|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2023
31.1.2023 22:15:33   
bingyju
Sneezka ja krasno, sem zelo vesela, da stvari štimajo :) si še vedno na bolniški? Pa zdaj najbrž že konkretno čutiš gibe?

Okroglica midva sva zadnjič tudi v šoli za starše v zdravstvenem domu slišala kako bučko... babica je na vsak način trdila, da lahko božanje dojk povzroči splav ali prezgodnji porod.
Kako pa si pomagaš pri teh oteklinah? In kako je zdravje?

No ja, saj nazadnje mi je sicer bilo neprijetno na bazenu, ker je bilo preveč ljudi in se pol umivam kot nora... ne moreš vedet kdaj bo gužva in včasih tak naletiš user posted image

Kako sta drugače? Meni tedni noro letijo mimo, dete je zadnje dni čist zdivjalo, brca prav nonstop. Zdi se mi, da sem ogromna in ne vem kako bom delala še naslednja dva meseca z vsak dan večjim trebuhom. Aja, pa zaradi ene grde krčne žile sem dobila predpisane kompresijske nogavice in takega mučenja pa še ne, da si jih oblečem rabim kake 10 minut in se vsa zadiham in me vse boli od raztegovanja. Še ena tegoba več -.- mi pa vsaj malo tiščijo žilo nazaj...

(odgovor članu Sneezka)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Majčice 2023
2.2.2023 13:52:33   
Sneezka
Ja čutim vse bolj pogosteje..in bolj močno. Upam, da raste normalno. Trebuh ni glih velik 😀 sem pa danes vstopila v 26teden. V kerem tednu ste ve? Bolniško pa sem zaključila v torek. Zdaj pa sem doma ker pogodbe mi niso podaljšali 😑

(odgovor članu bingyju)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Majčice 2023
3.2.2023 20:36:16   
bingyju
Odlično :D a se ti dogaja, da jih kak dan čutiš res močno in velikokrat, včasih pa skoraj nič? Mene tako skrbi, kadar slabše čutim... pa je potem spet nekaj časa bolje.
Moj trebuh je ogromen, se res opazi. In me ljudje tudi vedno veselo gledajo al pa kaj komentirajo x)
Zgleda različno štejemo tedne, jaz sem danes dopolnila 26, vendar bi po tvojem štetju torej vstopila v 27. teden?

(odgovor članu Sneezka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Majčice 2023
3.2.2023 22:35:13   
Sneezka


IZVIRNO SPOROČILO: bingyju

Odlično :D a se ti dogaja, da jih kak dan čutiš res močno in velikokrat, včasih pa skoraj nič? Mene tako skrbi, kadar slabše čutim... pa je potem spet nekaj časa bolje.
Moj trebuh je ogromen, se res opazi. In me ljudje tudi vedno veselo gledajo al pa kaj komentirajo x)
Zgleda različno štejemo tedne, jaz sem danes dopolnila 26, vendar bi po tvojem štetju torej vstopila v 27. teden?



Jaa ravno včeraj skoraj nič, danes pa čez cel dan. Včasih rahlo včasih močno. Meni pa vsi, da imam mali trebuh🙈Jaa jaz sem tudi zmedena z temi tedni😀

(odgovor članu bingyju)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Majčice 2023
7.2.2023 21:09:05   
bingyju
No super... ker grem pol guglat in v glavnem kar strašijo, nikjer pa ni čist točno pri katerih tednih moreš ves čas čutiti. Mislim, od 28ga ziher, prej je pa vse bolj nejasno.
Kaj pa je s službo bilo, si pričakovala, da ti ne bodo podaljšali?

(odgovor članu Sneezka)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Majčice 2023
8.2.2023 11:42:35   
Okroglica
Zelo se vesela, da ste obe super z trebuščki in da čutita gibe. Je povsem normalno, da so kakšen dan bolj divji in drug manj. Jaz se samo držim tega, da otročka začutim parkrat na dan, tisto štetje gibov vsako uro mi je preveč dramatično.
Sama sem ok, samo res utrujena, pa ni časa za odmor, ker je stalno nekaj z otroci ali pa doma ali pa okoli nas. Drugače bi tako ali tako prespala kar do maja, če bi se dalo. user posted image Na kontroli ta teden je pokazalo, da dete lepo raste, tam okoli 1200g, sem pa vstopila v 29 teden (28/1). Čas beži....

(odgovor članu bingyju)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Majčice 2023
8.2.2023 11:45:58   
Okroglica
bingyju to še dodam, da je zdravje v tej nosečnosti res v riti. user posted image user posted image Ampak gre pa na bolje. Za te bučke pa... ne vem, včasih sem brez besed, ko "strokovnjaki" takšne streljajo. Tudi za dojenje se včasih kar za glavo držim, ker se sprašujem, če sploh vedo kako deluje telo ženske. Je pa dobro, da niso vsi takšni... povsem odvisno na kakšne naletiš. Draženje bradavic ti lahko zgolj čisto na koncu "sproži" porod, ampak recimo zame to ni veljalo, sem v prejšnji nosečnosti vse poskušala, da bi se začelo pa prav nič ni pomagalo... dokler se dete ni odločilo priti na svet. user posted image user posted image

(odgovor članu Okroglica)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Majčice 2023
11.2.2023 9:10:27   
Sneezka
Evo mene. Naša punca raste in se razvija. Je še manjša za nekaj dni ampak je glavno da raste.  Glede službe sem pa vedela ja da mi nebodo podaljšali pogodbe. Me pa vzamejo nazaj ko zaključim porodniško 🙂🤦‍♀️ Glede opreme že imata vse? Meni še dostii manjka. Pa več čakati dosti ne gre..bova šla drugi teden kar v nabavo 🙂

(odgovor članu Okroglica)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Majčice 2023
11.2.2023 10:12:22   
bingyju
Ja zdaj so k sreči vsi dnevi polni obračanja in skakanja po maternici user posted image user posted image user posted image
Okroglica to je pa že ful veliko dete, vau! Jaz pojma nimam, kako je veliko, se mi zdi da že celo večnost nisem bila na pregledu... moram vprašat ta teden.
Si ti tudi doma ali še v službi?
Meni služba že čisto preseda (fizično in psihično) in sem spet čisto na meji, da grem na bolniško. Se mi pa zdi da je do maja še vseeno cela večnost in mi bo dolgčas. Pa skrbi me, da bi se doma bolj zredila, ker sem v službi vseeno dosti aktivna.
Midva sva bla med prazniki malo na morju in je prečudovito, upam da bova lahko še spomladi ukradla en vikend... Zdaj v februarju greva še na predavanja za pozno nosečnost, sva pa tudi kupila eno online šolo za starše in upam, da bo kaj v pomoč.
Sneezka kako pa to? Če prav razumem, ti porodniško krije država...? user posted image
Kar se tiče opreme sva sicer v polnem zagonu z guglanjem in seznami, zaenkrat pa imava voziček in gnezdece. Na morju sva šla malo v šoping in nabavila tetra pleničke in par bodijev pa zokenčke, sam tolko za lušte. Sicer nameravam it v kratkem v eno trgovino z rabljenimi oblačili pa bom tam vzela večino oblek. Večji nakup bo še posteljica, samo se nikakor ne moreva odločit al bi kar kinderpet, ali za začetek eno obposteljno posteljico, ki se zdijo zelo praktične.

(odgovor članu Sneezka)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Majčice 2023
12.2.2023 9:14:23   
Sneezka


IZVIRNO SPOROČILO: bingyju

Ja zdaj so k sreči vsi dnevi polni obračanja in skakanja po maternici user posted image user posted image user posted image
Okroglica to je pa že ful veliko dete, vau! Jaz pojma nimam, kako je veliko, se mi zdi da že celo večnost nisem bila na pregledu... moram vprašat ta teden.
Si ti tudi doma ali še v službi?
Meni služba že čisto preseda (fizično in psihično) in sem spet čisto na meji, da grem na bolniško. Se mi pa zdi da je do maja še vseeno cela večnost in mi bo dolgčas. Pa skrbi me, da bi se doma bolj zredila, ker sem v službi vseeno dosti aktivna.
Midva sva bla med prazniki malo na morju in je prečudovito, upam da bova lahko še spomladi ukradla en vikend... Zdaj v februarju greva še na predavanja za pozno nosečnost, sva pa tudi kupila eno online šolo za starše in upam, da bo kaj v pomoč.
Sneezka kako pa to? Če prav razumem, ti porodniško krije država...? user posted image
Kar se tiče opreme sva sicer v polnem zagonu z guglanjem in seznami, zaenkrat pa imava voziček in gnezdece. Na morju sva šla malo v šoping in nabavila tetra pleničke in par bodijev pa zokenčke, sam tolko za lušte. Sicer nameravam it v kratkem v eno trgovino z rabljenimi oblačili pa bom tam vzela večino oblek. Večji nakup bo še posteljica, samo se nikakor ne moreva odločit al bi kar kinderpet, ali za začetek eno obposteljno posteljico, ki se zdijo zelo praktične.


Ce ne zmoreš pojdi na bolniško. Bv se je obremenjevat pa sekirat. Meni je kar pasala bolniška. Ja porodniška je mislim da državna ampak nevem zakaj v nosečnosti ne podaljšajo. Se pa ne sekiram. Bo že. Glede opreme pa pri nama isto..voziček in gnezdece. Jaz sem tudi o kinderpetu razmišljala..ampak nebom vzela ker ga itak samo za pol leta maš. Bova vzela kar postelko z odstranljivo stranico

(odgovor članu bingyju)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Majčice 2023
12.2.2023 16:08:27   
Okroglica
Sneezka to ni nič narobe, če ja par dni manj ali več. Običajno te meritve tudi niso čisto natančne, vsak ginekolog bi malce drugače izmeril. Moja otroka sta tudi merila, en na rok, en manjši, no ta pa sedaj večji. Spet veliko tudi odvisno kdaj je bila ovulacija in kdaj je prišlo do oploditve, ker pdp se računa bolj kot ne na menstruacijo. Zdaj si privošči oddih, mi je pa hudo, da ti zdaj niso podaljšali, ampak najverjetneje se njim finančno ne splača imeti zaposleno nosečnico. Zato te pa potem bodo vzeli nazaj.
bingyju kar se tiče otroških zadev, imam vse še od starejših. oblačilca bodo pač unisex, imam kinderped ampak samo za odlaganje krame, dojenček je vedno spal z nama. Tudi starejše dva spita z nama, tako, da se bomo zelo stiskali. user posted image Imam gnezdo, ki je uporabno na trenutke. Te zadeve je bolje dobit rabljene, ker cene novih so mi pretirane. Raje sem tisti denar vložila v kaj bolj praktičnega. Treba pa je bit tudi pozoren saj je baby-mommy marketing hud, prodajajo vse sorte krame, ki jo realno res ne potrebuješ. Največ gre za plenice, zato ene zagovarjajo pralne pri katerih v 2 letih res prihraniš. Če dojenje steče, pa tudi ni stroškov z hrano. Seveda se ženske razlikujemo... poznam punce, ki so ob prihodu dojenčka zapravile mojo letno plačo in smo takšne kot jaz, ki me vse skupaj ni prišlo več kot 500€ (plenice res ne štejem). Če imate kakšno prijateljico/sorodnico z mini oblačili se zmenite, če podarijo/prodajo. Seveda kupiš kaj za dušo, user posted image ampak večina zadev se tako hitro preraste. Splača se vložiti v kakšno blazino za na tla, počivalniki so sicer za nas mame zelo praktični, ampak za dojenčke pa izredno slabi, čeprav oglašujejo kot, da so ok.
Drugače, če si že izžeta potem si privošči marec doma... zdaj je še zadnji čas kratkega oddiha, vseeno pa ne rabiš samo počivati na kavču, vsekakor lahko dni izkoristiš za lepe sprehode. user posted image

(odgovor članu Sneezka)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Majčice 2023
14.2.2023 20:50:36   
Sneezka
Z temi meritvami se več ne obremenjujem..glavno je to da raste in da jo čutim. Vse ostalo pa ni pomembno. Zdaj se psihično priprvljam da bom šla pit ta cuker 😀 upam da bo vredu.Glede opreme in vsega. Kupila bova novo samo posteljico in komodo/omar. Vse ostalo rabljeno oz dobim od kolegic. No pa seveda kompletek iz porodnišnice..pa še kaj za dušo kot pravis😀 

(odgovor članu Okroglica)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Majčice 2023
20.2.2023 16:03:06   
bingyju
Evo takole, na zadnjem pregledu sem se dogovorila za bolniško, bolečine v medenici so se namreč toliko poslabšale, da večino dni komaj hodim :( čakam na fizioterapijo in kupujem medenični pas, se trudim delat vaje in bit aktivna, ampak res boli -.-
Dete je menda okej, brzinski pregled sem imela tako da nisem mogla vprašat kolk je veliko, težko itd. :(
Okroglica to sem pa že dostikrat slišala, da potem kar spijo pri njih. Se ne sekiraš, da se ponoči uležeš nanj?
Hehe kar se kupovanja tiče sem nekje vmes, najprej iščem kaj bi mela, potem se odločim da kupim rabljeno, na koncu grem pa po novo x) ali pa pozabim in najdem potem nekaj **** rabljeno. Sem bila pa prejšnji teden v Mozirju v trgovini z rabljenimi otroškimi oblačili in sem nabrala mislim da večino cotk. Zelo lepo imajo urejeno, poceni je bilo pa itak. Malo sem imela srečo in našla še kompletek za iz porodnišnice, ki sem ga gledala pri eni od ustvarjalk na FB. Super nakup.
Sneezka cuker ni nič groznega :D men je blo tako neprijetno, ker sem samo poslušala kako bo grozno. Potem je blo pa čisto okej, sploh ni nič takega.

(odgovor članu Sneezka)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Majčice 2023
22.2.2023 21:38:59   
Okroglica
Sneezka, ta test res ni nek bav bav, samo vleče se. Meni je ginekologinja sama rekla, da mi ni treba zaradi težav z zdravjem pa tudi na tešče sem imela odličen cuker pa tudi prejšnja otroka nista neka orjaška dojenčka. Že prejšnjič nisem šla, ker ni potrebe, pa velikokrat res pretiravajo s tem. Poznam primer punce, ki je bila dobesedno po testu mejna pa so jo želel kar na inzulin dati. Inzulin pa tudi ni kar hec. Tudi ginekologinja je rekla, da je v zadnjih 10 letih to postalo hudo spretirano. Ampak dandanes itak želijo nosečnice običajno vse vedit in biti stestirane za vse živo, tako, da je prej napad, na tiste, ki tega pač nočejo. Isto kakor ene ne gredo na nuhalno ali pa kasneje ne hodijo na CTGje. Vsak po svoje. user posted image
bingyju upam, da ti medenični pas kaj pomaga, meni je precej v prejšnji nosečnosti, ampak dosti bolečin bo ostalo, ker se vezi rahljajo in se telo (medenica) odpira za prihod dojenčka. Je pa izredno neprijetno, včasih se mi zdi, da ne znam hodit. Za Mozirje pa vem, da je ena ful dobra trgovina, ena daljna sorodnica živi tam in zelo rada kupi cunje za svojo dojenčico. Drugače pa glede skupnega spanja... ne sploh me ni strah, da bi otroka zmečkala. Res pa je, da ne smeš kadit, pit, jemat droge pa tudi kakšne tablete so odsvetovane. Čut je neverjeten. Meni je prej grozno, ko vidim, da ženske otročke dajo v zibelko in po možnosti v drugo sobo. Noben drug sesalec tega ne počne, vsi spijo s svojimi mladički, mi smo pa očitno malo čudno. Ampak spet, vsak po svoje, meni je nekaj grozno, drugim drugo user posted image

(odgovor članu bingyju)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Majčice 2023
27.2.2023 12:24:23   
bingyju
Bom še videla kako je medenični pas za daljše sprehode po ravnem, zaenkrat mi še paše v rahel hrib, tisto grem pa itak brez pasu in lepo s palicami. Kak dan je medenica super, občasno pa pride dan ko me že zjutraj obupno boli sramnica in potem cel dan ne morem nič. Verjetno je povezano s položajem ploda, po občutku se še kar veselo prestavlja.
So vama že kaj povedali, kako je obrnjen?
Bosta šli v najbližjo porodnišnico ali kam drugam? To me zadnje čase marsikdo sprašuje, meni se zdi logično, da grem v najbližjo... kako razmišljata?

(odgovor članu Okroglica)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Majčice 2023
27.2.2023 14:33:47   
Okroglica
Jaz grem rodit na Jesenice, kjer so najbolj naklonjeni naravnem porodu. Vse okoliške porodnišnice so preveč nagnjene medikalizaciji in tega si ne želim več, ker so ogrozili moje in otrokovo življenje z brezveznimi poseganjem v moje telo. Tako, da grem tam kjer porod gledajo kot fiziološki proces in ne bolezen. user posted image

(odgovor članu bingyju)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Majčice 2023
3.3.2023 12:56:48   
Sneezka
Oooj. Mi kar ni kazalo obvestil in sem kar malo pozabila prit pogledat. Cuker sem spila..res ni bilo nič hudega to kot strašijo ene..najhuje je to da si tam 3 ure 😀 Nimam sladkorne je vse v mejah tak da super. Sem pa že v 30t punca raste in se redi kot mami 😀 Glede opreme mava zdaj vse..edino postelko čakava na premik. Počas bo treba urejat papirje za porodniško. Sem dobila zdaj tudi za epiduralno. Bom šla na posvet ampak nevem, če jo bom koristila..se malo bojim stranskih učinkov ker že zdaj mam probleme z hrbtenico.
Kako sta vidve? 

(odgovor članu Okroglica)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Majčice 2023
3.3.2023 16:40:23   
bingyju
Okroglica lepo!
Sneezka ja res dolgo traja, mene je ves čas jezilo zakaj morejo vzet venski vzorec, da moreš potem tak dolgo čakat, če se pa da iz prsta zmerit v dobesedno 10 sekundah... ampak že vedo :)
Jaz sem tudi mislila, da bom prosila za epiduralno, vendar me vedno bolj mika, da poskusim brez vsega, potem bomo pa sproti videli. Lahko je govorit, ko te še nič ne boli :D
Drugače dobro, perem vse cotke, posteljnino, pleničke in se držim za glavo koliko je tega, že zdaj je pralni stroj delal cele vikende, revež :D
Je katera hodila/bo hodila na akupunkturo?

(odgovor članu Sneezka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Majčice 2023
3.3.2023 17:42:46   
Sneezka
Jaz sem se isto spraševala zakaj enkstavno ne vzamejo z prsta 😀 ampak ja..je mimo😀Oo že pereš. Kdaj maš rok? Jaz še nisem začela. Čakam da dobim posteljico pa komodo še treba sestavit..pa potem počasi pranje in zlaganje😀Katere pleničke bosta uporabljali?

(odgovor članu bingyju)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Majčice 2023
6.3.2023 17:49:51   
bingyju
Tako, samo da vse štima :)
Seveda, rok je že čez 2 meseca : D saj jaz tudi še nimam kam pospravit cotk in vsega ostalega, zaenkrat so zadeve še po kavču in povsod, kjer je kaj prostora. Čakava na beljenje sobice, da jo lahko začneva polniti. Se še malo borim sama s sabo, da bi vse tudi prelikala (likam sicer izjemno redko, se mi zdi prehuda izguba časa x))
Mi smo dobil veliko vzorčkov pleničk v šoli za starše tako da imam plan sprobat in bom potem vidla kaj bo najbolj ustrezalo. Pa kak paket bova seveda imela na rezervi, pojma nimam katere naj vzamem. Sem že malo gledala in se cene izjemno razlikujejo (od manj kot 20 centov na plenićko do okrog 3 evre, nisem pa še raziskala, če je potem resnično taka razlika v kvaliteti). Ti že veš?

(odgovor članu Sneezka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Majčice 2023
6.3.2023 20:43:30   
Okroglica
Kontrola je za mano, meritve kažejo da ima že zdaj več kot 2kg. Me je skor kap, ampak baje pa tudi ni ogromno dete, pa še odstopanja. Sem pa sedaj v 33 tednu. user posted image
Če katero zanima porod in slovenski zdravstveni pristopi so na RTV1 v oddaji Med štirimi stenami lani in letos posneli dva podkasta. 1. Vsak otrok se rodi, a ni vseeno kako in 2. Vpliv porodne izkušnje na otroka in partnerja. Meni je zelo žal, da pred leti nisem poznala teh izkušenj in nekih pokroviteljskih komentarjev zdravstvenih delavcev, ko ti skoraj ubijejo otroka, potem pa rečejo bodite hvaležni, da smo ga rešili. user posted image Ma ja, hvala bogu se ženske res začenjamo opolnomočiti na tem področju. Se zelo veselim poroda, ker je tako lep dogodek v življenju. Sploh zdaj, ko vem kako gre. user posted image Če bo pa kakšna pametna babica/porodničar pa brez sramu delim klofute. user posted image
Plenice bom kombinirala. Na začetku gre zelo po njih, bom razmislila o Violeta ali DM, morda Bamboo ali Moltex. Če je katera dovolj pogumna pa le na pralne plenice, dolgoročno se prihrani vsaj tisočak (baje). bingyju akupunkturo pa zelo priporočam, lepo odpira telo in malinin čaj zadnjih par tednov.
Sneezka moram rečt, da sem celo en teden ok, tako, da sklepam, da bom drug teden zbolela za gripo ali pa me bo nekaj uščipnilo. user posted image user posted image

(odgovor članu bingyju)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Majčice 2023
9.3.2023 10:09:17   
Stella Marella
glede plenic: eni prisegajo se vedno na Pampers, sploh ponoci. mi jih imamo tudi, za podnevi so mi pa Lidlove Lupilu ful fajn. 

(odgovor članu Okroglica)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Majčice 2023
13.3.2023 15:14:38   
bingyju
Okroglica vau, to je pa že lepa številka user posted image
Koliko kg pa imaš od začetka nosečnosti, če ni skrivnost? Jaz sem nekje na 12kg, se kr sekiram, ker je v bistvu 2 meseca še kar dolga :/ jem bolj ali manj isto kot prej (ali pa še manj, zvečer ne jem zaradi zgage, po novem se je tudi ''jutranja slabost'' vrnila in mi ne paše veliko), predvsem se pa maj gibam, ker se zaradi bolečin v medenici težko in grejo res vsak dan kile gor.

O pralnih itak razmišljava, me je pa nekako odvrnilo, ko je prijateljica rekla, da so dojenčico ovirale pri gibanju, ker so pač malo bolj nerodne pa je imela ritko precej v zrak pri ležanju na trebuščku... user posted image
Stella Marella hvala :) bomo sprobali!

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Majčice 2023
31.3.2023 23:49:35   
Okroglica
Malce sem pozabila na naš skrivni brlog! Bingyju gor sem dobila približno 15kg, se je pa brezveze sekirat, ler gre pol nekak dol, če ne pa kakšna ''dieta'' :P Meni tako čas leti... april pred vrati in imam občutek, da bomo dobili novega člana že za aprilske praznike... no na okupatorja računam. Vse je že zelo naporno. Na kontroli ta teden je dojenček že skoraj 3kg, tako, da upam, da se sedaj malo umiri in bo nek šolski primer dojenčka. Se tolažim :D torbo za porodnišnico imam na pol pripravljeno, danes oprala nekaj poletnih oblačil za dojenčka. Kako se ve? Tako blizu smo že, a ni lepo in hkrati malce nervozno? Upam, da uživate obe svojo prvo nosečnost in da bo tudi porod čim lepši in dete zdravo. :)

(odgovor članu bingyju)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Majčice 2023
1.4.2023 10:21:30   
bingyju
Res je, bojo že te kile... sem že kar obupala nad njimi, pa naj grejo gor če hočejo.
Meni gre pa še prepočasi, zdaj imava res že vse pripravljeno in prav komaj komaj čakam porod. 6 tednov se mi zdi še dooolgo. Poleg tega pa je vse že kar težje - vstajanje, obračanje, hoja, vsakodnevna opravila...
Slabost tudi še zmeraj vztraja in veliko dni bolj ali manj preležim, ker sem kot cota. Pa utrujena obvezno vsako popoldne, včasih tudi sredi dneva zaspim.
O pridna, lepo se pripravljaš. Torbo sem jaz tudi začela pripravljat, zaenkrat se je ustavilo na sestavljanju seznama. Se pa ne sekiram preveč, sva bila na pripravah na porod tudi v porodnišnici in so rekli, da imajo vse na voljo, tudi če prideš brez vsega ni panike. Bosta imeli partnerja zraven pri porodu? In potem tudi v porodnišnici prve dni?

(odgovor članu Okroglica)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?