Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Poroka, krst, obletnice ...



Sporočilo


Anonimen -> Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (8.8.2006 17:59:36)

Z možem navijava vsak za svojo sestro, ki bi naj bila botra najinemu otroku. Pa me zanima, če lahko ima otrok dve botri pri krstu, da se ne bova nobeni zamerila. Prosim za vaše oodgovore.

monica




mammy26 -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (8.8.2006 18:01:05)

Seveda, najina najmlajša ima dva botra. To sta moja dva brata, da mi ne bi kateri zameril, da eden je drugi pa slučajno ne. Tako smo se odločili, da ima Tia dva botra.




Sonrisa -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (8.8.2006 21:35:28)

No, nam je bilo rečeno, da sta dva krstna botra lahko samo v paru in ne dva istega spola. Pozanimaj se, če je pri vas to možno.




Olivija -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (8.8.2006 21:47:15)

pri nas imamo 2 krat po dve krstni botri, pa niso nikoli komplicirali.




Geja -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (9.8.2006 8:10:15)

Pri nas imamo tudi 2 botra pa nihče ni nič kompliciral....

Geja




Anonimen -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (9.8.2006 10:50:41)

Pri nas imamo pa celo samo eno botrico in ni noben težil.




tinkatonka -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (9.8.2006 13:33:51)

Jaz jih pa nisem smela vzet. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Mojemu možu se je pa to tak zamerilo, da zdaj najin sonček še vedno ni krščen.

Torej...

Odvisno od župnika. Naš je bolj "zategnjen". Dva moška ja, dve ženski pa ne.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Anonimen -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (9.8.2006 19:38:05)

pri nas ma nas[sm=duda.gif] dva botra, mozevo sesto in mojega brata, ce bi imela pa jaz sestro bi pa tud lahko bilo, ni nobenega problema! najbolje bo da uprasas zupnika, pa bos videla pri cem si!!!!!!!![sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (10.8.2006 16:22:00)

Hvala za vaše odgovore. Res bo najbolje, da vprašam še župnika in se prepričam.
Še enkrat hvala in vsem lep dan!

monica




ada2 -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (10.8.2006 16:38:25)

je pa varianta s pričo krsta, ko nekdo ne izpolnjuje pogojev, ki jih določajo za botra. v grobem so ti pogoji:
  • da je polnoleten
  • da ima vse zakramente
  • da je ali poročen ali samski (torej, če že ima otroka, pa z njegovo mamo/atom ni poročen ne more biti boter, ali če živi v izvenzakonski skupnosti)

vsak je pa lahko priča krsta.lahko pa je eden vpisan kot boter, drugi pa kot priča.




tehnofil -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (11.8.2006 9:27:09)

IZVIRNO SPOROČILO: monica99
vprašam še župnika

Vprašaj ga še, kaj so naloge botra. Ti bo koristilo.




malecka_mateja -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (11.8.2006 19:44:18)

jaz sem sama boterca in sma bila dva!!!je pa res odvisno od župnika!pozanimaj se  amapk mislim da nebi smelo biti problemov saj v mb jih nimamo!tako ta upam da bota obe zadovoljni!
papa




LUNA06 -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (21.8.2006 13:55:51)

Tudi jaz mislim, da sta lahko dva.
Sem šla pred kratkim v župnijo kjer sem bila krščena po krstni list in sm ugotovila, da sem tud sama imela dva, sicer sta bla mož in žena, pa useeno.




frutka_ -> RE: Ali lahko ima otrok dve krstni botri? (22.8.2006 0:06:20)

Tudi naš mali ima dve botrci. Mojo in moževo sestro. Zdelo se nama je najbolj smiselno glede na to,da ima mali obe full rad, mladi sta še, med seboj smo povezani...na župniji ni bilo nobenih težav. Po mojem je odvisno od župnikove dobre volje in njegovega konzervativnega odnosa do cerkve pa do mladih družin.
jaz v tem ne vidim nobenega problema.




Stran: [1]