TRDE PLENICE (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


milivanili -> TRDE PLENICE (22.11.2004 6:16:06)

Lep pozdrav!
Imam 17mesečno hčerkico in že pol leta uporabljava plenice Racman. Zadnji mesec pa opažam, da so postale plenice pretiroma trde. Verjetno zato, ker jih sušim na radiatorju. Zanima me, kako naj jih spet zmehčam brez uporabe mehčalca, saj v nasprotnem primeru njihova uporaba ne bo več mogoča (zdi se mi, da jo ob nogicah kar malo tišči).

Hvala lepa za odgovor in lep dan vsem staršem in bodočim staršem!
Mili




Jančika_ -> TRDE PLENICE (22.11.2004 8:03:02)

Tudi jaz opažam, da so Racmanke po sušenju na radiatorju precej trde. Tu po moje ni kaj veliko za naredit:(. Posušene v sušilnem stroju so fajn mehke. Sicer pa imam rajši Štorklje, ki so dokaj mehke tudi po sušenju na radiatorju, pa še manjše so.

Namesto mehčalca dam malo alkoholnega kisa, tistega za vlaganje, ki je brez barve in skoraj brez vonja, zraven pa nakapljam še nekaj kapljic sivkinega olja.

Lp, Jana :zajcek::zajcek::zajcek:




Jančika_ -> TRDE PLENICE (22.11.2004 11:30:58)

Mislim, da ne bi smelo biti v razvoju kaj narobe, konec koncev so nekdaj do konca povijali v tetra plenice. Pa tudi danes jih kar nekaj uporablja bombaž...jaz vsekakor še nisem slišala, da bi lahko bilo kaj narobe.

Pa oglasi se še kaj!




Anonimen -> TRDE PLENICE (22.11.2004 17:24:13)

Likanje zmehča perilo. Sicer sama ne uporabljam teh plenic tako da niti ne vem, če se jih lahko lika. Ampak če se, poskusita!




Annny -> TRDE PLENICE (1.1.2005 5:08:27)

Sušilni stroj:)




Samo -> TRDE PLENICE (3.7.2005 23:59:47)

Se pridružujem ančiki - skušaj jih s paro polikat ali pa likalnik drži stran in samo spuščaj paro na njih.




Anonimen -> TRDE PLENICE (5.7.2005 9:12:21)

Jaz jih ravno zaradi tega sušim v sušilcu. Delno jih posušim tam, potem pa dokončno na zraku.
LP
Tash




Žirafca Helena1 -> TRDE PLENICE (5.7.2005 11:36:50)

Mi pa trde plenice malo poklofamo ob nogo in so potem čist mehke (oči izumu).:bravo::bravo::bravo:
:miska:




Stran: [1]