HRANA (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


BELINEA -> HRANA (30.4.2007 22:22:44)

Tamala je stara 6 mesecev, vse ok., le jaz nimam več ideje kaj naj ji dam za jest! Jedle sva že korenček, kurje meso, krompir, cvetačo, skuto, jabolka in banane. Ne morem ji vsak dan hranit isto. Kaj ste ve dajale malčkom, se malo lovim kaj vse ji lahko dam pri tej starosti. Prosim za pomoč in ideje! Lep pozdravc!




TONČI. -> RE: HRANA (30.4.2007 22:31:50)

Jaz sem mu dajala večinoma čežance iz jabolk, korenja, cvetače,....... Od mlečnega pa pšenični zdrob, polenta,prosena kaša,.......




eya -> RE: HRANA (1.5.2007 8:35:45)

Lahko ji daš še bučke, cvetačo, brokoli, kolerabo, od sadja pa še hruške. Če ste že začele z mesom, ji lahko daš tudi purana.




honey -> RE: HRANA (4.5.2007 7:21:07)

Pri 6-ih mesecih je moj sine začel jesti vse - tako kot midva z možem. Res pa je, da kuham večinoma vse brez maščob (oz. minimalno). Jesti mu nisem dala edino rib, medu in jajc, zaradi možnosti alergij. Drugače pa je začel jesti vse, tudi vodo sem takrat nehala prekuhavati, začela sva z navadnim mlekom, ne več adaptiranim, v glavnem isto, kot je zdaj. To je bil nasvet njegove pediatrinje.




Anonimen -> RE: HRANA (7.5.2007 9:03:31)





od 5. –7. meseca

sestavine in priprava 
(Opozorilo: Ne dodajamo soli ali sladkorja!)



20–30 g

pusto meso (telečje, piščančje, puranje, kunčje, po 7. mesecu tudi jajčni rumenjak 1-krat na teden) skuhamo v majhni količini vode, narežemo in zmiksamo


90–100 g

zelenjavo (korenček, po 6. mesecu tudi komarček, kolerabo, bučke, cvetačo, brokoli, špinačo) operemo in na drobno narežemo


40–60 g

krompir olupimo, narežemo, kuhamo skupaj z zelenjavo v majhni količini vode ali juhe, v kateri smo kuhali meso in primešamo meso


30–45 g

sadni sok (pomarančni sok ali z vitaminom obogateni sok – vsaj 40 mg vitamina C na 100 ml soka, ali zmiksano sadje) dodamo zelenjavi in zmiksamo


8–10 g

rastlinsko olje (olje oljne repice ali sojino olje), občasno tudi maslo




Peli -> RE: HRANA (7.5.2007 22:06:46)

Telečja juha(jest sm mojmu takrat dala že govejo), zelenjavna juhca, špinača, pire...
Jaz sm mu kuhala podobno kot za naju, le da sm za malega malo prej stran vzela, potem pa za naju malo bolj začinila. Se pa še danes malo izogibam ocvrti hrani za otroka.




Stran: [1]