po dolgem času spet berem (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Knjiga, film in glasba



Sporočilo


študentka Mici -> po dolgem času spet berem (22.12.2007 23:02:25)

Zanimajo me naslovi knjig, ki ste jih prebrale in so vas dobesedno potegnile not. Bi pa brala kako po resničnem dogodku, življenju, kaki bolezni. Predvsem po bolezni. Zdej berem od mimeŠ Mavrica v konzervi. Nekaj takega je naslov. Gospa opisuje kako je zbolela za rakom, kako se je lotila bolezni, zraven pa opisuje od poklica,družine, mah vse. Super knjiga. Berem jo tako, kot bi gledala film. Sovražim knjige, ki so suhoparne. Ta mi je res dobra. Še kako tako bi.




Anonimen -> RE: po dolgem času spet berem (22.12.2007 23:04:16)

Belo Masajko si brala?




malecka -> RE: po dolgem času spet berem (22.12.2007 23:10:29)

To Belo Masajko pa velik knjigojedov hvali, o čem pa gre? Na kratko.




Anonimen -> RE: po dolgem času spet berem (22.12.2007 23:11:30)

Nemki,ki je šla na izlet v Afriko, se poročila z Masajem, dobila otroka, živela med Masaji in se vrnila v Evropo. So pa ene tri knjige.




gaya24 -> RE: po dolgem času spet berem (23.12.2007 0:31:42)

Preberi Tek za Zmajem. Ful dober roman, js sem jo prebrala v treh dneh pa ma čez 400 strani. Enostavno nisem mogla stran, no pol se je enako zgodilo še z mojo mamo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Je po resničnih dogodkih.




al1* -> RE: po dolgem času spet berem (23.12.2007 8:32:19)

Mogoče še:
- Ne gre samo za kolo - Lance Armstron
- prva oseba množine - Cameron West - zgodba o tipu, ki je imel več osebnosti




gala -> RE: po dolgem času spet berem (23.12.2007 8:45:12)

Še ena slovenska ''po resnični zgodbi'' - Poletje je dalo na glavo klobuk (V in A. Perko) - zgodba o možu, ki je pijanec in ženi, ki skupaj prebrodita alkoholizem - jaz jo kar nisem mogla odložiti. Zraven so zapiski njunega terapevta (Ruglja) o njunem napredku skozi čas. Ko bereš, te kar pretrese...




Nikoletka -> RE: po dolgem času spet berem (23.12.2007 9:03:26)

Puščavska roža, jo toplo priporočam in je resnična zgodba o deklici iz Afrike. Pozdravček




jajula -> RE: po dolgem času spet berem (23.12.2007 13:50:46)

moja zadnja je od kureishija buda iz predmestja, super knjiga.




študentka Mici -> RE: po dolgem času spet berem (23.12.2007 22:50:08)

Ja men je ta, ki jo berem res svetovna. MimaŠ: Mavrica v pločevinki
Če ima katera čas naj jo prebere. Kr požiraš vrstice, kr naenkrat je okol ene 50 strani. Hvala za nasvete. Me pa zanimajo take o narkomanih, raku, alkoholu... kako so ljudje vse skupaj prestali, ker ta ko jo berem opisuje tako kot bi gledal film, od tega kdo je mel rojstni dan, do dopusta,... superca.




riders -> RE: po dolgem času spet berem (24.12.2007 16:19:53)

IZVIRNO SPOROČILO: študentka Mici

Ja men je ta, ki jo berem res svetovna. MimaŠ: Mavrica v pločevinki


Ne vem, če veš - MimaŠ je (mislim, da lani) žal umrla. Je bila pa moderatorka enega foruma o raku na MON-u. Tudi jaz sem prebrala njeno knjigo.




helloKitty -> RE: po dolgem času spet berem (24.12.2007 16:38:24)

Izza tančice od nevemkakojijeime Bin Ladin [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




labodka -> RE: po dolgem času spet berem (21.1.2008 10:25:44)

Priporočam:
Imenovali so jo dvoje src (1. in 2. del)
Izgubljena vrtnica
Vse, kar sem moral vedeti sem se naučil v vrtcu
...




mojsoncek -> RE: po dolgem času spet berem (21.1.2008 14:51:04)

Ce so ti vsec kriminalke lahko zacnes kar po vrsti s knjigami, katerih avtor je Henning Mankell. Ekola: Psi iz Rige, Peta zenska, Korak nazaj, Bela levinja, Na napacni sledi, Pozarni zid.

Pa se nekaj iz njegove zbirke:
http://www.felix.si/index.php?str=isci&tip=artik&fkaj=Henning+Mankell&+I%9A%E8i+=+I%9A%E8i+




hmm... -> RE: po dolgem času spet berem (21.1.2008 20:16:01)

Zdaj nevem če je to točen naslov, vendar je ta baje zelo dobra tudi po resničnih dogodkih
- Živa zažgana (opozarjam nevem če je točen naslov[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) ... se pa gre o punci ki so jo živo zažgali (kar že naslov pove) vendar je preživela in zdaj opisuje svoje življenje.




Stran: [1]