Silikonska ali iz kavčuka? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


mala Zala -> Silikonska ali iz kavčuka? (10.9.2004 7:37:19)

Mislim - DUDA. Mnenje strokovnjakov?

LP:zajcek:!




Alexandra -> Silikonska ali iz kavčuka? (10.9.2004 9:53:11)

Zdravo Zala,

ko smo mi pred osmimi meseci nabavljali prvo dudo, sem prosila prodajalko, če mi lahko razloži razliko med dudama:
- duda iz kavčuka je bolj mehka in jo nekateri oroci sploh ne marajo, po uporabi pa rata lepljiva
- duda iz silikona je trša, ampak se zmehča.

Ko sem slišala, da bi mel moj otrok lepljivo stvar v ustih, noup. Mi imamo silikonsko. Vsekakor pa bi bilo bolje, če je sploh nebi meli. :)

L.P., :sloncek:




TARA in MAJ -> Silikonska ali iz kavčuka? (10.9.2004 10:05:54)

TUDI MI IMAMO DUDO IZ SILIKONA IN JO MAŠ:duda: PRAV Z VESELJEM VLEČE;)PRI PRVIH DVEH:duda::duda: PA SMO IMELI DUDO IZ KAVČUKA IN KMALU JE POSTALA PRAV GRDA TAKO SMO JIH MORALI VEČKRAT MENJAT ČEPRAV ENI OTROCI NE MARAJO NOVE DUDE JE ZA NJIH BOLJŠA IZ SILIKONA SAJ OSTANE DALJ ČASA NESPREMENJENA ODLOČITEV PA JE SEVEDA OD POSAMEZNIKA NEKDO HVALI TO DRUGI ONO PA SREČNO:sloncek::sloncek::sloncek::bravo::bravo:




Lenny -> Silikonska ali iz kavčuka? (10.9.2004 10:09:13)

Poskusili smo obe. Tista iz kavčuka se je v kratkem času tako "napila", da je bila občutno večja kot na začetku. Tako smo pristali pri silikonski in mali :duda: je prav zadovoljen.
Toliko o naših izkušnjah.
Lp
Lenny




Ro-La -> Silikonska ali iz kavčuka? (10.9.2004 11:07:34)

Ali ste kje zasledile Aventove dude 6+ ?
Mi smo imeli do zdaj silikonsko, ker pa jih 6+ ni bilo, pa smo kupili iz kavčuka- SMRDI!!!!

Lp R&L




Lenny -> Silikonska ali iz kavčuka? (10.9.2004 11:47:07)

Tudi mi je nismo našli, pa smo šli od Aventa k Chicco-tu. Na srečo mali ni protestiral.




Ro-La -> Silikonska ali iz kavčuka? (10.9.2004 11:54:53)

Razlike v velikosti med silikonsko 3-6 in iz kavčuka 6+ ni, tako da bomo verjetno kar te silikonske še kupili, glede na to, da se iz kavčuka še napihne, pa mu itak ne bo šla v usta. Hmmm bomo razmislili še o kakšni drugi, mogoče se bo pa sam odvadil če druge ne bo želel:bravo: .

Lp R&L




dory -> Silikonska ali iz kavčuka? (10.9.2004 12:58:35)

Mi smo imeli na zacetku kavcukovo, ker je bil presibek da bi vlekel silikonsko,ki je neprimerno trsa..no zdej k smo vecji pa mocnejsi imamo silikonsko :)




SILVA -> Silikonska ali iz kavčuka? (10.9.2004 14:19:33)

Mi imamo silokonsko Nukovo:),drugih ne mara.
Ko začnejo rasti zobki,je treba dudo večkrat pregledati da ni kje pregriznjena.
Nam je pediater-zobozdravnik rekel,da je najbolje da uporabljamo vedni malo dudo:zmeden:,to se pravi od 0-6.
lp




oblacek -> Silikonska ali iz kavčuka? (10.9.2004 14:58:04)

Nasa izkušnja..Nuk obe vrsti..enkrat mu dam eno drugič drugo..obe pa ima da si brusi dlesni..




mala -> Silikonska ali iz kavčuka? (11.9.2004 8:38:09)

mi smo imeli od aventa najprej silikonsko potem iz kavčuka, iz silikona 6+ pri aventu ne obstaja je nevarno da jo odgrizne saj je trda, mi nimamo nobenih težav s kavčukom jo zamenjamo na 4 tedne in enkrat do dvakrat na dan steriliziramo.
:duda:




mehurčica -> Silikonska ali iz kavčuka? (11.9.2004 16:30:40)

David ima iz kavčuka. Se mi zdi, da je boljše za zobke, če je bolj mehka. No ja, mi še čalamo na prvega.:)-

Ne vem kako lahko duda smrdi?:zmeden: Po čem? Hm...

Lp:miska:




Ro-La -> Silikonska ali iz kavčuka? (11.9.2004 20:23:50)

Po gumi. Povohaj jo, kot da bi avtomobilsko gumo lizal- FUJ!!!!!!

Lp R&L




mehurčica -> Silikonska ali iz kavčuka? (12.9.2004 16:17:00)

Zdaj sem si dudo skoraj čisto v nos porinla:)-:)-:)- pa nima vonja. Ali pa je z mojim nosom kaj narobe.8) (nisem prehlajena:) ) ...aja, pa lepljiva tud ni. Mogoče ker jo premalokrat umijem in se prah gor nabira.:)-
Malo heca ženskice!:rozica::sloncek::rozica:

Pa-pa:miska:




Anonimen -> Silikonska ali iz kavčuka? (14.9.2004 8:26:32)

Meni so v trgovini rekli, da Nuk 3 (največje) iz silikona ne dela, ker je pretrda in zaradi zob in dlesni to ni dobro (preveč poriva naprej). Tako da imamo sedaj kavčukovo, ki jo je res treba večkrat zamenjati.




Stran: [1]