Bulica od udarca (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Anonimen -> Bulica od udarca (29.7.2007 21:44:49)

Tibor se je udaril v prst, na blazinici mu je nastla majhna bulica, napolnjena s krvjo, zato izgleda modro. Izgleda, kot bi se kje uščipnil, vendar pravi, da se je udaril.
Menda da te bulice ponavadi prebodejo s šivanko, da gre kri ven. Jaz pa tega ne bi počela, pa me zanima, kaj se zgodi, če res ne? A kdo ve?




kofetek2010 -> RE: Bulica od udarca (29.7.2007 21:54:31)

Jaz tud ne, pusti bo že izginilo (se bo kri absorbirala). Ga boli?




Anonimen -> RE: Bulica od udarca (29.7.2007 21:58:47)

Ne, nič ga ne boli. Samo dva sta mi sedaj rekla, da so jim to z vročo šivanko prebodli, jaz pa res ne bi, če ni nujno nujno nujno. Ker to bi bilo GROZNO GROZNO GROZNO.




kofetek2010 -> RE: Bulica od udarca (29.7.2007 22:02:19)

Ne predirat, ker bo potem svinjarija lažje prišla v rano. Sploh pa ne z nekimi vročimi šivankami. Če že potem je treba rano razkužit in s sterilno iglo predret. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Raje pojdi do zdravnika ali pa samo pokliči, da boš pomirjena.





Anonimen -> RE: Bulica od udarca (29.7.2007 22:09:51)

Ja, jutri bom poklicala, če ne bo spremembe. Saj nad ognjem segreta šivanka naj bi bila sterilna, zato jo  segrejejo. Tudi moji prijateljici je medicinska sestra tako predrla noht, ko ji je otekel prst, da ji je kri ven brizgnila. No ja, jaz bi jo še po zobeh usekala ene dvakrat zraven. Uno sestro, mislim.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Kot v srednjem veku se meni zdi tole.




lelaval -> RE: Bulica od udarca (30.7.2007 1:03:10)

Jaz tud ne, pusti bo že izginilo

Jaz mislim isto.




piščanc -> RE: Bulica od udarca (30.7.2007 9:58:55)

če ga ne boli (da bi se kri preveč nabirala in bi ga tiščalo), potem ne prediraj, počasi bo odpadlo, kot hrasta.

predre se samo, če podkožno tkivo tako nabrekne, da boli. predvsem je to pod nohti precej boleče




dulcinea -> RE: Bulica od udarca (30.7.2007 10:32:26)

Jaz sem kot mala deklica bila vedno v družbi fantov in smo zbijali hišice iz desk in sem se velikokrat udarila s kladivom, vščipnila s kleščami... In sem i je naredila črnjavka. Pač pustiš pri miru in ščasoma sama izgine. Lahko bi tudi predrla... čeprav ni nujno.




Anonimen -> RE: Bulica od udarca (30.7.2007 10:35:58)

Hvala, punce, bom pustila. A črnjavka se reče temu? Tega pa nisem vedela.

Dans izgleda podobno kot včeraj, le da Tibor pravi, da je bolj mehko. Tako da izgleda, da bo. Hvala še enkrat.




Anonimen -> RE: Bulica od udarca (30.7.2007 10:54:19)

ti kar pusti in nič ne prebadaj... se bo posušilo... nekaj časa bo pač vijolično-črn krogec!




mily -> RE: Bulica od udarca (30.7.2007 11:05:15)

Ni ti treba nič prebadat, razen če bi še bolj zatekalo, pa še takrat naj to naredi zdravnik in ne sama. Moji je pozimi na nogo padel stol in ji je prstek počrnel in malo zatekel. Sva šle pokazat in je  p. rekla, da ni panike, se bo samo pozdravilo, razen če bi še bolj zatekalo. Takrat bi pa mogla narediti luknjico v noht. Se sliši grozno, ampak mi je rekla prijateljica, ki so ji mogli to nardit, da prej tuk boli in je potem veliko boljše, ko gre kri stran.




kofetek2010 -> RE: Bulica od udarca (8.8.2007 10:01:35)

Je bulica že izginila? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden2.gif[/image]




Stran: [1]