ploskanje in mahanje (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


gabie -> ploskanje in mahanje (24.2.2007 15:01:01)

Pozdravljene, mene pa zanima, če vsi vaši otroci dajo "pa-pa" in ploskajo. Moj je namreč star 14 mesecev in sploh noče to počet, čeprav mu non-stop mahamo. Nekaj mesecev nazaj je ene parkrat pomahal in celo ljubčka poslal zdaj pa nič več. Ni da se zato sekiram, ker vidim da druge stvari "šteka", samo ko vidim, da večina otrok to počne, me zanima kako je kaj z vašimi?

lp




DOLAR -> RE: ploskanje in mahanje (24.2.2007 15:33:58)

Naša bo stara 11m pa ploska,pokaže kak je velka,pa lubčka znadat,pa z rokico mah kak dela urica tika taka,včasih pa tud pomaha.Starejša hčera tega ni počela tega tako zgodaj.Tako da se ne sekiraj.Bo že.




AKŠ -> RE: ploskanje in mahanje (24.2.2007 18:44:00)

ne sekiraj se....otroci se razvojajo vsak po svoje....naša je dala papa in lubčka vrgla že pri 10 mes...imam pa kolgico, ki ime teden dni mlajšega malčka od naše....torej oba sta v 16 mesecu in ima trenutno "blokado" - tud mama ali pa ata ne pokliče....samo pokaže s prstom kaj bi.....

tko da...bo prišel njegov čas, ko bo ka po moje kar butnilo pz njega.....

zato se ne sekiraj preveč - ko se mu bo zazdelo, bo začel to početi....




natalia -> RE: ploskanje in mahanje (24.2.2007 21:53:36)

pri nas je znala tudi že hitro mahat in rečt adijo, papa, pokazat kako je velika, je pa imela obdobje, ko je malo potihnila, zdaj pa spet kaže. ne ga forsirat, saj bo.




Peli -> RE: ploskanje in mahanje (24.2.2007 22:13:37)

Naš je star 1 leto, pa da pa-pa, kadar se mu zljubi, ploska pa še ne. Edino kar počne, odkimava ne-ne.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: ploskanje in mahanje (24.2.2007 22:16:59)

moja skoraj 10 mesečnica pomaha, pokaže da je velika - dvogne roke, ploska tudi že na pol..ne udari še z dlanmi čisto skupaj ampak z eno dlanjo na druge prstke, pa indijance zna nardit..z rokico po ustih tolče pa aaaaa spušča zravn :) poleda za osebami ki jih omeniš tudi za mačkom :)




eya -> RE: ploskanje in mahanje (24.2.2007 22:54:04)

Naš 11 mesečnik zna ploskat že kaka dva meseca, pa-pa pa noče mahat.




zmajči25 -> RE: ploskanje in mahanje (24.2.2007 23:12:01)

Naša je začela dajati pa-pa in ljubčke pošiljat nekje pri 10 mesecih. Ni pa nujno, da bo vsakemu pošiljala ljubčke in mahala pa-pa. Odvisno pač od osebe in situacije.




zmajči25 -> RE: ploskanje in mahanje (24.2.2007 23:13:56)

Aja, še to...
Ploska pa tudi nekje od dopolnjenega 10. meseca starosti in to vedno počne, ko ji rečemo naj ploska ali če koga vidi da ploska (tudi če je to reklama po TV [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image])!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (25.2.2007 0:27:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




anja85 -> RE: ploskanje in mahanje (25.2.2007 6:26:32)

moj bo zdele star 15 mesecev pa že ploska in daje papa.ampak to samo takrat ko se njemu zljubi.je pa to počel že pri enmu letu,pol je blo pa eno obdobje k sploh ni hotu ploskat.zdej pa maha tut takrat k mu ne rečš,kr tko se spomne pa začne mahat.




miglic -> RE: ploskanje in mahanje (25.2.2007 7:54:17)

ojla
naša sta stara 18 mesecev pa jih le redko pripravim do tega da bi pomahala tako da se ne sekiraj slej ko prej bo tudi tvoj veselo mahal




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.2.2007 7:23:52)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Pajaca -> RE: ploskanje in mahanje (27.2.2007 8:31:03)

Naš 15m zna vse to počet že dolgo, ampak edina stvar ki jo pokaže na ukaz je lulček. Ploska če pač mu paše in vedno v smislu da je treba ploskat. Pomaha sam če se mu to zdi, da rečmo gre pa da mu nekdo pomaha, pa še to raj reče ta-ta.

Načeloma sta oba tamalčka tolk samosvoja da nista nikoli ploskala, mahala, kazala kok sta velika.... podobne stvari na eno željo. Tamal me pogleda na način kar sama ploski mami če ti paše, jaz zdaj nimam čemu ploskat.

Zna pa to počne ko je treba ne pa da bi vsakmu k ma 5min časa to pokazal. Zakaj pa???




honey -> RE: ploskanje in mahanje (27.2.2007 9:47:51)

Mislim, da otročki znajo marsikaj, ko mi starši še vemo ne, samo pač nočejo naredit tega, kar pač mi želimo od njih. Spomin se našega sedaj 22 mesečnika, kako sva ga z možem prosila, da bi rekel "ata". Govoril je marsikaj drugega, "ata" pa ni hotel, s tem, da je nekje pri 9 mes. že parkrat rekel to besedico. Ampak očitno naju je direkt za[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley35.gif[/image]val v glavo, ker potem se je pa enkrat odločil in je spet govoril ata. Tako da mislim, da je bolje, da ga sploh ne silite, da naj nekaj naredi, pa bo sigurno začel to delat. Brez skrbi, vem iz lastnih izkušenj. Imate pač nagajivčka.




Bonnie_RR -> RE: ploskanje in mahanje (27.2.2007 20:10:56)

Nik je že kar kmalu začel ploskat, na začetku je kar na vsakih 5 minut ploskal, tako mu je bilo všeč, sčasoma se je potem malo umiril.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Mahat pa kar dolgo ni hotel. Je bilo čist odvisno od tega, kakšne volje je bil. Še danes moraš počakat par sekund, da pomaha. Pa še to naredi tako na hitro kot bi ga bilo sram...




gabie -> RE: ploskanje in mahanje (28.2.2007 15:55:09)

Hvala za izčrpne odgovore, saj je res tako ja, da eno ob odobje nekaj počnejo, pol se jim pa več ne da. saj pravim, da pri 9.-mescih je celo že pomahal, potem pa nič več. En čas ja kazal, kako je velik, zdaj to ne počne več ampak pa pokaže koliko ga ima mami rada itd....

<uživajte s svojimi sončki...




Bu123 -> RE: ploskanje in mahanje (4.7.2023 16:35:10)

Pozdravljeni.
Mene tudi skrbi za mojega škrata. Ali je vaš potem kmalu začel ploskati in mahati? 
Lp




Stran: [1]