|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kanalizacija- dovoliti ali ne
10.7.2006 8:00:44   
mika
K nam so prišli trije sosedi, ki bodo za nami na novo gradili in jim je najbližja pot do kanalizacije preko naše parcele. Razumela sem, da bi oni to naredili na 'črno', ker še ni dovoljeno fekalnih vod spustiti v kanalizacijo. Sploh ne bi bil problem, ampak na desni strani hiše ne morejo it s cevmi(naravnost do priključka) , ker je preblizu sosedove meje, pol je pa rekel, da bi šli okoli hiše. Za nas pa to pomeni smrdljivo katastofo, ker na mestu kjer se cevi 'lomijo'  mora bit jašek, se pravi da bi imeli 4 smrdljive jaške. Zraven tega je priključek na kanalizacijo samo za eno hišo in potakem bi bile gor priključene 4 hiše. Mi se zaenkrat ne bomo priključili na kanalizacijo, ker je dovoljeno samo za meteorne vode, za to vodo pa imamo mi zajetje, za fekalno pa itak morajo vse hiše imeti greznico.
zaradi tega sem bila na občini in so mi rekli, da je treba naredit kanalizacijski načrt, sosedje pa bi to delali 'po svoje'. Ponudili so nam tudi, izkop za našo garažo in planiranje parcele, ampak tu sploh ne gre za odškodnino. Gre za to, da nam bo okoli hiše smrdelo. Že sedaj ob nizkem pritisku smrdi iz jaška, ki je ob cesti, pa je noter samo meteorna voda, kak bo šele ko bo tudi fekalna. Dovolila sva jim priključek za elektriko in vodo, za kanalizacijo pa res ne bi.

A ima katera izkušnje? A lahko oni to na črno delajo, kakšna je kazen? Ker če bi šla kanalizacija po našem, bi verjetno tudi mi morali plačati kazen?

< Sporočilo je popravil mika -- 10.7.2006 8:01:58 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
10.7.2006 8:12:09   
PrimožL
Naj si sosedje najprej uredijo vse potrebne papirje, da ne bo težav!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
10.7.2006 9:07:03   
mala maja
NEEEE jim pustit. sama prav to projektiram in mamo full sranja od lastnikov pol. Počakej na uradni načrt kanalizacije pa dovoljenja da se najo lahko priklopite(ne more se na nek sistem priklopit ki še ne deluje) tačas naj pa delajo oni po načrtu in naj naredijo greznico tako kot majo po načrtu.user posted image
Nikakor jim ne pusti, če boste imeli knalizacijo mora tako in tako projektant le te od vsake hiše pobrati željeno traso hišnega priključka. Pa tudi če bodo šli pol čez vaš vrt rabijo uradno potrjeno vaše soglasje. Samo bo vsaj po projektu in tam lepo piše da je to njihov priključek in da ga oni vzdržijejo.



(odgovor članu PrimožL)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
10.7.2006 12:13:21   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
da je to njihov priključek in da ga oni vzdržijejo.

In vedno, kadar bo treba prekopljejo.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
10.7.2006 13:14:36   
mika
In vedno, kadar bo treba prekopljejo.

user posted image user posted image user posted image user posted image
Ko slišim za kopanje, mi postane slabouser posted image . Ko bodo oni imeli urejene papirje bomo, mi že zdavnaj imeli urejeno okolico. Zemljišče so šele kupili, mi se pa nekje oktobra selimo.
Mala maja, a veš mogoče koliko stane črpalka? Tam kjer bodo te hiše, teren pada, kanalizacija je pa na vrhu in je  rekel, da bi ga to 4x dražje stalo, kot pa če bi šla preko naše parcele. Ne vem ali je to res al je pa to samo finta.

Ma ful mi je bad, ker ga moram zavrnit, sranjauser posted image pa tudi ne želim imeti okoli hiše.

Hvala vsem za odgovoreuser posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
10.7.2006 13:16:34   
kalbo
Načeloma sem za medsosedsko pomoč, sam tola je pa mal sumljivo. Če se na kanalizacijo ni dovoljeno priklopit za to obstaja prekleto dober razlog in ne vem od kje sploh ideja sosedom priklapljati se na črno. Saj tko je, čim več takih ljudi, pa bomo pitno vodo kmalu uvažali iz Aljaske.

Definitivno ne pustit ničesar po vaši parceli, dokler zadeva nima dovoljenj. Ko dovoljenja bodo, potem pa vsekakor, ker so medsosedski odnosi zelo pomembni.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
10.7.2006 14:25:24   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Načeloma sem za medsosedsko pomoč, sam tola je pa mal sumljivo. Če se na kanalizacijo ni dovoljeno priklopit za to obstaja prekleto dober razlog in ne vem od kje sploh ideja sosedom priklapljati se na črno. Saj tko je, čim več takih ljudi, pa bomo pitno vodo kmalu uvažali iz Aljaske.

Definitivno ne pustit ničesar po vaši parceli, dokler zadeva nima dovoljenj. Ko dovoljenja bodo, potem pa vsekakor, ker so medsosedski odnosi zelo pomembni.



se strinjam. Mika ti se pa nič ne sekiraj. ti sosedje bi kar nekaj radi izsiljevali.user posted image  pa ka folk misl da smo vsi po žup prplaval.

Oni morajo imeti načrt hišnega priključka kanalizacije in tam jim vse jaso in glasmno piše kje se priklopijo in kam. Če ne marajo greznice nej pa kupijo čistilno napravo za eno hišo. pa majo mir za skoz.

http://www.comteh.si/zastopstva/bioclar/Bioclar_B6.htm

http://www.sezamcelje.si/

ti pa ne popusti, ma ti bodo skoz ril po dvorišču. pa kot je rekel Kalbo kam se bodo oni prklopl če sistem ne deluje, iz vsega tega pa sem jaz celo zastopila da je sistem odpadne padavinske vode(meteorni kanal) sanitarnega pa sploh nimte in zato ker se ljudje priklaplajo na meteorni kanal pol smrdi iz jaškov. če pa soseda še kaj več zanima nej gre pa kar lepo na občino povedat da se bo na črno prklopu na meteorni kanal. pol bo šele videl user posted image , pa če bo začel kopat pa pač pokliči inšpekcijo.



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
10.7.2006 17:56:36   
Anonimen
Aja poloeg vsega povedanega:

V zemljiško knjigo mora sosed oziroma ti vpisat služnost za kanalizacijo.
BTW: A sosed gradi na črno?

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
11.7.2006 8:13:40   
mika
Tudi jaz sem za dobre medsosedske odnose, zato pa imam slabo vestuser posted image , ker ga bom zavrnila. No včeraj smo se pogovarjali z našimi sosedi, ki so gradili istačasno kot mi in nimajo rešene kanalizacije, tako da se bodo verjetno oni dogovorili, s tem da tudi ti ne bodo dovolili nič na črno in bodo dali delat načrt.
Ko smo skupaj gradili smo si pomagali:moj ati je bil njihov nadzorni, oni so od nas vlekli vodo, mi od njih elektriko, uporabljali so'naš' dixi, dali smo jim pesek, drugi sosedje so renovirali kopalnico, smo jim dali malto......in smo z vsemi v zelo dobrih odnosih. To se mi zdi zelo pomembno, ker si ne bi želea živeti nekje kjer bi bili našpičeni drug na drugega.

Na kanalizacijo se bomo mogooooče lahko priklopili konec drugega leta, sedaj pa lahko spustimo samo meteorne vode. Kot sem prej napisala,  smo naredili zajetje.
Pa še to me zanima:ko smo delali izkop za hišo smo naleteli na podtalnico, tako da smo morali nareiti drenažo in smo vodo potegnili v zbiralnik, kjer bomo zbirali meteorno vodo. a je to treba kam prijavit? slišala sem, da se plača nek davek.
 
pikec, sosedje, ki bi radi delali kanalizacijo po našem, so šele kupili parcelo, tako da (predvidevam) bodo začeli urejat dokumentacijo za gradbeno dovoljenje.

lp, Mika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
11.7.2006 9:58:24   
mala maja

Pa še to me zanima:ko smo delali izkop za hišo smo naleteli na podtalnico, tako da smo morali nareiti drenažo in smo vodo potegnili v zbiralnik, kjer bomo zbirali meteorno vodo. a je to treba kam prijavit? slišala sem, da se plača nek davek.

pikec, sosedje, ki bi radi delali kanalizacijo po našem, so šele kupili parcelo, tako da (predvidevam) bodo začeli urejat dokumentacijo za gradbeno dovoljenje.


ne drenažna kanalizacija se šteje kot odvod meteornih vod objekta(isto kot odvod strešnih vod).
Lahko jih priklopiš na kanalizacijo(če je), lahko jih ponikaš(če je ta možnost)lahko pa jih zbiraš v zato namenjenem zbiralniku in pol to vodo lahko uporabiš za zalivanje.....
Da bi pa od tega moral plačat dvek pa prvič sišimuser posted image

Glede tega pa da so sosedje parcelo šele kupili pa jim ti kar lepo povej da bo že njihov projektant odločil kam se bodo priklopili in da se preko vas me morejo na nek kanal ki še ne deluje. tud sosedje se še ne morjo priklopit.  

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
17.7.2006 13:55:49   
jana26
Ne vem, kako je pri vas možno spuščati meteorne vode v kanalizacijsko omrežje. Mislim, da slej ko prej ko bo kanalizacijski načrt izdelan in bo omrežje začelo funkcionirati boste morali speljati v ta sistem le fekalne vode, meteorne vode pa se ne bo smelo spuščati v isti sitem. Saj nastane problem v čistilni napravi oz. v samih kanalizacijskih vodih, ko se ob močnih padavinah poveča  količina vode v ceveh (čistilna naprava ne more sledit) se začnejo dvigovat pokrovi jaškov in fekalne in meteorne vode tečejo vsepovsod.
Lahko se ti to naredi tudi pred domačim pragom.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kanalizacija- dovoliti ali ne
17.7.2006 21:46:03   
mika
Zadeva z našimi sosedi je rešenauser posted image , dogovovarjajo se z drugimi sosedi, ker pri nas ni možno.
Kar se tiče meteornih vod, da grejo skupaj s fekalnimi, so na občini rekli, da grejo po istih ceveh. Očitno je možnouser posted image . Smo se pa ravno pogovarjali, kam spuščajo meteorno vodo, če morajo odkupit del zemljišča za kanalizacijo, da se lahko priključijo na čistilno napravo

(odgovor članu jana26)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?