bolniška,neizrabljen dopust??izplačilo? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


želva -> bolniška,neizrabljen dopust??izplačilo? (17.7.2007 17:48:55)

Potrebujem pomoč!

Ker sem že tri mesece na bolniški in verjetno bom do izteka pogodbe za določen čas -31.8.07[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image](zaradi nosečnosti), mi bo ostal ves letni dopust neizkoriščen(ne bom se zaposlila,ker grem kmal potem na porodniško). Ali mi mora delodajalec izplačat dopust? Ali enostavno propade?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 
Ali ima katera podobne izkušnje?




soncek.djukelica -> RE: bolniška,neizrabljen dopust??izplačilo? (17.7.2007 17:55:59)

ojla,
mislim da je odvisno od firme, jaz vem,da so pri nas tudi "prodali" dopust,ker ga zaradi dela niso izkoristili!jim je izplačal denar!
da pa ti ne bi propadel, pa zaključi bolniško prej in si do izteka pogodbe na dopustu!
sama pa veš,kaj je najbolj!




Anonimen -> RE: bolniška,neizrabljen dopust??izplačilo? (17.7.2007 18:12:31)

Ne propade ti ne meni so za toliko časa podaljšali pogodbo, kolikor sem še imela dopusta.




asso -> RE: bolniška,neizrabljen dopust??izplačilo? (18.7.2007 7:19:39)

IZVIRNO SPOROČILO: čipka

Ne propade ti ne meni so za toliko časa podaljšali pogodbo, kolikor sem še imela dopusta.


Ja, to je odvisno od delodajalca. Drugače pa ti enostvano propade. Delodajalec ti ni dolžen ne podaljšati pogodbe, ne izplačati dopusta (po zakonu tega se sploh ne sme).




Anonimen -> RE: bolniška,neizrabljen dopust??izplačilo? (18.7.2007 7:26:13)

Ja, to je odvisno od delodajalca. Drugače pa ti enostvano propade. Delodajalec ti ni dolžen ne podaljšati pogodbe, ne izplačati dopusta (po zakonu tega se sploh ne sme).


Ja, res je. In ne moreš kar prekiniti bolniške in oditi na dopust. No, lahko, samo je skregano z vso logiko.




chips -> RE: bolniška,neizrabljen dopust??izplačilo? (18.7.2007 8:03:15)

Meni so rekli da mi ne pripada nič dopusta.In tako jim ga seveda ni treba izplačati.Imela sem pa še celega letošnjega 25dni.




itata -> RE: bolniška,neizrabljen dopust??izplačilo? (18.7.2007 8:17:58)

Dopust ti propade, če ga ne izkoristiš. Delodajalec ti ni dolžan zagotoviti, da dopust izkoristiš, še posebej, ker si na bolniški in ti ne more nič ne tako ne drugače. Izplača pa se načeloma samo, če zaradi operativnih razlogov, ki so na strani delodajalca (se ni uspel tko organizirat, da bi lahko šla), nisi mogla dopusta izkoristit. Je pa veliko odvisno od delodajalca, to drži!
Osebno se mi zdi dobra ideja, če se lahko zmeniš, da zaključiš bolniško in izkoristiš dopust, ker boš dobila višjo zadnjo plačo. Tako ali tako boš doma in tako ali tako ti pogodba 31.8. poteče. Niti se ne moreš nikamor prijavit za nadomestilo... Je pa res, da mogoče delodajalec ne bo za, ker boš potem spet njegov strošek:)




Stran: [1]