noseča-v službi pa norice!!! (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


beyba -> noseča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 8:52:15)

V službi so se pojavile norice, kaj naj naredim? Noseča sem 11 t in 1 dan. Klicala sem zdravnika pa mi je reku naj ne hodim v stik s kužnimi. Sodelavka je sicer doma, njen tip pa še vedno hodi v službo ki živi z njo?

Zdravnik mi je tudi rekel, da mi bo napisal bolniško, če jo bom rabla...Kaj naj naredim?




Anonimen -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 8:54:35)

Ti kar pejt v bolniško.Norice so lahko zelo nevarne ,sploh pa za nosecko.




akaj -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 8:58:23)

Pejt na bolniško!




Estrella* -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 9:07:11)

Ubogaj tvojega G. Bolje preventiva kot kurativa.....Služba je sedaj na drugem mestu. Poskrbi za tvojo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]




lelaval -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 9:10:28)

Vzami bolniško.




tasyo -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 9:45:39)

Pojdi na bolniško - sedaj sta prva ti in tvoja pikica. V službi se bodo že znašli!




koala -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 9:51:04)

Jaz bi na tvojem mestu šla na bolniško.
Če si jih že prebolela sicer ni panike, samo vseeno, jaz še vedno pravim bolje sprečiti, nego lečiti.




Tanik -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 11:03:29)

bolniška itak, niti ne razmišljaj.
moja teta je enkrat morala splavit k je dobila rdečke. ni se za igrat.




orhideja75 -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 11:07:25)

odvisno od tega, ali si jih ti že imela ali še ne.
ko sem bila jaz 2.noseča, jih je imel prvi sin in mi je G.rekla, da ni nič nevarno, ker sem jih jaz že prebolela v otroštvu.
če jih še nisi imela, ti svetujem, da takoj ostaneš doma. pa upam, da se nisi že kej nalezla, ker ne vem koliko je inkubacijska doba.




Naja31 -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 11:09:54)

Ostani doma, samo pri noricah je problem ker je inkubacijska doba tudi 3 tedne, oseba, ki zboli pa je kužna 2 dni pred pojavom pikic, tako da niti ne moreš vedeti kdo je kužen.

A si jih ti prebolela?
Jaz sem v 15. tednu nosečnosti bila v stiku z otrokom, ki je 2 dni kasneje dobil norice. Ker sem bila prepričana, da jih v otroštvu nisem prebolela, samo šla do moje ginekologinje, ki mi je dala napotnico za infekcijsko kliniko. Tam ti nnaredijo test in na osnovi prisotnosti ali odsotnosti protiteles za norice ugotovijo, če si jih prebolela. No, pri meni se je potem izkazalo, da sem jih že imela. So mi rekli na infekcijski, da sem lahko brez skrbi.
No, ne rinem v ljudi za katere vem da imajo norice in se jim izogibam, pa tudi, če bodo pri sinu v vrtcu imeli norice, ga bomo ven vzeli za nekaj časa, ampak vseeno sem malo bolj pomirjena.
Se pa norice prenašajo kapljično, preko sluzi, kar pomeni, da bi moral biti res tesen stik s to osebo, da bi jih ti staknila.

Torej, če nisi prepričana ali si jih prebolela, pejt na infekcijsko.




ElaM -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 11:11:30)

Če si jih že prebolela, ni panike. Če jih pa še nisi, pa pejd na bolniško.




Naja31 -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 11:12:05)

Pa še to:
norice so najbolj nevarne za plod do 20.tedna nosečnosti.
Meni je moja G rekla, da so prvi trije meseci kritični, ampak ni res. Najbolj nevarno obodobje je do 20. tedna.




Anonimen -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 11:12:45)

če si jih mela kot otrok oz si jih prebolela pol se nimaš česa bati!!!




maja24 -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 14:02:28)

Hitr pejt na bolniško,to se ni za igrat.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.11.2007 15:24:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




nima -> RE: seča-v službi pa norice!!! (28.11.2007 16:06:55)

beyba sploh ne vem kaj še razmišljaš....ostani doma in misli na pikico in naredi kot je najbolje za njo....torej upam da si že na bolniški




Stran: [1]