sem za začetek kupila Eco by Naty, rada pa bi sprobala še Violetine in Kit n Kin (majo tiste kjut obrazke gor 🥺💕) ali Bambo. Ma vse bi probala haha 😂 Tudi za v porodnišnico sem si nakupila mrežastih gat in vložkov, prav potratno pa sem kupla še Frida Mom komplet za po rojstvu — da vidimo, če je res tok fajn, kot ga hvalijo nekatere. Prijateljice, ki so že rodile, so se mi malo smejale, češ kaj bom s temi hladilnimi vložki 😂Manjka mi še set_ za nego (škarjice, glavniček, za nosek, za nego popka) in morda še kakšna tetra plenička, čeprav jih imam 15 in mislim, da je dovolj. Rabim še več, kaj pravita? 🧐Včeraj sva bila na 3d/4d ultrazvoku in je blo res super! Sva se pa čist iz firbca odločla, pač tko, da jo malo vidiva. Malo je nagajala in držala rokico pred obrazkom, a ga je vseeno malce pokazala. Luštna pupika no, take poooolne ličke ma 🙈 še vedno pa je lumpa na ritki in nič se ji ne mudi zasukat — ima baje še dovolj prostora in čisto stegnjene nogice. Saj ima še 5 tednov časa, a bom zdaj pa začela delat kake vaje. Zunanji obrat mi je že moja gin malce odsvetovala, v smislu, da se 7 od 10ih otročkov še isti dan nazaj obrne in da pol delajo urgentni carski. Da je pol že boljše, da se počaka do kraja nosečnosti in takrat dela CR. Ne vem, ne bom ŠE o tem razmišljala, upam pa, da se obrne 🙏🏼🐞No, izvedela sva tudi, da le ni TOK manjša, mogoče par dni zadaj — včeraj jo je namerila 1400g, sem pa ravno vstopila v 31. teden. Če prideva do 40. tedna, naj bi pupi imela nekje 3100g. Sem zelo vesela💕Drugače pa vama sploh ne znam opisat, kok jo že komaj čakam. Ko razmišljam o tem, da bo čez dva meseca že pri nama, mi gre kar na jok. Čisto sem že zmešana, haha 😂 Jokam res za vsako stvar — vidim posnetek kužka, bam, solze. Prelagam cotke, solze. Moj mi nekaj skuha, solze. Nora, saj pravim 😂Spanje pa je pri meni žal tudi bol tko-tko. Okrog pol petih, petih se zbudim in ne morem nazaj zaspat. Nazaj zaspim tik pred budilko in sem pol cela zblojena 😫 komaj čakam dojenčico, bom vsaj družbo ponoči mela 🫢

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: December 2022
19.10.2022 10:05:24   
Admin
Punce, če bi katera rada kaj vprašala dulo in mamico 5-ih otrok - je na forumu ta teden V ŽIVO. user posted image
Debata poteka tukaj: https://www.ringaraja.net/forum/V_%C5%BDIVO%3A_Dula_Ur%C5%A1ka_odgovarja_na_va%C5%A1a_vpra%C5%A1anja/m_6265337/tm.htm
Priporočam!

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: December 2022
21.10.2022 12:19:52   
88Sisi
Hej,
jaz sem kar v redu, razen težav s spanjem in hemeroidi, ki jih glede na pogostost že sprejemam kot stalnico. Ni prijetno, ampak, če bo to največji problem in bo vse ostalo ok, takoj podpišem user posted image
Glede pleničk sva midva dobila en paket Huggies, ampak tudi nisem mislila kaj dosti več vnaprej kupovati. Tudi jaz podobno glede vložkov in mrežastih hlačk, le da sem naročala To to :) Set za nego tudi meni manjka, sporočim, če najdem kaj uporabnega. Jaz imam zaenkrat več tetra plenic, čisto po naključju. Večina kolegic in na šoli za starše pa so priporočali 20 tetra plenic. Ena izmed kolegic pa je rekla, da jih je imela v obtoku 40, ker je ves čas polival. Ampak v tem primeru pa se tako dokupi še nakdnadno :)
Ooo, sliši se zanimivo :) Me prav zanima, če se vama bo potem, ko jo vidita tudi "v živo" zdela podobna :)
Zanimivo glede zunanjega obrata, držim pesti, da ga pri nobenih od nas ne bo potrebno izvajat! user posted image Super tudi glede teže, ravno prav ;)
Jaa, tudi jaz, glede lepih in "manj lepih" stvari sem se sposobna razjokat v sekundi :S :)
Jo pa že tudi jaz oz. midva oba nestrpno pričakujeva. Ampak naj še počaka lepo 6 tednov, da do takrat vse renoviramo in uredimo za njen prihod user posted image
A čez kromprijeve počitnice sta planirali kak dopust? Midva sva želela na kratko za nekaj dni na morje, ampak nekam blizu, max. do Rovinja. Me pa tudi za tole začenja malo navadajti dvom, če je "odgovorno" (takrat bom ravno na začetku 33. tedna).
Lep vikend obema user posted image

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: December 2022
22.10.2022 22:48:26   
scorpionka
Ojla punci ☺️ Js sm vredu, pupa mislim da tudi. Je še vedno zelo aktivna čez celi dan, včasih celo malo bolj nežna (ampak redko 😂🙈). Spanje je tudi pri meni tako-tako.. Sploh ko se starejša pretihotapiti k nama v posteljo in potem kraljična spi diagonalno, pa še mojega "črva" si prilasti 😁 pregled imam komaj 3.11. tako, da že komaj čakam. Mi je zadnjič G obljubila, da bo probala kako slikico obrazka ujet pa mi sprintat 😊😊 se bom pa kar načakala, dobrih 5 tednov bo med pregledi. Takrat bom že v 33 tednu. Kdaj se potem začne spremljanje na 2 tedna pa pošiljanje na CTG v porodnišnico? Malo sem že pozabila od ta prve. Glede tetra plenic, js sm jih prvič imel čez 30, zdaj jih je v škatlah še cca 15-2p, ostale so šle (ali v smeti ali pa za pucat površine 😀). Glede pleničk še ne vem kaj bomo imeli. Prvič sem rekla da ne bo imela Pampers, pa so ji na koncu samo Pampers Sensitive na ritko pasal. Bamboo, Violeta, Babylove pa še ene sm probala pa ji nič ni odgovarjalo. Zdej mam te probne paketke k so po 2-5kom notri pa bom vidla če bo ok kej od tega 😅 Kopalnico še kar čakava, naj bi zdej ta teden vse priklopili. Potem pa še omara za sobico. Nekak upam da bom zadnjih 10dni novembra že lahko počasi prala pa zlagala cunjice in ostalo. Zalogo sm si tut js na to-to naročila ko so imeli - 30%. Počutje je drugače kakor kdaj, hodim pa zdaj na vsaka 2 tedna k Alji Malis na terapije/vadbo/priprave in moram priznat da fajn pomaga z bolečinami in vsem ostalim. Ta teden si bom pa limfno masažo za nosečnice privoščila 😀 V skupini na FBju sta dve punci že rodili. Hvala bogu je vse ok z otročki 🙏 ampak ob takih novicah te kr mal strese... Mirno pregurajmo še ta november pol pa lahko počasi gremo proti porodnišnici 😜

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: December 2022
23.10.2022 8:52:48   
Elena12
Ooo, pridni sta, še vedno v prenovi. Midva sva hvala bogu julija zaključila z vsemi večjimi projekti (kopalnica, kuhinja, po tleh — s temi gradbenimi no), ostaja pa še sobica za deklico, ki pa niti ni TOK hudo razdejana no. Prebelit je treba in organizirat vse. Pa cotke preprat. Pa svojo omaro “sramote” spraznit, haha. To je omara v otroški sobi, ki je polna mojih oblačil, ki jih nekako ne spravim v spalnico — bunde, smučarska oprema, stvari, k jih ne nosim 🙈 To bo današnji projekt, mam zadnja dva dni nek zagon gnezdenja očitno in sem pridna💪🏼Čeprav me je začelo telo tudi malce upočasnjevat. Opažam, da če preveč okrog hodim (sploh v kak hrib, po stopnicah, ali če sem prehitra), čistim ali kaj podobnega, mi zvečer FUL otrdeva trebuh. V petek je blo že prav neprijetno 😓 In danes je že drugo jutro zapored, ko mi je spet slabo. Ooo, pa lulanje ponoči — pred spanjem sem po navadi grozno žejna in kaj sledi? Lulanje, lulanje, lulanje. Sprehode s psom moram prav strateško zasnovat, da grem vmes lahko lulat. Ker se pupi v trebuščku prav opre na mehur in me instant lulat 😂Joj, dva meseca prej rodili? No, pa saj zdaj že vse zrihtajo v bolnicah. Pa še če ma dojenček malo višjo težo, je lahko že čez 2 kg. Jaz držim pesti, da kar do roka ostaneva 2 v 1. Sem pa sanjala, da sem rodila 12. decembra 🫢 Ful pogosto sanjam o porodu, zanimivo pa je, da dojenčka v sanjah nikoli ne vidim! 🙊🙈A šolo za starše sta že meli? Oz Scorpionka tebi je najbrž ni treba poslušat, k si to že dala čez? Midva mava v novembru in po pravici povedano, se kar veselim. Sploh ogleda porodnišnice — da jih malo izprašam 💁🏽‍♀️ Bosta imeli kak porodni načrt? Si želita česa posebnega? Jaz bi zeloooo rada, da po iztisu dobim dojenčico k sebi in da imava s partnerjem vsaj malo časa sama z njo, da se niliti popkovinica ne prereže takoj, ampak da se počaka, da neha utripat. Če bo seveda z nama vse okej, forsirat se tega tko ne more. No, pa če bi mogla met CR v splošni anasteziji, da partner prvi dobi pikico k sebi 🤷🏽‍♀️ Kakšnih bolj specifičnih želja pa nimam. 

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: December 2022
24.10.2022 11:02:28   
88Sisi
No, pridni ali pa se sedaj tolčem po glavi, da nismo tega uredili že prej, ko bi mi vsakodnevni zapleti povzročali manj sivih las kot sedaj :D Realno bo kopalnica čisto končana najverjetneje šele v sredini novembra, sva se pa marsikaj ob tej "delni obnovi" naučila. Trenutno sem še malce jezna/žalostna, čez čas pa upam, da se bom temu smejala :D
Sva pa na srečo že spraznila eno tako omaro, sem dosti oblačil tudi na Kralje ulice odpeljala, ker jih že nekaj let nisem uporabljala.
Tudi jaz opažam, da ob daljših sprehodih trebuh precej otrdi. Ampak jaz vmes malce počivam, pa potem vseeno hodim naprej, saj če sem razumela, je to normalno?
Jaz si sploh ne predstavljam, da bi pupa prišla že sedaj, naj še kar pridno raste v trebuhu, po zadnjih meritvah bo jutri šele okrog 1,7 kg. Scorpionka, jaz imam tudi zelo pozno, šele 8.11. So me ves čas sedaj naročali vsake 4 tedne. Kolikor sem razumela, če ni zapletov, pri moji ginekologinji naročajo na 4 tedne vse do 37ega tedna, nato pa vsak teden.
Midva ravno zaključujeva s šolo za starše v porodnišnici v Lj, je teh predavanj kar eno malo morje in kar dosti časa vzame, tako da sem zelo vesela, da je za nama in bo november malce bolj umirjen, upam :D Glede želja sem jaz zaenkrat precej skopa, če bo vse ok, da bi bilo čim bolj "naravno", če ne pa naj naredijo, kar morajo, da bo z dojenčico in mano vse ok. Glede CR, zelo upam, da ga ne bo, če pa bo, pa si želim enako kot ti Elena12, sva se tudi s partnerjem že pogovorila o tem.
A na abdominalno dekompresijo ali akupunkturo bosta hodili? Prva je v sklopu ZZZS v UKC, drugo pa samoplačniško, jaz razmišljam o obojem.
Lep začetek tedna obema, čim boljši spanec user posted image

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: December 2022
25.10.2022 16:56:14   
Elena12
Seveda, na napakah se učimo! Midva sva prenavljala spomladi — prvič na svojem. Sva se tut kaj nahecala, čeprav ne prav dosti, sem res zadovoljna s prenovo. Edino denarno haha🙈 Skoraj enkrat več sva zapravila, kot sva nameravala. Pa ukvarjanje z mojstri, joooj, sem kar vesela, da je mimo 🙏🏼Jaz sem bila pa danes na pregledu pri svoji ginekologinji (ravno danes sem 32. teden). Je vse okej. Miškica raste po svoji krivulji, očitno bo bolj majčkena; po mamici. Še vedno je lumpa na ritki, ampak imam en tak občutek, da se bo zdaj zdaj zasukala. Delam tudi neke vaje za pomoč pri obračanju, a je gin rekla, da se nekateri pač nočejo obrnit. Da pa škodit vaje ne morejo 🤷🏽‍♀️ Od sobote naprej že mala tako dela po trebuhu, da ne morem verjet, da je to sploh mogoče, celo noč je mela žurko. Se pa vidi, da so zdaj že res krepki in močni — čeprav je na ritki, jo precej intenzivno čutim tudi na zgornjem delu trebuha, česar še prejšnji teden nisem mogla rečt 🙈 Pa skos se mi je zdelo, da nosim precej nizko, danes pa je čisto nekje pri prsih, moram prav zravnano sedet. Lumpa moja 💕Sem vprašala o otrdevanju in mi je naredila tudi vaginalni UZ — vse še lepo zaprto, maternični vrat menda še tudi ustrezno dolg, tko da ni razloga za skrb menda. Zredila sem se 8,5 kg. Sem mislila, da me bojo kilce kaj obremenjevale (sem imela nekaj težav s tem v najstništvu), ampak me iskreno povedano res ne. Se ne počutim slabo, pravzaprav se sama sebi zdim luštkana. Imam pa bolj kot ne res samo trebušček. Od sedaj naprej imam preglede na 3 tedne, naslednji teden grem v laboratorij ponovno (je to zadnjič?) Nazadnje sem imela maaaalo nižji hemoglobin, zato jemljem tablete železa in pridno pijem aronijo. Me prav zanima, če se je upadanje ustavilo. Jemljem pa še vedno tudi Novalac kapsule, magnezij 300 od Krke in od septembra 4000 enot vitamina D. Železo se potrudim spiti s svežo limonado, naj bi blo dobro vzet s C vitaminom. Kaj pa vidve? Jemljeta kaj? Mislita, da moram še kaj dodati? 🤷🏽‍♀️ Nisem hotla komplicirat, dokler je bla kri okej …

(odgovor članu 88Sisi)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: December 2022
2.11.2022 10:13:26   
scorpionka
Hej punci 😊 Js imam jutri končno pregled. 6 tednov nazaj je bila pupa že "na glavo" ampak se mi zdi da se je vmes dala nekak prečno, ker čutim čisto na strani, že skoraj pri hrbtu orng bunko, pa upam da je to ritka in je glava še vedno tam dol 😁 Glede prenove, še kar nismo čist fertig 🙈 no sej gradbeniških del nismo imeli nič, je bilo že prej vse pristimano, samo fino montaža kopalnice (priklopit wc, bide, tuš, umivalnika, pipe). Edino mizarja sva čakala da je naredil omarico za pod umivalnike. Zdaj pa spet čakam mizarja, da mi postavi omaro v otroško sobo (imava tak strop s poševnino da sva eno uro z mizarjem samo študirala kako bo najbolj praktično nardit 😅🙈). Je pa obljubil da bo konec novembra fertig in močno upam da bo to res 🙌🙏 Ker bi rada do 1.decembra imela vse oprano in zloženo do številke 62 v omari, da se potem posvetim veselemu decembru in da lahko s starejšo pečeva piškote, gledava lučke na smrekci in poslusave božično muziko na kavču 😀 pa še rojstni dan bo imela sredi decembra, tako da hočem da sem tam 100% za njo dokler je "edinka". Zdaj imam dilemo s to podlogo za dojenčka. Pri prvi sem imela Airex in je res TOP, ampak je prišel maček vmes in jo pokrampljal pa še polulal gor in ne gre tist vonj z ničemer ven, pa sem probala že vsa čistila. Zdaj razmišljam ali naj novo Airex vzamem ali raje kaj drugega 🤔 se še nisem odločila. Posteljico moram it k svakinji še pogledat če je ok, ker so imeli neko poplavo in ne ve a se je kej napihnil les oz. če je kej plesni. Drugače bom pa kar najugodnejšo v Ikei vzela. Pa jogi bom nov kupila najbrž kar pri Vitapurju (ni tako drag, pa še prvi 2 leti otrok nima take teže in je to dost ok). Starejša pa dobi naslednji teden novo posteljo in nov jogi, bo šla iz 80_x_200 na 140_x_200.. Se mi zdi da bo kar sprememba. Sva se odlocila, da rabimo še eno orng posteljo, ker bo pomoje kar kriza s spanjem. Tko bo pa lahko mož šel k starejši spat, če bo dojenček bolj jokal čez noč. Sva rekla da ko pupa preraste to otroško posteljico bomo tudi njej kar takoj 140_x_200 kupili, da se lahko en zraven uleže (pri bolezni itd). Jutri me pa prav zanima kako bo na UZ, zadnjič je obljubila slikico če jo bo ujela. Pa mal me za dolžino MV skrbi, je rekla ce bom šla pod 25mm, da me bo v porodnišnico poslala na pregled/opazovanje 😏 me pa kar tišči navzdol, sploh če grem na kak sprehod. Smo pa izkoristili tole super vreme in "praznike" v ponedeljek smo bili cel dan na morju od zjutraj pa do večera. Je bilo res luštno 😊 Tamala je šla celo v morje se kopat za ene 4 minutke 😀 konec tedna pa greva na oddih v dvoje s hčerko. Bova imeli babji žur 😅😁 sva se z mojim zmenila da ji dam zdej res maximum kar se da (sebe in časa), ker bo potem vseeno malo "zapostavljena" pa da izkoristimo dokler se še ne kotalim in sem zmožna kam it 😀 Upam, da sta obe vredu in se tipkamo. Aja s parimi nosečkami smo se dobili že 2x na kavici zjutraj med tednom in je bilo res luštno ☺️ če bi katera želela se dobimo naslednjič v sredo 9.11. ob 9h v City Parku v kavarni Teta Frida ☺️ mal poklepetamo pa se nasmejimo, tako da lepo vabljeni če se želita pridružit 😊


(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: December 2022
2.11.2022 10:30:52   
scorpionka
Glede šole za starše nisem nikamor hodila niti ne bom. V Zibelko življenja bom parkrat šla na to druženje z babico Majo, lahko zastavljaš vprašanja itd. Pa hodim na vadbo k Alji Malis na 3 tedne (zdaj bova začeli tudi s pripravo na porod - dihanje, položaji za predihavanje popadkov, porodni polozaji, itd) po vadbi pa še na masažo limfne drenaže in je res super. Kako je pa to v UKC-ju? Kje se naročiš na to dekompresijo? Za porodne želje pa imam veliko na spisku 😅😂 želim da rodim naravno brez preparatov za lajšanje bolečin (če bo zmeren porod in ne bo trajalo več kot 5-6 ur), ko jo rodim želim da nas pustijo čisto pri miru vsaj eno uro, lahko pantut več sam dvomim da bojo (je ne vzemajo, ne režejo popkovine, ne tehtajo, skratka nič 😁) potem po eni uri pa lahko uredijo stvari. Ne želim da ji brišejo vernix, ne želim da ji dajo injekcijo Vit K (če bo porod vaginalni in ne bo zapletov, če bo kar koli pa želim da dajo vit K oralno). Zelo bi si želela odtis placente, ampak nisem prepričana da bojo pustili. Mogoče bo kakšna zelo fajn babica in bo zrihtala 😊 pa res si želim da me ne bi rezali. V prvo so me in me še po 7 letih ta šiv heca in se mintakoj tam vname koža, ker je tako občutljivo in zašito. Upam da bo tokrat šlo brez rezanja 🙏🤞Pa želim si do zadnjega čakati doma in doma predihavat popadke. V prvo sem šla prehitro v porodnišnico, sicer sem imela popadke na 5 min več kot 1 uro, ampak nisem bila skoraj nič odprta (mislim da samo 1 ali 2cm) pa tudi vodo so mi predrli, mi ni sama odtekla. In sem bila v porodnišnici od 11h zjutraj, rodila pa ob 21h zvečer.. Realno bi lahko prišla v porodnišnico okoli 18/19h.. Sam ko ne veš 😅🙈 tako da bomnprobala zdržati čimdlje doma oz. prepričat mojega da me ne pelje takoj v porodnišnico (on je bolj panik 😂). 

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: December 2022
2.11.2022 13:13:16   
scorpionka
Joj tele dodatke pa js kar pozabim jest 🤦‍♀️ pa mam doma vse. Za železo sm tut js dobila tablete, ampak jih ne jem, ker so me v prvi nosečnosti ful zaprle in sem imela neznosne bolečine. Že tako ne grem na wc vsak dan, tako da raje malo bolj popazim kaj jem pa pijem sirup Floradix (ko se spomnim). Najbolj se mi zdi pomembno vitamin D, si ga moram pred nos postavit, da ne pozabljam! Folno pa sem nehala jesti okoli 20 tedna. Jo imam še doma, ampak je nekak ne jem 🤷‍♀️ mi pa zelo paše sadje, pojem tudi po 2 granatni jabolki na dan, pa mandarine in kivi 😍 upam da bo to kej pomagalo 😀

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: December 2022
2.11.2022 14:02:57   
anja93
Hojla punce!

Tudi jaz sem zagledala user posted image user posted image ... čakam na prvi pregled (konec novembra).
Ne spadam sicer v vašo skupinico .. bi pa vseeno vprašala ... ali je imela katera težave na pregledih, da
je bil pritisk/pulz povišan, ker se pač bojite zdravnikov in tega. Mene je zaradi tega groooza in upam, da mi bo
G dovolil si meriti tlak doma in, da na pregled prinesem vrednosti! Sama se tega res tako zelo bojim,
da sem pod totalnim psihičnim pritiskom. user posted image user posted image user posted image

Aja, drugače je moj tlak doma čisto normalen user posted image

Res si ne želim, da bi bili pregledi psihično naporni zaradi tega, namesto da bi uživala, bi se sekirala in bala zaradi teh meritev user posted image user posted image

Pozdravček!

< Sporočilo je popravil anja93 -- 2.11.2022 14:11:04 >

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: December 2022
2.11.2022 22:18:24   
scorpionka
Hej hej, čestitke za plusek! Varno in srečno do konca 😊 Glede pritiska najbolje da se pogovoriš z ginekologom in poveš da te je strah in če si lahko meriš doma in meritve prineseš oz pošlješ po mailu. Js imam kar nizek pritisk cca 100/50-60 pa imam zdaj skos 115-120/65-75 pa tudi puls se mi dvigne čim sem v bolnici 😁 to ni nič nenavadnega in ne bi smel bit problem 😉 samo mirno in čimveč dobre volje 😊

(odgovor članu anja93)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: December 2022
22.11.2022 9:29:29   
Elena12
Heeej babe, kako ste kaj? Ful dolgo nisem ničesar napisala, me čas prehiteva 🙈 S tem tednom sem končno začela s porodniško, mi paše. Saj ne, da se mi ne bi dalo več delati, ampak se že res vidi, da telo ne zmore več optimalnih 8 ur dela. Okrog enih sem bila vsak dan že tako zdelana, vse mi je dol tiščalo, občutek sem imela, da mi bo kar ven pogledala vsak čas. Prejšnji teden (35. teden) sem imela pregled pri ginekologinji innnnnn še vedno smo na ritki. Sem bila kar malo žalostna, ko mi je ginekologinja pojasnila, da v naši porodnišnici ne bodo upali/želeli naravnega poroda v medenični legi, zunanji obrat pa zame ni najbolj primeren, ker se deklica meri malce manjša in je tveganje, da se z obratom porod sproži/da je potreben CR. Tko da zdaj čakamo, če se bo kraljična obrnila, pregled pa imam ponovno naslednji teden, točno na 37. teden. Sploh mi ne gre v glavo, da je le še 4 tedne do PDP-ja. Se mi zdi, kot da bi se šele včeraj tukaj menile o nuhalni, pa o morfologiji.
Prelagam te njene majhne cotke in se veselim 💖 Sta imeli kakšno posebno metodo pranja? Jaz nisem kaj dosti komplicirala - kupila sem Frosch baby detergent (je v akciji v Tuš drogeriji, če se včlanita v ta njihov klub "družina"; meni se zdi, da imajo boljše akcije kot recimo Dm knjižica. Dm daje samo neke 20x, 30x točke, Tuš pa takojšnje popuste), namesto mehčalca sem dala malo alkoholnega kisa in oprala nekaj na 40°, nekaj pa tudi na 60°. Likanje sicer sovražim in se izogibam na 100 kilometrov, če se le da, ampak pupiki pa naj bo, ji bom zlikala. Vsaj prvič. Niti ne tolko zaradi razkuževanja, ker itak ne bom pol z antiseptičnimi rokavicami prelagala in v sterilnem okolju imela, pač pa zato, da res lepo pospravim in razvrstim. Je pa noro, kok se razlikujejo posamezne znamke/trgovine in velikosti. Številke 50 nisem nameravala kupovati, ampak sem se vseeno odločla, da kupim en luškan kompletek in 3x bombažne hlačke s stopalkami + 3x bodije za zraven. No, kupila sem v h&m in te stvari so ORJAŠKE! Večje od npr. Primarkove 56, da o znamki Next niti ne zgubljam besed; majo take luštne, mini mini 56ke. Sploh ne vem, kaj naj ji spakiram za iz porodnišnice 😅
Drugače pa sem okej, malce potrta mogoče zaradi možnosti carskega reza. Pa nikoli nisem razumela mamic, ki so se obremenjevale s tem, ampak zdaj, ko sem pa sama na tem, bi pa res rajši imela naraven porod. Da sploh vidim, kaj so to popadki. Tudi torbo za porodnišnico sem pripravila z mislijo na naraven porod, niti se nisem poglabljala v carski rez nikoli. Saj vem, smešna sem, malo pretiravam, ampak me že res dajejo hormončki, sem prava jokica 😐

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: December 2022
22.11.2022 10:47:56   
scorpionka
Ojla Elena 😊 Tudi js že malo odštevam v ponedeljek začnem z uradno porodniško 😀 Tole glede zunanjega obrata, js sm ga imela v Ljubljani so ga delali in jih moram res pohvalit. Delali so mi ga v 37/1t. Pa delaš kakšne vaje za obrat princeske? Na YouTubu imaš kar veliko vaj za obračanje, mogoče pa kaj pomaga? (breech baby turning exercises). Pri prvi sm samo eno vajo delala, nisem vedela da jih je več 🙈. Drugače se pa jutri spet dobimo nosečke decembrke (5punc) v BTC-ju ob 9h v kavarni Teta Frida. Tako da če imaš čas toplo vabljena 😊Js imam pa danes končno pregled (ki bo baje malo daljši, vsaj obljubila mi je zadnjič). Me zanima koliko je mala pupa približno velika/težka pa če je še "na glavo". Naslednjo sredo imam predavanje Najin porod najina izbira, se že zelo veselim. Na zadnji čajanki z Babico Majo je bilo res ful luštno 😊 bi res vsaki nosečki priporočala! Drugače pa kopalnica še vedno ni priklopljena v celoti 🙈 umivalnike pa omarico smo urihtali, samo še tuš, wc, bide 😁 omara za sobico pa naj bi bila začetek naslednjega tedna. Ugotovila sm tut da sploh nimam tok velik cunjic od starejše, ker sem imela veliko sposojenega in sm seveda vse vračala. Tako da sm si celo "drznila" kupit v H&M 3 bodije in 3 hlačk 😁 drugače bom pa mami pošiljala po trgovinah, ce kaj zmanjka 😀

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: December 2022
22.11.2022 15:00:50   
Elena12
Delam vaje! Sem na Youtube našla marsikaj — od spinning babies do joge in razgibavanja. Pa afirmacije poslušam med telovadbo, da čimbolj pozitivno razmišljam. Če bo šlo, bo šlo, če pa ne, pa pač ne 😕 Joooj, z veseljem bi se pridružila, ampak sem pa trenutno brez avta, z vlakom se mi pa po pravici povedano ne ljubi — sploh zdaj, ko je tako bedno vreme 😕 Morda pa spomladi kaj, sigurno se boste še kaj dobile! Kako je bilo na pregledu? Vse okej? 🥰 So kaj omenjali CTG preglede? Kako pa kaj starejša sestrica, se veseli? 🙈Ooo, babica Maja se meni zdi res super — jo spremljam na družbenih omrežjih. Jaz sem pa pred dvema tednoma imela šolo za starše v ZD pa moram rečt, da sploh ni bilo tko slabo! Dobro, niso bile vse vsebine uporabne, mi je bilo pa zelo všeč, da so poudarjali pomen dojenja in pristavljanja po potrebi oz. povpraševanju, naravnem porodu, porodnih željah ipd. So bile razmeroma mlade predavateljice, ki so tudi same mamice in se je prav videlo, da poznajo “moderne trende” oz smernice. Pa na Instagramu sem zadela Pedosanin nosečkin izziv in je bilo tudi ful fino. Predvsem baby handling me je zanimal. Se mi zdi, da bom tako nerodna in lesena z dojenčkom, joj🙊 Jaz mam oblačilc več kot preveč po mojem, meni se zna zgodit kvečjemu to, da bom pozabila kaj za nego 🙈 No, evo, glavniček/krtačko za temenca moram kupit. Pa za nego popka. Mene najbolj skrbi, da bi rodila ravno za praznike in da bodo trgovine zaprte, po pošti bo pa zaradi preobremenjenosti kurirjev vse sto let trajalo. Pa dobro, bo imela pa malo prevelika oblačilca, saj od začetka se bomo tako bolj kot ne doma crkljali. Super tole s prenovo! Najbolj važno je, da je po ta večjem mimo in da ne bo treba tik pred porodom še kaj čistiti in organizirati 🙏🏼💪🏼

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: December 2022
4.12.2022 17:27:59   
scorpionka
Hej punci! Kako sta kej? Sta še obe v enem kosu ali že katera carta dojenčka? 😍 Js sm načeloma ok, v petek imam prvi CTG (bom pa 37/6t) in potem pregled. Na prejšnjem pregledu sem imela obsežen UZ in sem dobila ene 10 3D slikic naše pupe 🥰🥰🥰 totalno sm se stopila in prav vidim da je podobna prvi. Je še vedno na glavi in pritiska kar močno dol, je tudi GIN rekla da fejst dol tišči. Upam da vsaj do 15.12. zdržim v enem kosu 😁 Cunjice imam zdaj že oprane, zlikane in zložene, lupinica in košara od vozička sta tudi že oprani in čakata na uporabo. Od svakinje sem dobila še kompletek za našo pupo, mi je dala prej da sem lahko oprala, bom imela ta kompletek za iz porodnišnice ❤️ Mal mi zdej starejša "nagaja", ker je neki zbolela in zakuhala, samo upam da se cimprej pozdravi da grem lahko v miru rodit. Tut moj je nakaj nahoden in me je tega še bolj strah, da ga ne bi pustili v porodno zraven.. Tko da ga filam z vsemi vitamini in dodatki, hčerki pa upam da tale vročina skuri virus in bo potem vredu. Js se še držim, upam da ne dobim nič od njih. Sploh ne vem kaj naj še nardim da si imunski sistem dvignem, jem veliko sadja, zelenjave, grem na svež zrak. Par teh dodatkov, ki jih nosečnice lahko.. Sej drugega pa že skoraj da ni.Upam da sta vi2 obe zdravi! 🍀 Še čisto malo pa bomo cartali naš zakladek 😍🥰 Že komaj čakam ❤️

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: December 2022
6.12.2022 8:31:49   
Elena12
Heeej! Jaz sem super, polna energije in pričakovanja, čeprav še ne zgleda, da bi se deklici kam mudilo. Še vedno je v medenični vstavi, tako da me najverjetneje čaka CR v naslednjem tednu. Zdaj že pridno hodim na CTG-je in miškici je zgleda v trebuščku prav udobno ❤️Sem bila pa nekaj časa kar žalostna zaradi CR, ampak me je zdravnica, ki je kontrolirala CTG, pravzaprav “spravila k sebi” s tem, da mi obrata najbrž nihče ne bi želel delat, ker imam posteljico zadaj, popkovinico pa ima spodaj (jaz sem zdaj to bolj laično povedala, ne vem kakšna znanost je za tem). Tko da sem se sprijaznila, saj druge izbire tko ni. Mi je pa hecno — sodelavka mi je pravila, kako se je ona sekirala, ko so ji napovedali CR in se mi je zdelo tko hecno, da se je zarad tega sekirala. No, pol leta kasneje sem se pa jaz obremenjevala s tem 😕Za dojenčico imam pripravljeno VSE, samo še z isofixom se morma poigrat in ga namontirat v avto. Pa danes sem si naročila še zadnje stvari, ki jih bom ŠE potrebovala po porodu — gatke, vložke, blazinice za dojenje. Vsega sem imela samo po en paket, pol sem pa le malo razmislila, da bom še kaj rabila, pa da ne bo moj zdaj glih po vložke mi hodil 😂 Jaz sem smotka, niti nisem razmišljala, da je tudi po CR čišča, zdaj pa berem, da glih tko lahko 6 tednov traja …Upam, Scorpionka, da sta tvojadva že boljše. Deklico le čimbolj pozdravi, da bo lahko crkljala sestrico, ko pride. Je meni kar grozno brati o temle RSV-ju, ki razsaja. Kolegica je bila en teden z dojenčico v bolnici🥲 se kar malo bojim domače vabit k sebi, ko bova s tamalo doma 🥲 itak sploh ne vem, KDAJ je primerno, da pridejo. Pa še moj ima ogrooooooomno družino. Bova mogla malo omejit 😂🫢


(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: December 2022
9.12.2022 11:23:03   
88Sisi
Ojla punci, se po dolgem času spet javljam. Sem vaju redno brala, bila pa precej lena/utrujena in nič odpisala. Me veseli, da smo vse "prigurale" do teh tednov in so naše štručke lepo zrastle v trebuščkih. Elena, te razumem, jaz si tudi želim, da bi šlo brez CR. Ampak če pa CR, pa bi si želela z epidrualno, da lahko dobiš zaklad takoj na kožo. :)
Tudi midva imava na srečo vse pripravljeno, tako da sedaj preeecej lažje spim :) Sicer jaz nisem nabavila ogromno vsega, sem rkela, da bi potem dokupovala po potrebi (blazinice za dojenje imam pa pralne, bomo videli, kako se obnese).
No, imava pa midva sedaj situacijo s korono, partner pozitiven, jaz negativna, čeprav glede na simptome, bi rekla, da sem jo tudi jaz SPET prebolela (letos že januarja in avgusta). In sva se potem hecala, da jim bova dajala teste za delat, preden pridejo na obisk :D :D
Scorpionka, si že opravila CTG? Kako je bilo? Jaz ga imam v torek, takrat bom 37t5d :) Prvega sem pa imela v porodnišnici pri cca 34 tednih, sem imela precej močne krče, drugačne kot ponavadi. So mi potem omejili fizično aktivnost in dobila sem buscopan in se je na srečo umirilo. Tudi jaz upam, da je starejša pupa sedaj že bolje, prav tako partner. Imam jaz podobne skrbi kot ti, res res upam, da počaka še kak teden, da bo partner lahko zraven.
Tudi jaz pa drugače že komaj komaj čakam, da jo spoznam, kar ne morem verjeti, da je že 9 mesecev mimo :)
Lep vikend obema!

(odgovor članu Elena12)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?