|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poroka v tujini
20.1.2006 16:03:28   
SNOBRA
Z partnerjem, oba  strastna popotnika, sva imela  željo  poročiti se nekje v tropih, na plaži, pod palmo, bosa in brez velikega pompa.

In tako se je tudi zgodilo.

Z letalom sva poletela na prečudovit otoček v Indijskem oceanu Mauritius, kje sva imala hotel, (ki sem ga predhodno našla na spletu in uredila vse formalnosti z pomočjo agencije), obremljen po načelih feng shuia, skratka vse je bilo pravljično. Tam sva si lahko izbrala prostor, kjer sva želela obred in uredila  vse potrebno......

Poročila sva se na plaži obsijani z popoldanskim soncem, v senci kokosove palme, poročil naju je kitajski matičar, najini priči pa sta bila dva indijca, skrtka zelo mednarodno. Namesto šampanjca pa sva nazdravila z koktejli, ki so bili servirani kar v kokosovem orehu in ananasu, zelo zelo lepo....

Poročno večerjo so nama postregli  v zelo intimnem spiritualnem vrtu, imela sva svojega postreščka, ki je maksimalno poskrbel, da sva imela dovolj intime in pa tudi prvovrstno postrežbo zelo prefinjenih jedi in kokteljov.......

Zabava se je nadaljevala v bungalovčku.......zjutraj pa so nama postregli z zajtrkom v postelji, skozi okno pa že spet prečudovit pogled na peščeno plažo z palmami.........

Če katero mika taka dogodivščina, ki ni čisto v skladu z slovenskimi običaji, me lahko kontaktira za kakšne informacije, saj je urejanja s tem veliko, prej in potem, da ta poroka zakonito velja tudi pri nas.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Poroka v tujini
20.1.2006 17:28:25   
DILY
Uav, frajerja.....
Čestitke ob poroki in predvsem "veliko ljubezni"!!!!

Najprej sem pogledala v tvoj album ali o tem sanjskem opisu obstaja kakšna fotka.
Daj povej koliko je vsa zadeva kaj stala?

Res sta pogumna, kapo dol!!!!

Pozdrav!

(odgovor članu SNOBRA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Poroka v tujini
20.1.2006 18:01:23   
Anonimen
Joj, tako sem se pa jaz vedno želela poročiti. Potem pa samo domov pokazat prstan in razdelit konfete. user posted image
Sicer v trope hodimo vsako leto najmanj enkrat ampak poročit se mi pa ni uspelo, sem bila user posted image  pa tudi na hitro je bilo potrebno urediti. Sem se pa vseeno v tujini, heheh.
Daj kakšno slikco v album, predvsem me zanima ta feng shui hotel pa kakšno slikco s plaže. Pa Mauricius malo opiši, prosim.

(odgovor članu SNOBRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Poroka v tujini
20.1.2006 18:12:05   
SNOBRA
Bom dala tudi fotke v album.....
Poroka je bila lani marca in vse skupaj z letalom, hotelom, vso organizacijo in papirologijo naju je  prišlo malo manj kot 2.000.000,00 sit. Kar pa vključuje tudi rent- a - car in vse druge izlete, ki sva si jih privoščila.
Hudo dobr je blo moram priznat.
Drago, vendar bi naju tukaj prišlo nekaj podobnega, saj veš koliko žlahte se nabere....

(odgovor članu DILY)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Poroka v tujini
22.1.2006 11:12:25   
SNOBRA
Slikice iz poroke si lahko ogledate na naslovu: http://thor.prohosting.com/zagorsek/ 

(odgovor članu SNOBRA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Poroka v tujini
23.1.2006 9:24:18   
kepa*
Kako lepo! Uh, ko bi se še jaz lahko tako poročila...



_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu SNOBRA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 9:53:58   
Tippi
Tema je stara, zakoni so se najbrž že ful spremenili, pa me zanima iz prve roke (če je katera?), kako gre procedura z rojstnimi listi, poročnimi listi in ostalo papirologijo, če se odločiš poročiti v tujini (izven EU).

hvala za vse odgovore.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 10:54:23   
petea
Lahko greste skupaj:
http://www.ringaraja.net/forum/poroka-na-mauritiusu/m_6129407/mpage_1/tm.htm#6129407

user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 10:58:58   
perla*
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Tema je stara, zakoni so se najbrž že ful spremenili, pa me zanima iz prve roke (če je katera?), kako gre procedura z rojstnimi listi, poročnimi listi in ostalo papirologijo, če se odločiš poročiti v tujini (izven EU).

hvala za vse odgovore.


Tippi, odvisno v kateri državi, glede na to kakšne imajo medsebojne sporazume.
Midva sva se želela na Maldivih, pa je poroka tam le simbolična in ne velja, ko prideš v SLO.
Zato sva se odločila za Sejšele, ker imajo podpisano konvencijo z EU. Ko prideš domov, samo neseš papir na urad in zakon ti velja v SLO.
Srečno! user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 11:30:30   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Lahko greste skupaj:
http://www.ringaraja.net/forum/poroka-na-mauritiusu/m_6129407/mpage_1/tm.htm#6129407

user posted image


Njena destinacija me ne zanima user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 11:32:12   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Lahko greste skupaj:
http://www.ringaraja.net/forum/poroka-na-mauritiusu/m_6129407/mpage_1/tm.htm#6129407

user posted image


Njena destinacija me ne zanima user posted image


Ima pa verjetno kaj aktualnih informacij glede papirologije.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 11:32:27   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: perla*

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Tema je stara, zakoni so se najbrž že ful spremenili, pa me zanima iz prve roke (če je katera?), kako gre procedura z rojstnimi listi, poročnimi listi in ostalo papirologijo, če se odločiš poročiti v tujini (izven EU).

hvala za vse odgovore.



Tippi, odvisno v kateri državi, glede na to kakšne imajo medsebojne sporazume.
Midva sva se želela na Maldivih, pa je poroka tam le simbolična in ne velja, ko prideš v SLO.
Zato sva se odločila za Sejšele, ker imajo podpisano konvencijo z EU. Ko prideš domov, samo neseš papir na urad in zakon ti velja v SLO.
Srečno! user posted image


aha, super! torej moram preverit državo, v kateri se nameravam poročiti in če ima podpisano konvencijo z EU, potem ne potrebujem v tej državi ničesar (niti rojstnega lista ne??), je pasport dovolj?? in z njihovim poročnim listom, grem na naš urad, kjer še pri nas uradno potrdijo sklenjeno zakonsko zvezo. sem prav razumela?

(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 11:41:32   
Tippi
ziher moraš imet kakšno dokazilo, da nisi poročen v slo, ker potem bi se lahko na več koncih sveta poročil user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 11:50:00   
RIJA*
jaz se hočem poročiti v las vegasu, da me poroči elvis user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 11:55:21   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

jaz se hočem poročiti v las vegasu, da me poroči elvis user posted image



zagotovo se tam najde kakšen, morda celo kateri s priimkom Presley ...
user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 19:13:27   
perla*
Tippy,
Dokumenti so odvisni od države, kjer se želiš poročiti.
Na primer za Sejšele sva rabila kopijo potnih listov, mednarodni rojstni list (dobiš ga brezplačno na katerikoli UE) in overovljeno izjavo, da nisi poročen.
Raje poišči po uradnih straneh in ne po takih larifari izjavah na forumih user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Poroka v tujini
7.4.2014 23:09:33   
Jassika
Evo tiste iz teme user posted image  Tippi, dobro se pozanimaj, res, ker lahko boš dobila dezinformacije. Jaz ravno zdaj raziskujem kako in kaj s papirji. Drugače pa je čisto odvisno, kako se mislita poročit. Če bosta to delala v lastni režiji, je precej več dela. Odvisno pa spet od države destinacije. 

(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Poroka v tujini
8.4.2014 7:35:28   
Tippi
user posted image

zagotovo bom pridobila informacije tudi na upravni enoti, ampak forum je pa fajn, da vidiš, kako stvari stojijo iz prve roke. na kaj je potrebno še posebej bit pozoren, itd. Časa mamo še dovolj user posted image

Hvala za info.

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
8.4.2014 8:30:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Poroka v tujini
8.4.2014 8:50:04   
Žabinčica
IZVIRNO SPOROČILO: perla*

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Tema je stara, zakoni so se najbrž že ful spremenili, pa me zanima iz prve roke (če je katera?), kako gre procedura z rojstnimi listi, poročnimi listi in ostalo papirologijo, če se odločiš poročiti v tujini (izven EU).

hvala za vse odgovore.


Tippi, odvisno v kateri državi, glede na to kakšne imajo medsebojne sporazume.
Midva sva se želela na Maldivih, pa je poroka tam le simbolična in ne velja, ko prideš v SLO.
Zato sva se odločila za Sejšele, ker imajo podpisano konvencijo z EU. Ko prideš domov, samo neseš papir na urad in zakon ti velja v SLO.
Srečno! user posted image


Midva sva se tudi poročila na Sejšelih, potrebovala vse kar je napisala perla-torej kopijo potnih listov, potrdilo da nisi poročen in mednarodni roj. list, edino tukaj so nama zahtevali še uraden prevod poročnega lista in so naju vpisali v knjigo. Za Sejšele sva se odločila iz podobnih razlogov kot perla, je bila edina izmed držav, katere sva gledala da je imela podpisano konvencijo in ni bilo potrebno nobene dodatne papirologije urejat. Sicer je to že kar nekaj let nazaj... Se pa je en prijatelj poročil na Kubi, samo je tudi že en čas od tega, vem da sta onadva morala nekaj na Dunaj hodit na veleposlaništvo kubansko in potem še tam nekaj urejat, ampak so jima potem poroko tudi tukaj normalno vpisali. Evo perla, pa imava nekaj skupnega user posted image ;na katerem otoku sta vidva bila; pri nama je bila poroka kar na Maheju, potem pa sva bila še malo naokrog.

Sicer pa super Tippi user posted image , ful lepo; me prav zanima kje in kdaj bo srečen dogodek. V vsakem primeru pa veliko sreče in čim lepši poročni dan, ko bo user posted image .


< Sporočilo je popravil Žabinčica -- 8.4.2014 8:51:58 >

(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Poroka v tujini
8.4.2014 20:59:05   
perla*
Žabinčica,
Sem ti kar ZS napisala user posted image

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Poroka v tujini
9.4.2014 10:01:43   
Žabinčica
user posted image user posted image user posted image Napisala sem ti kilometrsko dolg odgovor, pa me je zabrisalo ven user posted image , seveda sem si pozabila kopirat ga.... torej ponovi vajo....

(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Poroka v tujini
9.4.2014 10:38:30   
Žabinčica
Uspešno oddala moj kilometrski odgovor v tretje user posted image ! Ampak tokrat sem ga vsaj kopirala... Perla, upam da se ti bo dalo brat user posted image .

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?