[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.10.2007 10:56:24)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




LoCa -> RE: ZAKASNELA IZSTAVA RAČUNA (27.10.2007 11:51:50)

ja, če maš potrdilo o tem, da si plačala potem ne bi smelo bit problema, ali pač? vrjetno če je ta izvajalec vsa dela naredil, bi morala biti na računu ta dela napisana. malo preračunaj, da se mogoče vi niste zmotli. mislim, pa da ne more po pol leta kr tko zastarat, samo v resnici ne vem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




ona -> RE: ZAKASNELA IZSTAVA RAČUNA (27.10.2007 14:03:48)

Mi smo od ene firme dobili letos račun od leta 2005 in ga seveda ne bomo plačali,ker nam ne morejo dokazat,da so nam res delali en servis.So nam poslaili samo račun,brez zapisnika kaj so delali...
Tako,da jaz ga ne bi plačala in,če si ga dobila po navadni pošti še manj.Lahko se zgovarjaš,da nisi dobila računa,če ga niso poslali priporočeno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Fora je samo v temu,če oni lahko dokažejo,da so to pozabili računat,kar pa dvomim,da bi oni šli npr. v kakšno tožbo za tak znesek,če jim ne boš plačala.Enostavno rečeš,da računa nisi dobila!




Marogica -> RE: ZAKASNELA IZSTAVA RAČUNA (27.10.2007 14:20:47)

Kaj pa poštenje? Če si termostat dobila, se mi zdi nekako logično, da ga boš tudi plačala, ali ne? Prestavljaj si, da bi  bilo obratno in bi ti čakala na denar, katerega si pri neki stranki vložila in v bistvu dala iz svojega žepa..  In napake se dogajajo, saj smo samo ljudje.

Kako pa je z  zastaranjem računa, pa ne vem...




kofetek2010 -> RE: ZAKASNELA IZSTAVA RAČUNA (27.10.2007 14:27:55)

Praviloma se mora račun izdat v 8.dneh po opravljeni storitvi. Pri prodaji blaga pa mora bit faktura izstavljena takoj, ko je bilo blago plačano oz. če je bilo plačano po predračunu potem mora bit račun izstavljen v 8.dneh.

Zastaranje?

Poglej Obligacijski zakonik, npr. računi za vodo, elektriko in ostale stvari, ki se plačujejo mesečno zastarajo v 1.letu po poteku leta v katerem je nastala obveznost (absolutni zastaralni rok je 2.leti); na splošno pa je zastaralni rok 5. let (v tem primeru je absoutni zastaralni rok 10.let).




kofetek2010 -> RE: ZAKASNELA IZSTAVA RAČUNA (27.10.2007 14:30:25)

pa še nekaj... Elektro, Telekom, Mobitel, Simobil... pošiljajo račune po navadni pošti - a mislite, da se sekirajo, če ste ga dobili ali ne? Še zdaleč ne, ker je naša dolžnost, da plačamo njihove usluge.




ona -> RE: ZAKASNELA IZSTAVA RAČUNA (29.10.2007 20:30:05)

Marogica,jaz te razumem kako je,da je treba bit pošten,samo iz njenega posta sem razumela,da so vse poravnali že takrat na začetku in sedaj dobili račun še za termostat.naj ona lepo pogleda,če so tole mogoče že plačali,če pa niso,naj bi poravnali račun,logično![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Marogica -> RE: Zakasnela izstava računa (30.10.2007 22:47:06)

IZVIRNO SPOROČILO: živka
račun za 80 €, za termostat, ki naj bi ga takrat pozabili obračunati. Sedaj pa se sprašujem ali obstaja kakšna zakonska časovna omejitev, glede izstave računa, glede na to, da je preteklo že pol leta?! Ali ni to krivda na strani izvajalca, saj je on pozabil na to postavko?!


Kolikor sem iz tega posta razumela, so to postavko pozabili, termostat pa najbrž ima, ali ne? TOrej...




saving -> RE: Zakasnela izstava računa (1.11.2007 4:16:36)

Če je bil prvotni račun narejen z zelo natančno specifikacijo (kompleten popis materiala in del z ovrednotenimi postavkami), potem lahko preveriš, če je bil termostat vključen v ceno. Če pa ni natančnega popisa (ampak piše nekaj v stilu "Prenova 1 kos 8000€") , je to pač delo "na ključ" in jaz absolutno ne bi dal dodatno niti €.




Stran: [1]