Vnete očke (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


Pingvinčica -> Vnete očke (11.6.2007 13:09:33)

A mi lahko prosim svetujete s čim naj Tii očistim učko. Revica je staknala vnetje učk, a ji lahko z kamilicam?




Anonimen -> RE: Vnete očke (11.6.2007 13:12:08)

Včasih smo s kamilicami, zdaj pa pravijo, da ni to dobro.
Moj je imel ni dolgo nazaj zelo vnete oči.
Najbolj pomagajo tobrex kapljice, vendar se dobijo samo na recept.




srki -> RE: Vnete očke (11.6.2007 13:12:28)

Ja, lahko s kamilicami, vendar je pogosto, ker kamilice tudi preveč izsušijo, vsaj tako je meni rekla patronažna.

Drugače pa ima tudi Aljaž eno oko vneto, ob straneh se mu nabira gnojni izcedek, če ne bo boljše, bo treba k zdravniku, razen če je še kje kaj proti vnetju-domačega.




Anonimen -> RE: Vnete očke (11.6.2007 13:14:28)

Ja očistiš pa lahko samo z toplo vodo, tko mi je zdravnica rekla.




lolipop -> RE: Vnete očke (11.6.2007 13:16:11)

Tobrex kapljice + Tobrex mazilo. Pojdi k dr., da dobiš recept. Super pomaga.




dskubin -> RE: Vnete očke (11.6.2007 13:27:19)

Če ni hudo lahko kar s fiziološko (sterilno), drugače pa k zdravniku po Tobrex.




Pingvinčica -> RE: Vnete očke (11.6.2007 13:45:15)

Hvala vam punce. Sej če do jutri ne bo boljše bova šle k zdravniku. Zdajle sem ji pa z kamilčkam sprala.




beti 1 -> RE: Vnete očke (11.6.2007 16:12:47)

Gnojček iz treplanic lahko s toplo vodo ali s kamilicami, za tiste bolj pogumne pa najbolj pomaga spiranje očesa s fiziološko raztopino (sterilno, idealna je tista od Nivee, ker so majhne flaške). Je pa pri tem treba veki odpreti, kot pri dajanju zdravila, da se spere zrklo in po možnosti žepka pod vekama.




Putka -> RE: Vnete očke (11.6.2007 16:17:10)

Tudi meni so v porodnišnici rekli (je imela po porodu vnetje) da nič kamilic. Sterilno fiziološko, lahko prekuhano vodo, da se infekt spere.




Anol -> RE: Vnete očke (11.6.2007 17:38:10)

Samo fiziološko, če ni preveč hudo, drugače pa po mazilo ali kapljice k zdravniku. Pa po tistem, ko ji očistiš učke ne jet takoj ven, počakaj da se osušijo. Kamilice je meni sestra pri zdravnici odsvetovala, opažam pa da dobivam različne informacije glede uporabe kamilic za čiščenje učk s strani zdravstvenega osebja, očitno si niso enotni.

Anol




Barbs -> RE: Vnete očke (11.6.2007 18:52:18)

Meni so svetovali kamilice, ko je imel vnetje zarad vetra. Pa po možnosti domače, je rekla P. In jih je sosed dal, smo izpirali zjutraj po spanju in zvečer pred spanjem in je bilo v dveh dneh ok in se ni več ponovilo. Ker če uporabljaš "lekarniške pripravke" menda pomaga takoj, za daljše obdobje pa ni in se rado ponovi.

Glede kamilic pa - jasno, ne moreš kar naprej zlivat v oko, z eno zmernostjo sem pa prepričana, da je super ok in da ne škodi.





NRMM -> RE: Vnete očke (11.6.2007 20:36:00)

Če je samo vnetje očk,pokličeš pediatra in ti bo pripravil recept,sploh ne komplicirajo in ga greš iskat. Brezveze je vozit otroka tja,ker lahko stakne še kaj drugega.

Drugače pa spiranje z kamilicami in/ali fiziološko raztopino.




Stran: [1]