Prehlad in nosečnost (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


MikyMiska -> Prehlad in nosečnost (7.11.2007 11:47:08)

Ojla!

Punce kaj ste nardile, če ste bile prehlajene? Obstajajo kakšne tablete in sirupi za boleče grlo ?

Hvala!





MikyMiska -> RE: Prehlad in nosečnost (7.11.2007 11:47:52)

"dovoljene" tablete in sirupi seveda :)




bina30 -> RE: Prehlad in nosečnost (7.11.2007 11:56:37)

Jaz sem bila pred kratkim prehlajena, samo sem poskušala brez zdravil, razen jedla sem vitaminske tablete Centramed mami, katere jem celo nosečnost. Pila sem ogromno čaja, počivala, naredila sem si inhalacijo (v vrelo vodo sem dala tako zeliščno dišeče zdravilno olje in vdihovala skoz nos, da mi je odmašilo dihalne poti), pa mi je kar uspelo.

Zagotovo pa lahko vzameš kak Lekadol plus C napitek, ker vem, da Lekadol ne škodi.

Pa pila sem domači sirup iz smrečnih vršičkov. Pomaga proti kašlju.




Blejka26 -> RE: Prehlad in nosečnost (7.11.2007 13:25:25)

ko sem bila v drugem mesecu nosečnosti sem zbolela za gnojno angino,pa mi je zdravnik napisal ospene-antibiotike.tko da je najbolje da greš do zdravnika in boš bolj mirna..tudi v lekarni znajo pomagat




Ninica -> RE: Prehlad in nosečnost (7.11.2007 13:35:14)

jaz sem v nosečnosti že v 10. tednu imela antibiotik zaradi vnetja glasilk, potem pa sem nekje v 18. tednu dobila gripo od hčerke. Za gripo nisem dobila nobenega zdravil le Lekadol sem lahko vzela proti bolečinam.




Ninica -> RE: Prehlad in nosečnost (7.11.2007 13:36:15)

aja pa še to...proti kašlju sem dobila slezov sirup




malamalinca -> RE: Prehlad in nosečnost (7.11.2007 14:30:43)

če je hudo, je bolje vzet antibiotik kot pa nič in trpet.vNETJE, KI SE NE ZDRAVI BOLJ ŠKODUJE OTROKU KOT PA ANTIBIOTIK SAM.
uaaau, ne vem zakaj sem začela kričat, oprostite mi, ampak se mi ne da it popravljat.

Sicer sem pa ravno včeraj govorilo z dr.Premru Sršen, ki je priznana ljubljnska ginekologinja in mi je rekla, da se lahko je lekadol(kakršenkoli), pa tudi kak naklofen ali ketonal če je zelo hudo.Naj se pa ne bi to vleklo dva tedna, da redno jemlješ tablete proti bolečinam, tu pa tam kakšna, pa ni problem in je tudi rekla ,da v tako majhnih količinah to ne škodi.

Če pa gre pri tebi res samo za prehlad, ti svetujem LEKADOL C ali pa kateri drugi lekadol, čajčki, ipd...
Saj veš, prehlad traja 7 dni, če ga pa zdraviš pa 7 dni.

Pa pa




loncica -> RE: Prehlad in nosečnost (7.11.2007 14:44:25)

Za boleče grlo sem jaz pila apisirup. Glede tablet, pa jaz razen lekadola ne bi jemala drugega, če ti G ali osebni zdravnik ne predpiše seveda.




MikyMiska -> RE: Prehlad in nosečnost (7.11.2007 21:50:36)

Hvala vsem, res ste prijazne! Bom videla kako hudo bo pa bom morda obiskala zdravnika.

Bye bye




bamby -> RE: Prehlad in nosečnost (8.11.2007 13:46:35)

Jaz sem šla v lekarno, kjer so mi dali Slezov sirup in Panthol tabletke, ki so vsi dovoljeni preparati. Za smrekove vršičke je pa menda znano, da so za nosečnice prepovedani, ker vršički sami vsebujejo neko strupeno snov za plod [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].
V nekaj dneh se mi je stanje zelo izboljšalo.




venera2007 -> RE: Prehlad in nosečnost (8.11.2007 13:58:34)

Sem pravkar prehlajena in so mi v lekarni svetovali, da če ni prehudo naj pijem čaje in jem veliko sadja in pijem veliko tekočine. Ker baje ni preveč dobro do četrtega meseca nič takšnega jemati. Še na sinovem sirupu Calpol je pisalo, da ni priporočljiv za nosečnice. Pol pa živelo sadje in čaji




ursalara -> RE: Prehlad in nosečnost (8.11.2007 19:31:33)

jaz sem v ze dvakrat zbolela za prehladom v tej nosecnosti.prvic sem se pozdravila z cajcki in pastilami za grlo.dva tedna nazaj sem ponovno zbolela in ker se mi je prehlad vlekel dva tedna sem odšla k svoji zdravnici ki mi je takoj dala antibijotike za vneto grlo ker drugace bi lahko prislo do gnojne angine.ubijajoč kasel sem umirila s slezovim sirupom probaj nimas kaj zgubit.pa cimprej se pozdravi.




Skabi -> RE: Prehlad in nosečnost (9.11.2007 8:35:25)

Tudi jaz sem rpehlajena in si pomagam s propolisom brez alkohola.




sneška_ -> RE: Prehlad in nosečnost (9.11.2007 19:26:38)

Sem bila močno prehlajena v nosečnosti nekje okrog 3 meseca.Sem imela gnojno angino in zdravnica mi je dala samo ospen.Pol pa še velike količine čaja in vitaminskih tabletov tako da sem se nekako rešila. 




lorch -> RE: Prehlad in nosečnost (9.11.2007 19:42:09)

jaz sem bila v prvem tromesečju 2x na ospenu 1500. Me je malo skrbelo vse skupaj, pa mi je zdravnica razložila, da ospen naj nebi vplival na plod, se ga lahko pije med nosečnostjo in med dojenjem, pa da je angina sama veliko bolj nevarna za plod, kot pa antibiotiki.
Če se vnetja ne zdravijo, lahko v hujšem primeru pride celo do sepse in s tem tudi do zastrupitve in poškodb ploda.
jaz bi šla k zdravniku, naj me dajo v laboratorij, potem pa itak vidijo ali so antibiotiki potrebni ali ne. vedno res niso, takrat ko so, jih je pa bolje začeti jemati pravočasno.




marelicaa -> RE: Prehlad in nosečnost (9.11.2007 21:13:30)

IZVIRNO SPOROČILO: bamby

Jaz sem šla v lekarno, kjer so mi dali Slezov sirup in Panthol tabletke, ki so vsi dovoljeni preparati. Za smrekove vršičke je pa menda znano, da so za nosečnice prepovedani, ker vršički sami vsebujejo neko strupeno snov za plod [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] .
V nekaj dneh se mi je stanje zelo izboljšalo.


Ups, jaz jih pa veselo jemljem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], ko se spomnim (2x na teden) malo žličko od sirupa mislim, da je 5ml. 




mlavla -> RE: Prehlad in nosečnost (10.11.2007 14:38:26)

meni pa so za grlo dali pastile Granobil...
pa inhalacije ti priporočam, če imaš zamašen nos...




MikyMiska -> RE: Prehlad in nosečnost (11.11.2007 10:29:58)

Ojla!

Sem že boljša, drugače pa sem pila čajeke in Lekadol C-tisti prašek in mi je pomagal :)

Joj, za smrekove vršičke pa nisem vedla, da so nevarni! Sicer sem vzela 2krat po eno žličko-ker imam ta sirup že od prej (zaradi lažjega dihanja v času alergij). Se ga bom veselo izogibala!




Stran: [1]