|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   okna
7.5.2006 9:48:01   
Udb
Zanima me vaše mnenje - kaj je bolje za v novo hišo - plastika ali les??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: okna
7.5.2006 9:49:42   
mojčca
Mi bomo v novo hišo dajali plastična okna.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: okna
7.5.2006 9:59:41   
Marogica
Tukaj imaš nekaj mnenj:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=809896&mpage=1&key=okna&#809896

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: okna
7.5.2006 10:03:04   
mika
Mi smo naročili lesena okna in jih dobimo v četrtekuser posted image user posted image . komaj čakam, da zapremo hišo, ker so nam v prostor, kjer smo hranili orodje in nekja gradb. materiala 2x vlomili. Prvič so odnesli vse orodje, drugič niso imeli nič, samo škodo so nam naredili.

kar se tiče oken, te naj ne zavedejo cene, ker smo dobili lesena okna ugodneje od plastičnih. Moraš malo 'handlati'user posted image . Garancijska doba je enaka kot pri plastičnih.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: okna
7.5.2006 20:57:27   
Grascakinja
Mi2 dajeva ravno zdaj plastična not. Se ne zvijejo (je manj verjetnosti), štrihanje odpade, bolje tesnijo. Razmišljaj dolgoročno.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: okna
7.5.2006 21:09:25   
bombonček
Midva sva dala plastična!

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: okna
7.5.2006 21:17:16   
rija
Mi imamo plastična, vendar, če bi delala še enkrat, bi dala aluminijasta+les.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: okna
7.5.2006 21:32:54   
Anonimen
Plastična Arcontova imava pa sva tako zadovoljna, da jih ne moreva prehvaliti. Zelo dobro dihtajo in imajo zvočno izolacijo. Sva doma v centru Murske in nič ne slišiva noter. Še ko imajo fešto na trgu, ki je  100 m vstran, se skoraj ničesar ne sliši.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: okna
7.5.2006 23:38:04   
Baldi
IZVIRNO SPOROČILO: URSKA

Plastična Arcontova imava pa sva tako zadovoljna, da jih ne moreva prehvaliti. Zelo dobro dihtajo in imajo zvočno izolacijo. Sva doma v centru Murske in nič ne slišiva noter. Še ko imajo fešto na trgu, ki je  100 m vstran, se skoraj ničesar ne sliši.

A misliš, da bi bilo pri lesenih kaj drugače? Prepričan sem, da ne!

Mi imamo les-aluminij in se zaenkrat super obneseuser posted image . Meni plastika ne potegneuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: okna
8.5.2006 19:36:54   
bamby
Mi smo pa naročili lesena okna. Je verjetno malo več dela za vzdrževanje, je pa vseeno naraven material. Je pa tako, da se bosta odločila itak po svoje. Ali želita imeti naravne materiale, ali pa uživati v plastiki, ne da bi bilo treba kaj vzdrževati. Glede kvalitete o zvočni in toplotni izolativnosti je pa tako, da verjetno ni bistvene razlike, razen v ceni. Pri plastiki je menda pomembno to, da mora imeti najmanj 5 komor, da so malo boljša, seveda pa je boljše, če jih ima več, s tem se pa tudi cena dviguje.

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: okna
9.5.2006 7:50:17   
Peter167
Mi smo tudi za lesena. Sicer jih še nimamo vgrajenih, naročena pa so.
Plastika nam nekak ne sede. Hišo imamo namreč na deželi, pa da bi dal notri plastiko? Ne, ne. Ko bom doma, nočem imeti občutka, da sem v pisarni. Mi les bolj toplo deluje.
So pa res plastična fina za lenobo podpirat user posted image .
Ja pa še nekaj mi ni jasno. Zakaj hudiča tako propagirajo, da plastična okna takoooo zeloooo dobrooo tesnijo? V isti sapi, pa ti za doplačilo prodajajo luknje, da bodo okna bolj zračna.
Ko sem spraševal prodajalce (resno sem se namreč zanimal tudi za plastiko), mi ni nihče podal pametnega odgovora.
Odločite se tako, kot vam je všeč. Vi jih boste morali gledati vrsto let. Pa raje ne sprašuj prodajalcev kaj je bolje. Saj veš, vsak berač svojo malho hvali...

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: okna
9.5.2006 23:11:15   
AKŠ
mi smo letos ko smo urejali hiško dali not plastična okna....smo zelo zadovoljni.....

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu Peter167)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: okna
9.5.2006 23:26:34   
Annny
Lesena, definitivno!

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: okna
10.5.2006 9:40:13   
KBM
Meni osebno je plastika boljše,mi imamo od Mika balkonska vrata in okna in je super tudi če so zaprta lahko zračiš,ker ima tako naštimano!
Pa tudi full so tesna glede hrupa in tudi mraz ne pride kar tako v prostor - meni so super - odvisno pa je od vsakega posameznika in seveda okusa!

Upam ,da se boste odločili prav!

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: okna
11.5.2006 7:23:42   
NATAŠI
mi imamo plastična in so ok... lepo zapiranje,..

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: okna
14.5.2006 20:27:37   
renan
lesena definitivno. imamo tu v stanovanju stekleno steno s plasticnimi okni in imam obcutek, da nikoli ne morem dovolj prezraciti stanovanja. les je pa vseeno naraven material in diha.

Lp, Renan

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: okna
15.5.2006 9:33:50   
AnBan
http://www.m-sora.si/

mi bomo dali ta

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: okna
16.5.2006 9:13:59   
pupika
Midva sva naročila plastična AJM-ova in naslednji teden nama pridejo montirat. Imajo pa tudi pri tastu in tašči plastična AJM-ova in smo zaenkrat zadovoljni, imamo jih že približno 3 leta.

(odgovor članu AnBan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: okna
23.5.2006 14:24:26   
kalbo
Kot sem že nekje drugje povedal, je odločitev med plastičnimi in lesenimi le stvar okusa. Oboja so dobra. Edini minus za lesena okna je pri meni vzdrževanje in pucanje. Še najrajši bi mel pa ALU okna, sam niso tok boljša od plastičnih in lesenih, kot so dražja.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: okna
25.5.2006 8:54:28   
bubče
zame plastična...mi smo meli lesena do sedaj in bomo menjali (seveda hiša stara 30 let)...in lesena mi ne potegnejo zaradi vzdrževanja (barvat in 'črvičke' iskat in morit user posted image )....tko, da....plastika ...itaq

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: okna
25.5.2006 9:38:22   
anadejka
Kalbo plastična okna je prav tako treba vzdrževati!!!
Jaz pa sem definitivno za lesena.

(odgovor članu bubče)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: okna
25.5.2006 10:24:36   
kalbo
Kako že??! Jih je treba barvat? Prvič slišim, da bi kdo štrihal plastična okna.

(odgovor članu anadejka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: okna
29.5.2006 17:26:25   
taža
Mi imamo za novogradnjo naročena alu-les okna. Pravijo, da je to trenutno najboljše kar se dobi na trgu. Glede videza (zunaj) se mi sicer zdijo najlepša lesena okna z lesenimi križi, ampak kdo bo pa to barvaluser posted image  

V hiši kjer trenutno živimo imamo že ene 7 let plastična okna: resnično zelo dobro tesnijo in varujejo pred hrupom. Slaba stran odličnega tesnenja pa je kondenz - zlasti v zimskih mesecih. Stvar še poslabšaš, če pozimi ne moreš sušiti perila drugje kot na radiatorjih. Pomaga dobro in vestno zračenje - seveda se potem to pozna na kurjavi...user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?