parket, tlno gretje in vlažilev zraka (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


livia -> parket, tlno gretje in vlažilev zraka (5.1.2008 20:32:59)

Imamo parket (debel 1 cm) in talno gretje. Trenutno je vlažnost med 40 in 50. Koliko bi morala biti po vašem mnenju in kakšen vlažilec zraka priporočate?




cicido -> RE: parket, tlno gretje in vlažilev zraka (5.1.2008 21:08:40)

Mi smo pred kratkim kupili v baby centru od Lanaform Vapolux in smo zelo zadovoljni. Je na hladno paro, ima nastavitev casa, nastavitev % vlage, ionizator, 3 stopnje prsenja. Ponavadi ga nastavim na 12 ur-cez noc in na 65-70% vlaznost pa zjutraj ni popolnoma nic mokro okrog, tko da je primeren tudi za laminat in parket.




rija -> RE: parket, tlno gretje in vlažilev zraka (5.1.2008 22:27:48)

meni je optimalna vlažnost za spanje nekje 65 procentov, vendar prisegam na vlažilec na osnovi vroče pare....da pobije vse mikrobe in ne dela mlake na tleh, kar mi je UZ vlažilec delal....še dobro, da smo ga nesli nazaj, sicer bi po par mesecih morali menjati parket.




cicido -> RE: parket, tlno gretje in vlažilev zraka (5.1.2008 22:34:31)

Pri nas ne dela nobene mlake na tleh!




rija -> RE: parket, tlno gretje in vlažilev zraka (5.1.2008 22:36:45)

mate pač srečo, meni je prodajalka v big bangu ob vrnitvi naprave, rekla off record, da se jih itak večina pritožuje da preveč zamakajo.....





bumerang -> RE: parket, tlno gretje in vlažilev zraka (6.1.2008 9:41:56)

Zanimivo.
Ravno UZ vlažilci veljajo za kvalitetne, parni pa za nekvalitetne. Razen tega, da pokurijo veliko elektrike, niso niti približno tako učinkoviti kot UZ (prepričaj se s higrometrom, jaz sem se, ker sem imela oba), para se dviga pod strop in v višini obraza nima kakega večjega učinka, nabira pa se na šipah in stenah kjer je potencialen vzrok plesni. Kako naj bi mikrobe uničevala, pa si ne znam predstavljat.
Imam UZ vlažilec z regulatorjem in v enem dnevu je sposoben dvigniti relativno vlažnosti tudi za 20%, v njegovi okolici se niti slučajno nič ne nabira.




Stran: [1]