|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj prvič k zobozdravniku
26.10.2005 9:22:49   
Anonimen
Pozdravljeni,

zanima me kdaj ste šli s svojimi otročki prvič k zobozdravniku? Mi še nismo opravili tega obiska, sin pa je star leto in pol in ima 8 zobkov.

lp, japi 
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
26.10.2005 9:26:10   
Anonimen
ful je različno. ponekod kr pošiljajo pošto in vabijo otročke na pregled, meni niso poslali nič, mi je pa pediatrinja pri ceplenju pri 1 letu rekla da če želim lahko sama pokličem otroško zobarco in se greva pokazat da mal razložijo kako in kaj je treba z zobki počet. no sva šle in so razložil in povedal da je naslednji sistematski pregled pri 3 letih in da pošljejo vabilo. da pa nej prideva se pokazat e do takrat opazimo kake spremembe na zobkih, če bi padla al pa kej tazga, al pa če bi boleli seveda

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
26.10.2005 9:44:56   
JANAG
nas je naročila pri 6 mesecih, nato pa na vsakih 6 mesecev.
Je kar smiselno iti tja, da ugotovi rast čeljusti, nato zob, se posvetuje s tabo glede higiene, vnosa hrane (sladkarij) in nege. Naša zobarica je dala sinu kar v roke zobozdravstveno ogledalce, pa vse mu je razkazala. S stolom sva se pelala gor-dol. user posted image
Tako da otrok dobi občutek kaj je to zobar, kaj ima, kaj se dogaja, da ni prevelik bavbav.user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
26.10.2005 10:04:38   
puncica
Pri nas še nismo šli (17 mesecev), nismo dobili ne vabila ne nič, sicer pa imamo samo 5 zobkov ki za enkrat kažejo ok, tako da se s tem še ne obremenjujemo, jih pa spremljam. 

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu JANAG)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
26.10.2005 10:30:32   
viv_
Malo pred enim letom smo šli prvič. Razmišljam pa, da bi jo sedaj spet naročila, ker je imela takrat samo 6 zobkov, sedaj ima pa vse.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
26.10.2005 10:44:33   
tejčica
Pri nas pošljejo vabilo za sistematski pregled zobkov okrog 3. leta. Mi smo zaradi črnih pikic k zobozdravnici šli že pred tem pregledom. Mi je pa žal, da nismo začeli hodit še preden je prišlo do problemov. Prednost teh zgodnjih pregledov ni samo v tem da spremljajo zobke, tudi otrok zobarja spozna prej in ga sprejme. Če pa je tako kot pri nas, da je bila prvič tam ko je bilo potrebno že popravljati, pa so veliki boji. Mi smo bili tam že 8x, pa sploh ust ne odpre. Zobozdravnica je res prijazna in vajena dela s otroki ki ne sodelujejo, ampak nam še ni uspelo. Sedaj hodiva 1x tedensko in čakamo kdaj se bo okorajžila in dovolila naredit zvezdico. I

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
26.10.2005 11:57:01   
corfu
Midva sva ravno včeraj dobila vabilo. Star je devet mesecev. Na pregledu bo teden dni pred desetim mesecem.

(odgovor članu tejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
27.10.2005 21:19:51   
elizabeta p
Pri 6-ih mesecih.

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
27.10.2005 22:59:13   
BARBARA R.
Pri 6-h mesecih smo dobili vabilo, naslednjič bili pri enem letu, sedaj se pa moramo naročiti.
 
     user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
28.10.2005 7:38:56   
kimba
Ravno sedaj sem preverila v ZD Domžale kako je prinas, če se je kaj spremeniko. Še vedno pošljejo vabilo pri 18 mesecih (če želimo lahko pripeljemo otroka tudi prej). Sistematske preglede pri nas opravlja dr. Grošeljeva in lahko rečem, da sem bila pri prvem sinu z njo zelo zadovoljna. Upam da bom pri drugem tudi.

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
28.10.2005 8:53:51   
žiža
Jaz sem glih od zobarja in sem vprašala kako je s tem.
Meni je rekla, da naj bi bil prvi obisk pred 2 letom starosti. Starši lahko z pravilno higieno in prehrano veliko oziroma vse prispevajo/mo za zdrave zobke. Čim manj ali nič cukra, sploh ne spat s sladko pijačo v flaši, čiščenje že prvih zobkov z gazico. Otrok naj zobno ščetko uporablja čim večkrat v bistvu naj se z njo igra. Kaj še... ja, zobna pasta ni škodljiva, tud tista s fluorom ne. Fluor ohranja zobno skelino in je koristen.
Tako to sem izvedela od svoje zobozdravnice. Itak bo pa vsak svoje zagovarjal, tako da...
lpuser posted image

< Sporočilo je popravil žiža -- 28.10.2005 8:54:42 >

(odgovor članu kimba)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
30.10.2005 22:12:22   
Sonka
Tudi mi smo stari leto in pol (oz. 19 mesecev) in smo šli zdaj prvič k zobozdravniku. To je bilo bolj kot predstavitev, in da je zdravnica pregledala zobke. Imamo jih 16. Smo se pa morali kar malo truditi, da je Pia odprla usta in pokazala zobe. Ko nam zrastejo novi pa bomo spet šli. Aja, niso nas vabili, smo šli kar sami.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
31.10.2005 9:34:16   
Marina 1
Jaz sem z obema sinekoma dobila vabilo pri starosti 6 mesecev tako da smo hitro začeli obiskovat zobarja.user posted image

LP Marina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj prvič k zobozdravniku
1.11.2005 2:17:36   
KODA
Pri nas nismo dobivali nobenih vabil,tako da sta šla otroka prvič k zobarju z vrtcem.Na preventivni pregled.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Marina 1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?