Prepis na drugo šolo med letom (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


noely -> Prepis na drugo šolo med letom (7.12.2007 10:47:11)

Pozdravljene!

Mene pa zanima, kako je s prepisom na drugo šolo med letom?
Da vam na kratko opišem situacijo: deklica, ki obiskuje 9. razred OŠ v kraju izven Maribora, se bo preselila k očetu v Maribor in iz tega razloga bi deklico prepisali na šolo v Mariboru.
Zanima me, če katere te stvari pozna, kakšni so postopki.

Vesela bom vsake informacije.

Lep pozdrav




dulcinea -> RE: Prepis na drugo šolo med letom (7.12.2007 11:37:21)

Najbolje, da vprašaš na šoli, kjer deklica le to obiskuje. Razredničarko al pa ravnateljico. Ti bodo najbolj razložili tam.




piščanc -> RE: Prepis na drugo šolo med letom (7.12.2007 12:26:06)

za dobrobit deklice bi bilo najbolje počakati na konec leta, potem gre itak na srednjo šolo. pa četudi jo vozi vsak dan.

ampak starši itak po svoje.

najbolje pa da pokličeš socialno delavko na šolo, kamor bi deklica hodila




noely -> RE: Prepis na drugo šolo med letom (7.12.2007 12:52:58)

Ja, se strinjam, da bi bilo najbolje počakati na konec leta,
ampak žal je situacija takšna, da to ni možno.
Da bi jo pa vsak dan vozili, pa tudi ne gre, ker je pa vseeno predaleč.

Verjetno bo res najbolje se obrniti na šolo, ampak sem se obrnila tudi vas,
ker nas je tukaj kar veliko s takšnimi in drugačnimi težavami ter izkušnjami [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Gina -> RE: Prepis na drugo šolo med letom (7.12.2007 18:53:35)

Telefoniraš na novo šolo, vprašaš, če imajo prostor, pa če bi jo lahko sprejeli. ponavadi prostor je, zmeniš se, kaj potrebuje, preveriš, če imajo enake knjige, kar zna biti največji problem, v bistvu ne knjige, ker jih lahko dobi iz šolskega sklada, problem bodo delovni zvezki, ki jih je v 9. razredu ogromno in ponavadi jih vsaj pol ni enakih, je treba nove kupit, ni druge variante. Potem stopiš do šolske psihologinje ali pedagoginje in ji tam (včasih gre tudi po telefonu) posreduješ vaše informacije, ter se zmaniš za točen datum prihoda. Nova šola dobi vso dokumentacijo direktno od stare šole, ti ni treba ničesar urejati. Ti samo pripelješ otroka dogovorjeni datum na novo šolo, skoraj moraš biti zraven, je modro, da si in to je to.

se pa strinjam v 9. razredu otroka sredi leta prepisovat, je zelo hud stres za otroka. ce se da drugače, bi jaz resnično poskusila najti drugo pot. Ker saj veš, čez pol leta pa spet v novo šolo....kako naj otrok sploh normalno vzpostavlja stike, nikomur več ne bo zaupal.




piščanc -> RE: Prepis na drugo šolo med letom (11.12.2007 23:28:24)

IZVIRNO SPOROČILO: noely

Da bi jo pa vsak dan vozili, pa tudi ne gre, ker je pa vseeno predaleč.



premisli tole. če bi tebi prestavili službo tako daleč, kot je dekličina šola ali bi se vozila? ali bi se preselila?




Stran: [1]