kdaj v avtosedež (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


ursy78 -> kdaj v avtosedež (31.12.2007 15:44:04)

pozdravljene.za božička smo dobili avtosedež,pa me zanima kdaj ste svoje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]pričele dajati vanj.stari smo sele 3 mesece.meni se zdi še mal prehitro.sej ima tak naklon,je od 0-18 kg,sam ne vem no[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].kaj pa ve pravite?




birdy -> RE: kdaj v avtosedež (31.12.2007 16:50:10)

Običajno če so od 0-18 kg, se jih da tud v kontra smeri vožnje obrnt, pa čist poležat, da rata ubistvu lupinica. Smo glih za našo češpljo tak zic gledal, tko da poznam. Midva sva sicer vzela potem avtosedež 9-20 kg, ker je bil tisti zic-lupinica predrag. Mala se že vozi v zicu, ker ji je lupinica skoraj premajhna. Stara je skoraj pet mesecev.




Naja30 -> RE: kdaj v avtosedež (31.12.2007 18:11:34)

Naša je šla v 8-18 (al neki takega) pri 9m.




Anonimen -> RE: kdaj v avtosedež (31.12.2007 20:18:21)

Moj bo počasi prešel iz lupinice v avtosedež, je star 5 mesecov in je lupinica manjša od njega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




frrrr -> RE: kdaj v avtosedež (31.12.2007 22:31:19)

mi smo šli iz lupinice v avtosedež pri 8.5 mesecih. po kilaži je nekje sovpadalo, pa še otrok je pripravljen na sedenje v avtosedežu. ne splača se prehitevat, ker se naredi preveč škode v otrokovem razvoju. sej boste ta sedež potem še nekaj časa uporabljali... zdaj le lupinico izkoristite do konca. je bolj varna in otroka ne sili v nepravilni položaj. 




NRMM -> RE: kdaj v avtosedež (1.1.2008 10:12:13)

Mi smo šli v avtosedež pri 4,5 mesecih,ker je jajčko prerastla po dolgem in počez [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].Se pa še vedno vozi večinoma v ležečem položaju,tako kot se je v jajčki,čeprav že sama sedi.




MADMAX -> RE: kdaj v avtosedež (1.1.2008 11:02:43)

v avtosedež  od 0 do 18 gre že lahko, če je v navodilih da ga imaš lahko obrnjenega tko kot lupinico, da pa gleda v voznikovo stran pa ne. Mi smo našega začeli voziti v avtosedežu pred dvema dnevoma pa ima skoraj 9 mes in 9kg ter lepo že sam sedi. Jaz bi še malce počakala na tvojem mestu, saj v avtosedžu ga boš še lahko dolgo vozila, vem pa kako je, če dobiš nekaj novega bi najraje takoj isprobal.




Antigona -> RE: kdaj v avtosedež (1.1.2008 14:19:33)

IZVIRNO SPOROČILO: ursy78

pozdravljene.za božička smo dobili avtosedež,pa me zanima kdaj ste svoje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] pričele dajati vanj.stari smo sele 3 mesece.meni se zdi še mal prehitro.sej ima tak naklon,je od 0-18 kg,sam ne vem no[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] .kaj pa ve pravite?


Če je sedež 0-18 in se ga da obrnit v nasprotno smeri vožnje potem ja. Drugače pa ne. Jaz sem imela problem z lupinico že pri treh mesecih, ker je imel moj škrat pri treh mesecih 8 kg in 68 cm, vendar sem staro lupinico oddala (Hauckovo, ki je baje do 13 kg), brat pa mi je posodil njegovo Maxi cosijevo ki je precej večja. Sedajle pri 4,5 mesecih ima že cca 9,5 kg in 71 cm in mu je lupinica še zmeraj prav. Sicer mu je malce ozka, ampak to je bolj zarad bundice. V lupinici ga bom imela vsaj do 6 mesecev oz. dokler ne bo znal sam sedet. Če se bo le dalo... Potem bo šel pa v Maxi cosi priori xp (9-18 kg), ki mu ga bo odstopil starejši bratec...




Bonnie_RR -> RE: kdaj v avtosedež (1.1.2008 22:23:50)

Pri 7m v avtosedež 9-36kg.




jaša2 -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 10:03:22)

naša je stara 7 mesecev in jo imava še v jajčki, čeprav ji že nogice malo čez gledajo. pa se mi zdi še prešibka, da bi jo dala v avtosedež, čeprav ima skoraj 9 kg in bi jo po kilaži sodeč že lahko dala v sedež. raje še malo počakamo, do 9 mesca.




Anonimen -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 10:06:23)

Otrok gre lahko v drug avtosedež, ko samostojno sedi.
Naša [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] sedi v njem od dobrih 10 mesecev naprej.




jaša2 -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 10:08:02)

mojaže pri 7 mescih sama sedi.




viv_ -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 10:44:57)

Jaz res ne vem, kakšne čudne lupine imate, da jih otroci prerastejo. Prva hčer je bila res ogromna, tako po teži, kot tudi po višini, pa je bila v lupinici brez težav do 7 mesecev. Ta druga je pa bolj suhcena, ampak tudi dolga, pa je bila prav tako do 7 mesecev v lupinici in je ni prerastla. Tega, da pri 4 in 5 mesecih govorite, da so jim lupinice premajhne enostavno ne verjamem. Ali pa imate res hudo čudne lupinice.

Otrok naj bi samostojno sedel, preden gre v sedež. Tudi naj bi imel določeno težo. Če tega nima, potem je povsem vseeno, če ga ne date v sedež, ker ga bo v slučaju trka raztrgalo in zdrobilo. Mal se zamislite nad tem in magari zamenjejte lupinico. Ni pa niti malo frajersko in napredno imeti 4 mesecčnika v navadnem sedežu. To je povsem neodgovorno!!!! Kje je policija, da bi to preverjala?!




ursy78 -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 15:22:01)

ne ne ne.sej zato pa sprašujem kdaj naj bi sel v avtosedež?je od 0-18 kg,obrnjenega imaš nazaj,pa še tak naklon ima da leži zelo podobno kot v lupinici.če ne jih pa tud prodajati nebi smeli al kako!jaz sprašujem zato ker smo ga dobili za darilo,kupili pa ga sigurno še nebi.sploh pa nimaš obrnjenega naprej,ampak nazaj,tako da je lih tako varen kot lupinica.ni vse čisto tako kot je viv napisala.to naj bi pa bili potem že avtosedeži od 9-18 kg,ali pa večji.lih tok butasti pa tudi nismo,da bi ga tlačili v navadni avtosedež.HALO!!!!!!




jaša2 -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 15:29:00)

pa ja, normalno da ga ne bi dajala v avtosedež. saj ni takzgledlo. viv je morda to napačno razumela.




viv_ -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 15:45:10)

Moj odgovor je bil na eni dve, ki sta pisali, da so pri 4,5 mesecih in 5 mesecih prerastli lupinico.




katra55 -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 16:08:45)

Moja je stara 8 mesecev, samostojno sedi od 5,5 mes., pa je še kar v lupinici, ker še nima 9kg, ko pa jih bo imela bo šla v večji avtosedež(9-18kg).




katra55 -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 16:11:24)

Ursy78, če je od 0-18kg ga komot daš noter, samo obrnjenega imej v nasprotni smeri.




Eva* -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 21:15:40)

IZVIRNO SPOROČILO: viv

Jaz res ne vem, kakšne čudne lupine imate, da jih otroci prerastejo. Prva hčer je bila res ogromna, tako po teži, kot tudi po višini, pa je bila v lupinici brez težav do 7 mesecev. Ta druga je pa bolj suhcena, ampak tudi dolga, pa je bila prav tako do 7 mesecev v lupinici in je ni prerastla. Tega, da pri 4 in 5 mesecih govorite, da so jim lupinice premajhne enostavno ne verjamem. Ali pa imate res hudo čudne lupinice.




Mi imamo Pegperego Primo Viaggio in ji pri 4 mesecih nogice in glava gledajo cez rob. Tako pri 4 mesecih prerastejo lupinico....saj pomoje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]





Anonimen -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 21:40:16)

Naš je šel pri 5 mesecih v 9 - 18 kg  sedež, ker je bil sam težak 9 kg in ni pasal več v lupinico od 0 - 13 kg . Sam je bil prevelik in pretežak.




Strawberrie Cherrie -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 21:43:29)

Joj, ko skoraj težko verjamem, da 9kg otroci ne gredo v lupinico. naš je imel pri 9m 76cm in 9900g, pa smo lupinico še kakšnih 14dni uporabljali za rezervo. maxi cosi. je pa res, da ima maxi cosi način za poglabljanje lupinice od 8kg+ ... in so mu res samo noge malo štrlele preko....
to da so otroci pri 5 mesecih preveliki za lupinice je pa res za lase privlečeno..




Anonimen -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 21:58:51)

Pozimi ko mu daš gor kombinezonček oz. tudi brez njega je imel nogice čez lupinico, ki so se dotikale sedeža. Se pravi lupinica je premajhna.




Eva* -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 22:22:30)

IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

Joj, ko skoraj težko verjamem, da 9kg otroci ne gredo v lupinico. naš je imel pri 9m 76cm in 9900g, pa smo lupinico še kakšnih 14dni uporabljali za rezervo. maxi cosi. je pa res, da ima maxi cosi način za poglabljanje lupinice od 8kg+ ... in so mu res samo noge malo štrlele preko....
to da so otroci pri 5 mesecih preveliki za lupinice je pa res za lase privlečeno..



kdaj pa je potem lupinica premajhna?





NRMM -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 22:24:29)

IZVIRNO SPOROČILO: viv

Ni pa niti malo frajersko in napredno imeti 4 mesecčnika v navadnem sedežu. To je povsem neodgovorno!!!! Kje je policija, da bi to preverjala?!


No no viv ne se razburjat po nepotrebnem.Imamo sedež 0-18kg,do pred kratkim je bil obrnjen v nasprotni smeri vožnje,kot jajčka.Nobene razlike med jajčko in sedežem,a ne?Kaj pa ko še jajčk ni bilo in so bili samo sedeži od 0+ dalje?A takrat pa se ni nikamor vozilo otrok ipd?
Če ne poznaš stvari,ne sodi po nepotrebnem in ne govori,da je neodgovorno.Neodgovorno je,če je otrok v premali jajčki in mu nogice štrlijo iz jajčke,glava pa je tik na koncu.




viv_ -> RE: kdaj v avtosedež (2.1.2008 23:08:19)

Otrok gre lahko v sedež 9-18kg ali pa 9-36kg, ko je dovolj težak in ko SAMOSTOJNO SEDI.
Če otrok ne zna samostojno sedeti mu 9kg ne pomaga nič.

Sam tolk... pa ne razburjam se brez potrebe.

Pri sedežih in lupinah mi grejo pa lase pokonci... Pa ko vidim, kako otroke prevažajo v naročju, pa nepripete, pa brez stolčkov...




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>