rabim nekaj odgovorov (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Upamo skupaj



Sporočilo


/dudica/ -> rabim nekaj odgovorov (27.1.2007 22:47:21)

zanima me,če se menstruacija šteje od prvega dne malo močnejšega rjavega izcedka ali od tedaj,ko se pojavi rdča krvavitev ?
pa če je kaka možnost da zanosiš,če imaš spolne odnose izven ovulacije?
hvala v naprej




lelaval -> RE: rabim nekaj odgovorov (27.1.2007 22:50:32)

Kolikor je meni znano - od prvega dne (pa magai je jave ali črne barve - čeprav takšna bava ne pomeni nič dobrega, če traja cel ciklus).
Zanosiš pa lahko katerikoli dan v mesecu, a v času O so največje možnosti.




/dudica/ -> RE: rabim nekaj odgovorov (27.1.2007 22:54:54)

kolko dni pa ostane semenčece v telesu,preden pride do oploditve ?




pika74 -> RE: rabim nekaj odgovorov (28.1.2007 7:57:19)

IZVIRNO SPOROČILO: /dudica/

zanima me,če se menstruacija šteje od prvega dne malo močnejšega rjavega izcedka ali od tedaj,ko se pojavi rdča krvavitev ? Meni je sestra na GK v Lj rekla, da se za prvi dan M šteje tisti dan, ko lahko rečeš, da je vložek ali tampon poln krvi.
pa če je kaka možnost da zanosiš,če imaš spolne odnose izven ovulacije? Ja je možnost.
hvala v naprej




upica -> RE: rabim nekaj odgovorov (28.1.2007 23:40:34)

Ovulacija je sprostitev jajčeca iz folikla in zanosiš lahko samo takrat. Velikokrat se enači čas ovulacije s plodnimi dnevi. Če misliš na ovulacijski čas, ki si ga izračunaš po koledarski metodi, lahko zanosiš tudi izven tega časa, kajti jajčece se lahko sprosti tudi prej ali kasneje (do ovulacije lahko pride prej ali kasneje, kot je bilo izračunano po koledarski metodi).
Prvi dan menstruacije se šteje, ko normalno zakrvaviš, tako kot je napisala Pika 74.




Stran: [1]