|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 14:35:43   
klepetka
sani1 ,kaj pa ti  kaj ješ ,ko praviš da paziš?daj mi povej ,pa druge mamice  tud seveda

izcedek;jaz ga imam še ,tak rjavkast je


_____________________________



(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 14:36:17   
sani1
katee- hvala. Te vaje že delam in pridno treniram. Sej brez te user posted image bom že zdržala sam brez ta druge bolj težko...user posted image user posted image user posted image   Ne vem kdo se je spomnil ravno 6 tednov???

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 14:41:22   
benika
katee, brez user posted image bom tudi jaz zdržala tistih par tednov. Kljub temu, da nisem bila tokrat ne prerezana, ne strgana in ne šivana, me še vseeno pravuser posted image  boli.
Po prvem porodu sva s user posted image  začela tam nekje po enem mesecu, počasi in z občutkomuser posted image . Trenutno mi niti na kraj pameti sploh ne pade prakticirat ta šport.

Vaje za krepitev medeničnega dna ter trebušnih mišic smo mi dobili v P. Jih bo treba kar veselo izvajat, da se mi spet ne povesi trebuh.

Krvavim še kar konkretno in upam, da se kmalu neha. Sem pa kot stara mama, še vedno uporabljam tudi seksi mrežaste hlačke iz P. Mi te najbolj pašejo, saj so zračne in me nič ne tiščijo.user posted image

Moram pa priznat, da me user posted image  boli krčenje maternice. Zvečer, ko se umirim (ker mi to čez dan nikakor ne uspe) se mi pojavijo kar konkretne bolečine v trebuhu in brez naklofena tudi zaspat ne morem.

Alfabeta, brez skrbi, da bo tvoj zdržal te tedne brez user posted image . Sicer se pa da to tud drugače zrihtat, da bosta oba zadovoljnauser posted image Sicer pa sedaj izkoristita ta čas, ki ga imata še do poroda.

Lunca, a ti bi porod prešpricalauser posted image user posted image user posted image ? EA stara moja, EA! Ampak jaz verjamem, da bo tole dete ekspresno priletelo na svet, tako da ne bo prehudo. Ma če sem jaz rodila,ko sem živa reva, boš ti tudi.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 14:41:38   
sani1
klepetka- v bistvu samo suho hrano  in bolj kot ne vse kuhano.  Juhice in testenine, pa korenček kuhan, pa krompir in belo pusto meso, pa riž, rdečo peso... In tu se že skoraj vse konča. A ja pa" Albert " piškote. Pa veliko čaja in vode popijem...
Recimo tako nekako...  Sej ti moreš bolj vedet kaj lahko in kaj ne. Ti imaš že izkušnje... Ti malo svetuj in povej kaj se sme in kaj ne?

(odgovor članu sani1)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 14:46:47   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: sani1

klepetka- v bistvu samo suho hrano  in bolj kot ne vse kuhano.  Juhice in testenine, pa korenček kuhan, pa krompir in belo pusto meso, pa riž, rdečo peso... In tu se že skoraj vse konča. A ja pa" Albert " piškote. Pa veliko čaja in vode popijem...
Recimo tako nekako...  Sej ti moreš bolj vedet kaj lahko in kaj ne. Ti imaš že izkušnje... Ti malo svetuj in povej kaj se sme in kaj ne?



Se podpišem pod tole. Jaz popijem ogromno soka za razredčit ter jabolčnega kompota, ker mi sama voda nekako ne steče po grlu. Pese osebno ne maram, zato pa pojem zeleno solato, okisano z jabolčnim in ne vinskim kisom. Ne uporabljam popra, ostre paprike in podobnih začimb. Ful mi paše tudi mlečni gres ali pa mlečni riž.

Se pa nikakor ne morem upreti kakšnemu koščku navadne Milke, čeprav vem, da to ni ravno najboljše.

(odgovor članu sani1)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 15:04:52   
mala pikica
milka tudi povzroča krče user posted image zdaj pa sem žalostna user posted image To pomeni, da jo bo treba dati v nek kot v kuhinji, kjer je jaz nikakor ne bom našla... Hmmm, sicer pa z milko ne bodo šli kg dol, kajne user posted image

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 15:11:25   
klepetka
IZVIRNO SPOROČILO: sani1


Sej ti moreš bolj vedet kaj lahko in kaj ne. Ti imaš že izkušnje... Ti malo svetuj in povej kaj se sme in kaj ne?



sani1
,pozabilauser posted image .5 let je dolga doba  za moj spomin  .user posted image No saj tudi jaz nekaj takega jem,čepravsem dane s 1 košček milke ukradla,čist tako naskrivajuser posted image


_____________________________



(odgovor članu sani1)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 15:13:21   
klepetka
mala pikica ,malo  milke je potrebno za moč;tega pravila se jaz držimuser posted image

sice r pa tudi jaz pojem ogromno jabolčnega i n slivovega kompota.to mi je pa ostalo v spominu,da je dobrouser posted image


_____________________________



(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 15:57:36   
karatina
Pozdravljene mamice.

Da se tudi jaz pofočkam na tej temi. Naša pupa spi in sem izkoristila, da vas poiščem in preberem.

Tudi mi smo imeli kolike ob večerih, pa mi je patronažna rekla, naj se izogibam čokoladi (ki jo obožujem in tu in tam še vedno malo pošvinglam user posted image ), svežemu sadju in citrusem ter nesezonski sveži zelenjavi (raje toplotno obdelano). Raje naj jem kompote. Poleg tega mi je svetovala, da kupim v Avstriji kapljice Lefaxin. Še isti dan mi jih je ati prinesel in smo noč prespali (le dvakrat smo se zbudili zaradi lakote user posted image ). Zdaj jih imamo tri dni in moram rečt, da se pri nas obnesejo. Že trkam, že trkam...

Ne vem katera je spraševala če tudi drugi otroci toliko kakajo. Karin še nisem odvila, da ne bi bila polulana in pokakana. Sem ravno danes vprašala patronažno, če je to v redu in je rekla, da je super, saj mi je to pokazatelj, da dobi dovolj hrane in tekočine iz mojega mleka.

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 17:04:33   
katee
IZVIRNO SPOROČILO: karatina


Ne vem katera je spraševala če tudi drugi otroci toliko kakajo. Karin še nisem odvila, da ne bi bila polulana in pokakana. Sem ravno danes vprašala patronažno, če je to v redu in je rekla, da je super, saj mi je to pokazatelj, da dobi dovolj hrane in tekočine iz mojega mleka.

Tudi meni je to patronažna rekla, ker moj Žan Luka je tud skoz polulan in pokakan. Jaz ga previjam celo ob 2 ponoči po dojenju.

(odgovor članu karatina)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 17:51:02   
mala pikica
karatina lepo da sta se nam s Karin pridružili user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: karatina

Ne vem katera je spraševala če tudi drugi otroci toliko kakajo. Karin še nisem odvila, da ne bi bila polulana in pokakana. Sem ravno danes vprašala patronažno, če je to v redu in je rekla, da je super, saj mi je to pokazatelj, da dobi dovolj hrane in tekočine iz mojega mleka.

Nam je patronažna tudi to rekla, pa na MON-u na dojenju svetovalke to ves čas ponavljajo. Tako da smo na dobri poti user posted image Edino nekaj več denarja bo šlo v plenice user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu karatina)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 19:34:19   
katee
Mala pikica: vaje za globoko trebušno mišico izvajaš tako, da ležiš na boku in rahlo vlečeš popek proti hrbtenici. Povlečeš ga z močjo cca: 30%. Sicer jo pa krepiš tudi istočasno, ko izvajaš keglove vaje. Meni je fizioterapevtka 1. dan po CR rekla, naj kar izvajam te vaje. Prav trebušnjake pa še ne delaj, vsaj dokler se rana popolnoma ne zaceli. Jaz  bom kar na pregled pri G počakala.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 19:44:10   
mml
katee in mala pikica, da vaju malo "razočaram" po CR odsvetujejo večje obremenitve in s temtudi telovadbo 9 do 12 tednov, med tem ko po navadnem porodu lahko začenš z zmerno vadbo že po 6. tednu. Seveda pa to ne pomeni, da moraš doma ležati, mirne duše greš lahko na malo hitrejši sprehod, seveda ko se počutiš pripravljen za to

mala pikica kar se tiče SG so se pa stvari očitno spremenile v zadnjih 2 letih

Sicer pa super, da se vam čišča že ustavlja, jaz sem jo imela konkreten 4 tedne...samo po tem nisem še celo elto imela M, kar je pa tudi nekaj vredno user posted image

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 21:38:36   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: mml

mala pikica kar se tiče SG so se pa stvari očitno spremenile v zadnjih 2 letih


Ah, zgleda da je tudi odvisno od farmacevtke na katero človek naleti. Jaz sem bila službeno pri njeh pred tremi meseci, pa so mi rekli, da naj jih kar pokličem, da mi jih bodo poslali, sicer pa da tega ne delajo. Bom pa vseeno brata poslala v eno od koroških lekarn, je skoraj vsak dan na Koroški. Tako ne bom nobena izjema, ki bi preko vez prišla do kapljic user posted image

Glede čišče pa pravijo, da so krvavitve po CR manjše, da pa lahko trajajo tudi tako dolgo kot pri navadnem porodu.


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 21:48:07   
karmyka
Ojla mamice naših malih sončkov.
Da še jaz pokomentiram malo niaše  pupe včeraj smo bili na pregledu in smo se v 10 dneh zredili ena za 700g(2700g) druga pa za 500g(2500g) dolge pa so ena 48cm in 46cm.
Drugače pa mi tudi jemo po flaški mleko si brizgam vsake tri ure dodajamo pa aptamil premitil.
 
Kakanje nas   je malo  zaprlo ravno zaradi dodajanja aptamila in ne kakjo ravno pogosto.
 

KRČI  tudi naše pupe imajo krče tko da sem že rekla da bo treba it po kapljice v avstrijo sem pa tudi ugotovila da imajo krče po teh kapljicah AD3 jemljemo jih pa vsak dan 8 tako tak  da jutri  imamo pregled in mal omenila pa da vidim kaj bo stric pediater povedal.

SPANJE trenutno ena gleda ena pa panča mislim da sta res zamenjali noč za dan podnevi spita ko nevem kaj ponoči pa gledata ko dva čukeca pa spet malo zaspita tako da imamo žur do jutranjih ur.user posted image

Pri meni so se živi od CR že zelo lepo lepo zacelili čišča pa je trajala nekje do prejšnega vikenda se   pravi nekje 1mesec pa 2odni kr dost.
No kar se pa  tiče sexsa pri naši hiši mi midva sva kr kmalu začela nazaj prakticirati se nisva mogla vzdržati pač življenska potreba.user posted image

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Sončki januarčic 2oo8
10.1.2008 23:03:42   
karmyka
Aja glede KILOGRAMOV pa tako sem čisto pozabila napisat, ginekologinja mi je rekla "nič se ne sekiraj devet mesecev gor devet mesecev dol."user posted image
Zato se ne sekirajte tako kot je šlo gor bo šlo počasi z vstrajnostjo tudi dol.ANE????????????

(odgovor članu karmyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   [Brisano sporočilo]
11.1.2008 0:06:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu karmyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
11.1.2008 0:07:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Sončki januarčic
11.1.2008 2:51:45   
karmyka
NALIN hvala, no pa sem spet tu moji dve srčiki sta se ravno napapcali sedaj pa gledata kot  dva mala čukeca.
Jaz pa sem spt na brizganju.
Nič zdaj pa res lahko nočko vsaj za tri ure upam da se bomo lahko končno malo uspavali.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Sončki januarčic
11.1.2008 8:19:03   
klepetka
oj


karmyka
,tvoji punci pa super napredujeta ,ko praviš da sta se zredili v 10 dneh 700g.user posted image user posted image


Ampak tud naša frčafela je kot tvoji dve glede spanja.Upam da j i to ne ostane v navadi...skratka ...naš deklič se je včeraj zvečer odločil ,da nas bo komandiral vse po spisku.Sem jo prehitro  pohvalila ,kak o spi vso noč....ponoči je punca vztrajala da bo posteljica sam za okras in da bo spala pri mamici v naročju..težila ...jokala....jaz jo vztrajno polagam nazaj v posteljico ...nič od nič od spanja.in na koncu je bila zmaga ....NJENAuser posted image .Al pa mi je dal včerajšnji kapučino vetrauser posted image

glede kil sem jaz na 1+,ampak se mi zdi da sem se nekam razlezla v bokeuser posted image .Upam da se mi sam zdi


_____________________________



(odgovor članu karmyka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Sončki januarčic
11.1.2008 9:27:58   
katee
IZVIRNO SPOROČILO: klepetka


glede kil sem jaz na 1+,ampak se mi zdi da sem se nekam razlezla v bokeuser posted image .Upam da se mi sam zdi


To so zaloge, ki so se naredile za proizvajanje mleka. Počasi bodo tudi te izginile!

karmyka: tudi meni so rekli, 9 mesecev gor, 9 mesecev dol. Pa kaj bi hiteli, a ne?

mml: nisem vedela, da potrebuješ po CR toliko časa za rehabilitacijo. Jaz sem po laparoskopiji (imela sem jo predlani novembra) tretji teden že ful športala. So se mi vsi čudili, da sem tako hitro nazaj prišla. Ampak tako kot si rekla; vse je odvisno od počutja. Zakaj bi nekaj forsiral, če ne gre in obratno, če se dobro počutiš, zakaj bi lenaril.

Sedaj si grem pa lase umit, mali itak še spi, očka je pa doma, tako da si lahko to sedaj privoščim.

Pozdravček

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Sončki januarčic
11.1.2008 9:59:45   
mml
katee pri laparoskopiji imaš tri luknjice skozi trebušno steno, pri CR pa 10 cm rez skozi vse plasti trebušne stene...in traja kar nekaj časa, da se ti mišice in mišične ovojnice lepo zarastejo. Saj površinska rana je hitro OK, v globini pa traja malo dalj časa, zato priporočajo malo dalj časa počitka in po tem postopen začetek

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Sončki januarčic
11.1.2008 11:16:54   
mala pikica
Mi zdaj čakamo patronažno, da pride pogledat popek, potem pa takoj ven, je taaaak lep sonček. Mogoče bomo celo šli že na krajši sprehod user posted image

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Sončki januarčic
11.1.2008 11:44:16   
klepetka
pri nas je pa malo prej odšla patronažna.Je Lano stehtala i nji natehtala v enem tednu  skoraj 300guser posted image .
Kopala jo bo pa šele v četrtek ,ker popek še ni vredu


_____________________________



(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Sončki januarčic
11.1.2008 12:12:10   
sani1
Čao mamice!

Pri nas je tudi bila patronažna. In smo se zredili v 8 dneh za 340g. Tako, da smo zdej na 2410g. Smo pridni. Zdej bomo pa začeli samo z dojenjem. Bom probala kako bo šlo...

Zdej grem pa malo spat, ker sem zaspana in pupa ravno spi tako, da lahko še jaz malo očke zaprem...

lep dan!!!

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?