Kaj je narobe??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Nedonošenčki



Sporočilo


ALEKSA13 -> Kaj je narobe??? (12.12.2007 12:41:58)

Imam sinka, starega kronološko 4 mesece, korigirano 2. Precej sem zaskrbljena, ker že kar nekaj časa opažam(velikokrat na dan), da npr. ko ga imam v naročju, pa tudi na previjalni mizi, ga kar naenkrat skupaj potegne, to zgleda tako nogice potegne k sebi-k trbuščku in zgornji del telesa prav tako. To mislim da niso krči, ker ne joka vedno zraven, pa to se začne dogajati takoj zjutraj in čez cel dan. Ponoči pa spi celo noč. Ko je imel krče, je izgledalo malce drugače. Bojim se, da bi bila kakšna bolezen nedonošenčkov...ne vem ali je to multipla skleroza? Prosim za kakšen nasvet. Hvala, lp.




tikatoka -> RE: Kaj je narobe??? (12.12.2007 12:59:29)

Ne vem nimam izkušnje z nedonošenčki, ampak mogoče pa ima tak refleks. tako kot je naprimer moorojev refleks, ko krilijo z rokami. Ker pri dojenčkih je kar nekaj refleksov in pri enih so bolj izraziti kot pri drugih.
Mogoče sem udarila čist mimo, ampak nevem jaz sem najprej pomislila na to.

zdravja vam želim, pozdravček




TinaUros -> RE: Kaj je narobe??? (13.12.2007 10:32:55)

Zakaj pa multipla skleroza???




* Mateja * -> RE: Kaj je narobe??? (13.12.2007 15:33:56)

Ma ne paničart s takimi. Morda so samo krči. Če se bo še dogajalo povej pediatru, morda ima pa mišce bolj zategnjene oz. mu jih bolj zateguje, to bi bila hipertonost. Naš je bil npr. hipoton, premalo mišičnega tonusa in smo hodili na nfth. POvej P., tako al drugače so nadonošenčki običajno napoteni v razvojno ambulanto in take stvari tam vidijo.
Ne se tok sekirat,..




melani99 -> RE: Kaj je narobe??? (14.12.2007 17:04:12)

moja hčerkica počne te gibe večkrat, sem omenila to pediatru, nato sem jo še nekaj dni opazovala in sva ugotovila, da to počne kadar je zaprta oz ko se matra da bi se pokakala in tudi takrat kadar jo zelo matrajo vetrovi, (glavico potisne čisto na prsni koš, kolena potegne na trebušček)




urskas -> RE: Kaj je narobe??? (14.12.2007 17:11:48)

MS (multipla skleroza) zagotovo ni. ta bolezen se pokaže šele v odrasli dobi (20+).




malička -> RE: Kaj je narobe??? (15.12.2007 11:37:37)

Po mojih pojmih so to krči  ker se je nam dogajalo čisto enako čez dan zvijanje ponoči je pa spala tak da pomoje so krči res da...kake kapljice nabavite pa bo minilo




Stran: [1]