Kdaj večerja? (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


florecita -> Kdaj večerja? (26.7.2007 8:09:48)

LP!

Zanima me, kdaj, koliko časa pred spanjem dajate vašim [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] večerjo?

Naš zaspi ob 9., jemo enkrat do 8.ure. Kar je po tej uri ne spravi več v usta tudi če je lačen, ker je pač preveč siten.

Zanima me predvsem, ali ga ne bi morala nahranit malo prej, zdi se mi, da ponoči ko  neki jamra, da ga tišči. Eno samo samo noč je prespal v 16 mesecih in tisti dan je pojel ob 6. uri zvečer 1 jogurt.
(IŠČEM NAČINE KAKO BI BOLJE SPAL-i[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image])
Če sklepam po nas odraslih,... meni npr. tudi ne paše če zvečer jem, spim lahk sicer ampak pa ful nekaj sanjam in ni to to.




nuala -> RE: Kdaj večerja? (26.7.2007 8:50:31)

Otroci so različni ( kot mi odrasli; temo o večerjah sem brala nedolgo tega ).
Mislim pa, da bi tako mali otrok lahko imel večerjo prej, recimo 2 do 3 ure pred spanjem, če misliš, da ga tišči v trebuščku.
Pa naj pred spanjem popije malo mleka, če bo lačen.




Nika v službi -> RE: Kdaj večerja? (26.7.2007 9:44:45)

Mi imamo 22 mesecev, jemo okoli 19. ure, zaspi okoli 21:30.




poliloni -> RE: Kdaj večerja? (26.7.2007 10:35:34)

Pri nas je pa sedaj poleti odvisno koliko časa smo zunaj, tako da nima stalne ure za večerjo oz. jo je šele okoli 20.30 se je pa zgodilo da jo je jedel tudi kasneje ali pa sploh nič, oz. samo mleko.




Anonimen -> RE: Kdaj večerja? (26.7.2007 10:52:01)

Naša 16-mesečnica je prava zaspanka - nočne vile gre poiskat že okoli 19. ure. Zadnji obrok ji pripravim okoli 18. ure - nekaj na žlico, kasneje je preveč utrujena, da bi sodelovala, zato ji pred spanjem ponudim samo še stekleničko mleka - včasim spije tudi 2 dcl, včasih le dva požirka.




bamby -> RE: Kdaj večerja? (26.7.2007 19:09:50)

Jaz si mislim, da bi okrog 19 ure komot večerjali. Če bi pa slučajno še kaj kazalo na kakšno lakoto (kar močno dvomim, če za večerjo dosti poje), potem mu lahko ponudiš še malo mleka, ali čaja, če bi bil morda le žejen.




mojsoncek -> RE: Kdaj večerja? (27.7.2007 8:50:23)

Nas stirinajst mesecnik je vecerjo med pol sedmo in sedmo, spat pa gre ob osmih. Preden gre v posteljo mu dam se malo mlekca, pa ga spije od par pozirkov do 100 ml.
Kaksnih tezav s tem, da bi ga kaj tiscalo pa nima. So pa seveda otrocki razlicni in je tezko nekaj posplosevati...




Lara28 -> RE: Kdaj večerja? (27.7.2007 9:23:14)

Tudi naš ima 14 mesecev. Zadnji obrok na žlico je v bistvu kosilo, res pa je da je to šele okoli 16 ure. Potem okoli 6ih ali 7ih poje kak jogurt, včasih samo sadje ali tisto mlečno ploščico od Kinder. In tik pred spanjem že v postelji  (okoi 20ih)  spije cca. 280 ml mleka. Če čez dan ali popldan ne je kaj dosti, mu primešam še malo rižolinita ali kak drugi lino. Spi pa potem celo noč. Tudi do 12 ur.  




Stran: [1]