kaplice za nos (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


lojzika -> kaplice za nos (28.9.2006 9:35:51)

Prosim povejte mi če lahko dam 16 mesečniku tudi kakšne druge kaplice (npr Operil za otroke) kot fiziološko raztopino. Naš mali je prehlajen in ne vem kaj naj mu dam zdj sem mu kr une kapljice aqua marin al karkoli so že




kepica -> RE: kaplice za nos (28.9.2006 9:52:23)

Seveda lahko. Te kapljice so od enega leta naprej. Pa še super so. Pa predlagam ti, da jih vzameš v spreju, ne tistega, po kapljicah. Pri nas smo tega lažje dajali v nosek.




ona -> RE: kaplice za nos (28.9.2006 10:38:36)

Seveda lahko daš operil,brez problema!Naši[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]so ga že ko je imela 6 mesecev dajali v bolnici mešan z fiziološko,ker se je v bolnici prehladila,tam je pa bila zaradi nekaj drugega




Baby -> RE: kaplice za nos (28.9.2006 10:42:35)

Lahko mu jih daš! Daješ jih lahko 3x na dan tri dni potem pa moraš za dva dni prekint. Ali pa mu jih daš samo zvečer pred spanjem, to pa lahko 7 dni!




Anonimen -> RE: kaplice za nos (28.9.2006 10:54:49)

Ampak teh kapljic mu ne smeš dajati dolgo. Fiziološka raztopina je čisto nedolžna (sol+voda) in jih človek v bistvu lahko jemlje vsak dan, Operil in podobne zadeve pa niso.





BLAŽIKA -> RE: kaplice za nos (28.9.2006 13:00:11)

Pri nas so vedno v uporabi, ko imamo prehlad oz. zamašen nosek. Nam je pediater svetoval, da jih dajemo tri dni, trikrat na dan , da preprečimo vnetje ušes.




srki -> RE: kaplice za nos (28.9.2006 13:09:04)

Lahko mu jih daš, ampak kot ti je napisala Meta., kapljc ne smeš dolgo časa uporabljati, ker sušijo sluznico. Meni je zdravnica rekla, da tam največ do 4 dni, potem pa prekiniti z njimi. Rajši mu daj fiziološko, če seveda pusti, da mu jo daš.




spacey -> RE: kaplice za nos (2.10.2006 21:57:52)

Jaz Operil P (za otroke) redčim s fiziološko raztopino 1:3, ker se mi zdijo premočne za naše malčke. Še meni "zažgejo" cel nos. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] So pa res fajn, če je zamašen nosek. 




noe -> RE: kaplice za nos (3.10.2006 8:36:59)

Jaz pa vseskozi uporabljam Sterimar,in je super, mu fajn odmaši nosek, pa še vse bibe gredo ven.




Stran: [1]