Kredit in račun na dveh bankah (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


pajkica -> Kredit in račun na dveh bankah (16.1.2008 12:24:05)

A se mi lahko oglasi na zs prosim.
Pa čimhitreje, bi rabila en nasvet.




pajkica -> RE: A dela katera na banki? (16.1.2008 13:58:37)

Očitno ni nobene.
No, mogoče pa mi lahko ostale uporabnice kako pomagate.
Zadeva je taka.
Na banki X imam kredit, ki ga plačujem vsak mesec preko trajnika. Mož bo sedaj vzel kredit na banki Y. Ker mu grem jaz za poroka, zahtevajo da odprem pri njih račun in del sredstev nakazujem na ta račun.
Ali je možno, da bi na ta nov račun nakazovala kar celotno plačo, na banki X pa bi zagotavljala, da bi pač vsak mesec imela gor določen znesek, da bi oni lahko odtrgali obrok kredita. Ali bi kaj komplicirali, če ne bi več plače prejemala pri njih?




Mešamdrek -> RE: A dela katera na banki? (16.1.2008 14:35:32)

Ker mu grem jaz za poroka, zahtevajo da odprem pri njih račun


Jaz ne delam na banki pa bi vseeno rekla,da mi tole ni jasno.
Sej če greš za poroka itak zahtevajo vso možno dokumentacijo,tudi banke med sabo,zato ne vidim smisla,da bi bila njihov komitent.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




pajkica -> RE: A dela katera na banki? (16.1.2008 14:55:42)

Ja to pač zahtevajo, ker gre za velik znesek kredita. Lahko, da je to razlog ne vem.
Saj meni je logično, da če greš za poroka imaš pri njih tudi odprt račun. Ali ne?




Enolla -> RE: A dela katera na banki? (16.1.2008 15:33:59)

Ne delma na banki. Na prvo žogo bi jaz rekla, da se banka x s tem ne bo strinjala, saj je bil verjetno kredit vzet pod ugodnejšimi pogoji za komitente. Če res ne gre drugače bi poskušala se dogovorit, da ti plačo nakazujejo na oba računa, pri banki x in pri banki y, ki ga zahteva.  

In ne meni ni glih logično, da bi od mene kot poroka zahtevali, da odprem račun pri njih. Mislim, da se tukaj gre za subtilno pridobivanje novih komitentov.




Anonimen -> RE: A dela katera na banki? (16.1.2008 16:26:31)

Moj oče je vzel 70.000 EUR kredita na banki x, moj mož mu šel za poroka in ima račun na banki y. Tko, da menim, da ni problem v višini kredita.




vaney -> RE: A dela katera na banki? (16.1.2008 17:43:15)

jaz imam tudi račun in kredit na banki x, mož pa na y in mi je šel za poroka. pa ni nihče zahteval, da mora pri moji banki odpret račun. ta mi je prva. to je samo njihova fora za pridobivanje novih komitentov.
če pa že greš v to, se pa probaj zmenit, da ti banka, kjer boš dobivala plačo, sama nakazuje denar za kredit banki, kjer imaš kredit. meni so rekli, da je to možno, ko sem menjala banko. sicer ti neko malenkost zaračunajo, ampak potem to banki urejata med sabo in imaš ti mir.




Anonimen -> RE: Kredit in račun na dveh bankah (16.1.2008 19:49:26)

Vse je mogoče in vse je stvar dogovora.

Meni najbolj sprejemljiva reššitev je nakazovanje plače na obe banki. Dogovori se o tem v svojem računovodstvu.




sazi -> RE: Kredit in račun na dveh bankah (17.1.2008 13:11:20)

Meni najbolj sprejemljiva reššitev je nakazovanje plače na obe banki. Dogovori se o tem v svojem računovodstvu.


Odvisno, kaj ti piše v tvoji kreditni pogodbi. V moji banka zahteva, da imam celotno obdobje plačevanja kredita nakazano plačo njim, v nasprotne primeru se mi obresti za kredit dvignejo za 2%!




Stran: [1]