klop (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


LanaM -> klop (8.8.2007 13:53:33)

Naša najmlajša je včeraj dobila klopa. bil je tako majhen, da smop ga komaj opazili. Tudi napit mislim da ni bil še nič. Zelo težko smo ga odstranili, nekaj glavice pa je ostalo notri. Ali je res, da se glavica posuši in potem sama odpade, ali bi moral k zdravniku.




Miška76 -> RE: klop (8.8.2007 13:59:41)

IZVIRNO SPOROČILO: LanaM
Ali je res, da se glavica posuši in potem sama odpade, ali bi moral k zdravniku.


Ja, res je.Upam, da ste ji potem mesto, kjer je bil klop tudi razkužili z alkoholom, saj če ni bil napit, potem ni panike, ampak vseeno. Drugače pa mesto opazuj še tri tedne, v primeru, da se ji naredi obroč, jo pa takoj peljite k zdravniku.




Anonimen -> RE: klop (8.8.2007 14:01:36)

Lahko se tudi zagnoji, ker telo to spozna za tujek, ampak se potem ta ostanek glavice klopa pač izrine ven.




LanaM -> RE: klop (8.8.2007 14:28:20)

Hvala




moder -> RE: klop (8.8.2007 19:02:32)

IZVIRNO SPOROČILO: Miška76

Ja, res je.Upam, da ste ji potem mesto, kjer je bil klop tudi razkužili z alkoholom,


Meni je pediatrinja rekla, da ne mazat z alkoholom, da sploh ni treba nič mazat, če pa že pa s fiziološko raztopino. Menda je alkohol tako agresiven do otroške kože, da pusti rdečo liso, ki jo starši velikokrat zamenjajo za kolobar in zganjajo paniko.




Stran: [1]