streha (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


Anonimen -> streha (26.9.2006 11:45:10)

katero streho ste dali na svojo hiško??

midva si želiva čim lažjo streho, zato sem razmišljala o gerardu.. vendar eni ful pravijo, da kao ni fajna.. npr. ob toči.. tisti "pesek"- posip naj bi se odkrušil,  sama kritina pa naj bi se upognila.. in to naj ne bi bilo dobro.. kaj mislite??

zakaj ste izbrali to kritino, ki jo imate na svoji hiški?? koliko ste dali za njo in koliko imate kvadratov-strehe mislim... ??

hvala za vse informacije.




baguSka -> RE: streha (26.9.2006 11:48:49)

Jp. Te 'lahke' strehe nej res baje nebi ble glih fajn. Full se slisi, ko pada dez, kje je sele toca. Od toce se celo poznajo luknjice. So pa druge slabosti pri 'tezkih' stresnikih. Tko da vsaka stvar ma prednosti in slabosti. Je pa pri strehi tkole: vec denarja vec muzike. No, sej tko je pomoje glih pr vsaki stvari..




zaljubljena23 -> RE: streha (27.9.2006 5:24:01)

Mi smo letos prekrivali in smo dali Tondach gor in smo zaenkrat kar zadovoljni.




tehnofil -> RE: streha (27.9.2006 15:18:00)

IZVIRNO SPOROČILO: biba12
katero streho ste dali na svojo hiško??

Bramak. Sosed tudi bramak. Drugi sosed Tondah.




Peter167 -> RE: streha (27.9.2006 17:12:35)

Mi imamo pa Creaton. Zelo smo zadovoljni.




Lory -> RE: streha (27.9.2006 17:37:17)

Mi imamo bogener, opečnato kritino. Koštalo je: sammo strešniki in krajniki, slemena, zračniki okrog miljona. Imamo pa 210 kvadratov strehe.




AnBan -> RE: streha (28.9.2006 8:16:11)

mi smo dali Jungmeier, model cosmo, črne barve. Za ta strešnik smo se odločili:
- zaradi kvalitete
- zaradi cene
- zaradi izgleda
- pa priznam tudi zato ker noben v vasi in daleč okrog nima tako lepe strehe[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image], večinoma dajajo kar betonca - Bramac ali Jezeršek, ker že v začetku šparajo.

Smo pa imeli cca. 300 m2 strehe, material je prišel cca. 1,2 mio sit. če bi vzeli betonca bi za isto količino prišel cca. 0,8 mio sit.




k1 -> RE: streha (28.9.2006 10:02:43)

baguska, pa maš ti streho gerard da tako govoriš? mi jo imamo, s posipom, pa se nam nič ne lušči in ni glasno. enako pač kot pri ostalih strehah, ko čuješ kako dežuje. mi smo ful zadovoljni z njo.




Stran: [1]