|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodnišnica PO in carski rez
28.12.2005 17:12:28   
živa
Živjo!

Napovedan imam CR in odločila sem se, da grem v postojnsko porodnišnico, ker:
- izvajajo CR v spinalni analgeziji
- je pri takem CR lahko prisoten partner (v Ljubljani je meda to dvoje zelo zelo težko doseči).
Prebrala sem izkušnje tistih, ki ste rodile na ta način, imam pa še nekaj vprašanj.

1. Kako je z obiski v intenzivni - kdaj so, kdo lahko pride? 
2. Zanima me tudi, če so obiski na oddelku le od 14h do 15:30 - mož namreč dela v Lj. vsaj do 15:30 in ker je komaj začel s službo, nima dopusta, ure pa tudi težko koristi vsak dan. Ali je kakšna možnost, da pride pozneje?
3. Ali spodbujajo dojenje po CR? Kako - ali ti prinesejo otroka, če želiš, ali ti pomagajo pristaviti? Ali, če jih potrebuješ, tam dobiš nastavke za dojenje ali jih moraš imeti s seboj (kakšne v tem primeru priporočate)? 
4. Ali se lahko dogovoriš za porod na rok ali mora biti nujno pred rokom (seveda če te kaj ne prehiti)? Ali moraš priti dan prej v porodnišnico ali je dovolj zgodaj na dogovorjeno jutro? Kaj, če te porod prehiti in nisi tešč?

LEPO LEPO PROSIM za pomoč, vaše izkušnje in odgovore!

Sneženi pozdrav,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodnišnica PO in carski rez
28.12.2005 17:53:26   
Dejča
Glede drugih stvari ne vem, ampak zaradi obiskov mislim, da ne komplicirajo - je bratrančeva žena rodila tam, pa je lahko bratranec celo ostal čez noč pri njej, ker je bilo ravno za novo leto, tako da čez dan po moje ni panike. Ostalo ti naj povedo druge, sama, žal, nimam podatkov. Vse lepo!!

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodnišnica PO in carski rez
28.12.2005 18:09:06   
Gina
Jaz sicer nisem imela cr, sem pa rodila v Po. Lahko ti rečem samo to, da so zelo ustrežljivi in predvsm nekomplikatorski. Prijazni tako mamicam kot otrokom. Spodbujajo dojenje, a ne čez trupla, kot sem to dožvela v Lj., pokažejo ti, kako pristavit, dajo ti otročka takoj k prsim. Če joka, ti ga vedno pomagajo umirit, če prosiš, kar je bilo nekaj nezaslišanega, v primerjavi z Lj. meni neznanega.
Pri obiskih niso kaj preveč sitnarili, je bilo pa meni zoprno, če so bili več kot pol ure čez zadnjo določeno uro. Malo so sitnarili samo takrat, ko mi je mož sredi noči prinesel črpalko, pa so morali spodnja vrata odpirat. Drugače tam imajo take navadne črpalke, ampak si z njimi težko kaj prida pomagaš. Lahko pa vzameš privat sobo, ki je sicer kar draga, pa je lahko mož tam ves čas, še spi lahko se mi zdi, pa tv imaš, smao meni bi bilo dolgčas tam, mi je bila fajn družba drugih mamic. Nastavke tam imajo, lahko jih pa tudi kupiš v lekarni v sosednji stavbi, oz. ti jih mož prinese. Še dudke imajo za otroke, steriliziraš lahko vse tam, kar rabiš. Skratka, ravno hotel ni, je pa prijazna porodnišnica, če jo primerjam z Lj. ni šanse, da bi šla še kdaj drugam kot v Po., če bi bila noseča. Drugega pa ne vem, ker je vezano na cr. Če pa jih pokličeš, pa so čist prijazni tudi po tel., vsaj po mojih izkušnjah.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodnišnica PO in carski rez
28.12.2005 21:52:00   
kofetek2010
1.obiski so v intenzivni omejeni samo na partnerja
2.če bo prišel kaseneje ne bodo komplicirali
3.otroka ti prinesejo v intenzivno, če jih prosiš ti ga dajo v posteljo (sama se po CR itak ne moreš dvignit), pomagajo ti ga pristavit, glede nastavkov žal ne vem, kr jih nisem potrebovala
4.imela sem urgentni CR, zato ne vem kako je z dogovorom in bila sem tešča, kr mi ni pasal nič jest

*imela sem spinalni CR - otroka boš zaslišala, ko se bo rodil, videla ga boš za cca. 3 sekunde, kr ga odnesejo porihtat - partner gre seveda z otročkom in je z jim dokler te ne premestijo na intenzivno, potem ti ga prinese za par minut in šele kasneje, čez par ur ti ga spet prinesejo

*ves čas za previjanje otroka skrbijo sestre, če jih prosiš ti ga brez problemov dajo in vzamejo iz tvoje postelje

*čez noč (od 23h do 5h) skrbijo za otročke sestre

*po otroški viziti pridejo otročki k mamicam spedenani in nadišavljeni po Riboderminu

če te še kaj zanima, vprašaj - imam čist frišne izkušnje s PO porodnišnico, ki pa so res samo pozitivne user posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodnišnica PO in carski rez
1.1.2006 17:41:48   
sharpy
povem ti lahko isto kot so ti povedale že pred mano.
Rodila sem pred 7 tedni. Obiskov na intenzivni niso dovolili.
Sej si tam samo en do dva dni.
Tudi moj dragi je na obiske prihajal kasneje - sem se zmenila z glavno sestro že prvi dan in ni bilo problemov.
In res so vsi zelo prijazni.

Srečno


_____________________________

14.11.2005 smo dobili našega sončka Marka

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodnišnica PO in carski rez
1.1.2006 18:17:51   
KMALU




spiralni CR.., kaksen je pa nespiralni?
A se to kaj placa?



(odgovor članu sharpy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodnišnica PO in carski rez
2.1.2006 18:33:09   
jakaracman
spinalni CR- dobiš anastezijo v hrbtenico, tako da od pasu navzdol ne čutiš nič.Drugi pa je CR v splošni anasteziji , torej spiš.V naših bolnišnicah, ne delajo CR na željo ampak morajo biti zdr. indicirani in se tako tudi ne plačujejo.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodnišnica PO in carski rez
9.1.2006 12:08:53   
živa
Hvala za vse odgovore! Če se bom še kaj spomnila, bom vprašala.

Lp,

živa

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodnišnica PO in carski rez
9.1.2006 16:29:29   
lev76
Hojla Živa!
Mene pa zanima kako imaš napovedan CR? Ali imaš indikacije zanj ali si se preprosto zmenila (če ti ni težko povedat seveda)? Jaz grem jutri tudi v PO imam rok, ritka je obrnjena navzdol pa so rekli, da bomo poskusili normalno roditi, če ne bo šlo pa CR. Vsekakor bi bila jaz že a priori za CR, pa mi ga nekako nočejo obljubit.
Prosim še za tvojo izkušnjo,ker nimam več veliko časa.
lp in hvala

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodnišnica PO in carski rez
13.1.2006 10:25:39   
živa
Draga lev,

oprosti, ker ti nisem odgovorila!!! - nisem videla tvojega vprašanja in zdaj sem najbrž že zelo prepozna. Ne, nisem se kar tako zmenila, imam mnenje oftalmologa in posledično napotnico ginekologa za CR. Upam, da je tvoj porod potekal čim manj boleče in da je šlo vse v redu in po tvojih načrtih! Ko prideš iz porodnišnice, se pa javi, kako je šlo.

Vso srečo tudi naprej,

živa

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?