Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Posvojitev, rejništvo



Sporočilo


Anonimen -> Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 12:09:51)

Že kar precej dolgo nazaj sem gledala na eni tuji TV oddajo o posvojitvah, rejništvu,... zakaj se biološki starši odpovejo otroku in podobno. Pa je kazalo tudi primer, ko je bil dan v posvojitev dojenček (mogoče je imel kakšen mesec, dva) z DS. In so ga trije pari v čakalni listi zavrnili... no, na koncu ga je k sebi vzela gospa (sam njo je kazalo, moža njenega se ne spomnim) v rejništvo (ali pa ga je prav posvojila in imela nekatere v rejništvu, se ne spomnim več čist točno). Iz katere države je bila oddaja žal ne bi vedela, ampak je bila pa Evropska država. Pa saj to ni tako bistveno...  kolikor sem brala poste nižje bi vas večinoma posvojilo otroka, zanima pa me ali bi vi bili pripravljeni posvojiti otroka s posebnimi potrebami?




Anonimen -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 12:17:00)

Bi z veseljem




Anonimen -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 12:18:55)

IZVIRNO SPOROČILO: EnaNobena
zanima pa me ali bi vi bili pripravljeni posvojiti otroka s posebnimi potrebami?

Ne. Priznam.




MissLady -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 12:26:17)

Jst bi ga. 




lelaval -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 12:57:46)

Jst bi ga

Jaz tudi.




nuala -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 13:27:42)

Jaz osebno mislim, da je naš način življenja neprimeren oz. da otroku s posebnimi potrebami nebi mogli omogočiti kvalitetnega življenja.
Razlogi? Predvsem zelo slaba zdravsvena oskrba, pa tudi pedagogov z znanjem na teh področjih pri nas ni. Vem, da je veliko v ljubezni, ampak mislim, da potrebujejo tako starši kot takšen otrok vodstvo in pomoč.
Govorim sedaj o Grčiji, da ne bo pomote.




triša -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 13:29:54)

Joj ne. Če bi ga imela sama je drugo ampak posvojit ga pa ne bi šla.




Volga -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 13:33:20)

Ne.




Netopirčy81 -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 13:35:23)

IZVIRNO SPOROČILO: triša

Joj ne. Če bi ga imela sama je drugo ampak posvojit ga pa ne bi šla.


enako.




afroodita -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 13:49:46)

Jaz tudi u bistvu ga tudi bomo imamo svojega ampak bomo vzeli se eno punčko staro 7 let iz družinskega kroga upam da nam rata.

Sicer je pa moja mami imela rejništvo veliko let tko da je tud mal izkusena

DRŽTE PESTI ,KER SE MI PUČKA DOBESEDNO SMILI [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]

HVALA[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




stunfek -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 13:50:51)

če bi bila postavljena pred dejstvo (v postopku za posvojitev in bi mi bil "ponujen" otrok z DS) ne vem kako bi odreagirala - takole odmaknjeno pa bi rekla, da svojega bi imela, posvojila pa ga ne bi.




Volga -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 13:53:03)

IZVIRNO SPOROČILO: afroodita

Jaz tudi u bistvu ga tudi bomo imamo svojega ampak bomo vzeli se eno punčko staro 7 let iz družinskega kroga upam da nam rata.

Sicer je pa moja mami imela rejništvo veliko let tko da je tud mal izkusena

DRŽTE PESTI ,KER SE MI PUČKA DOBESEDNO SMILI [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]

HVALA[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


Oprosti afrodita, ne razumem. Ti imaš svojega otroka s PP, zdaj boš pa še enega s PP posvojila? Vsaka ti čast, če sem prav razumela.




Gordana-3 -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 14:33:35)

ne. jaz sem dve leti delala na šoli, kjer so bili otroci s posebnimi potrebami. imela sem jih rada, še sedaj grem na šolo, ko le imam čas, še bi delala na šoli, če bi imela ustrezno izobrazbo, toda da bi doma imela takšnega otroka, si pa res ne predstavljam.




Blejka26 -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 15:28:51)

težko je to sedak komentirat.Men osebno bi bilo preveč hudo in bi res ves ljubi dan umirala od žalosti,ko bi gledala otroka.Rada bi ga seveda imela,še preveč..in ravno zaradi te h čustev se za to ne bi odločila posvojiti..že sedaj če se mi kakšna od hčerk samo kaj udari-malenkost-že kompliciram in mi je tko hudo..upam da razumete kaj hočem povedat




Anonimen -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 21:41:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: afroodita

Jaz tudi u bistvu ga tudi bomo imamo svojega ampak bomo vzeli se eno punčko staro 7 let iz družinskega kroga upam da nam rata.

Sicer je pa moja mami imela rejništvo veliko let tko da je tud mal izkusena

DRŽTE PESTI ,KER SE MI PUČKA DOBESEDNO SMILI [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]

HVALA[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


Oprosti afrodita, ne razumem. Ti imaš svojega otroka s PP, zdaj boš pa še enega s PP posvojila? Vsaka ti čast, če sem prav razumela.


Mislim, da bo to punčko posvojila oz. vzela v rejništvo njena mami - ker sem na želimo si novega člana prebrala, da ima afrodita šele 17 let.




pravljica -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 21:55:14)

ne bi




Marogica -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 23:38:45)

Ne.




rija -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (11.2.2008 23:42:16)

Ne.




Anonimen -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (12.2.2008 8:13:25)

IZVIRNO SPOROČILO: stunfek

če bi bila postavljena pred dejstvo (v postopku za posvojitev in bi mi bil "ponujen" otrok z DS) ne vem kako bi odreagirala - takole odmaknjeno pa bi rekla, da svojega bi imela, posvojila pa ga ne bi.


Tako nekak tud jaz.




afroodita -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (12.2.2008 15:39:39)

ja 17 sm stara pa mam že svojgga otroka zgodna pač dolga zgodba s to punčko ki nj bi jo posvojila tko da ne bi o tem




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.2.2008 15:47:22)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (12.2.2008 16:16:30)

Žal ne bi, tudi če bi bil ''samo'' DS in tudi če ne bi mogla imet otrok.
Preveč se mi ti otroci smilijo in preveč trpim.
Imam otroka z DS, poleg tega ima še velike zdravstvene težave in je več v bolnici kot doma. Psihično smo vsi okoli njega izčrpani, ker mu ne moremo pomagat in je grozno živet med bolnicami in domom.




Anonimen -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (12.2.2008 19:30:01)

IZVIRNO SPOROČILO: afroodita

ja 17 sm stara pa mam že svojgga otroka zgodna pač dolga zgodba s to punčko ki nj bi jo posvojila tko da ne bi o tem


Aha, ti bi to punčko posvojila. Joj, sem pol narobe razumela, da bi jo tvoja mami. Samo sem mislila, da moraš bit polnoleten, da lahko posvojiš. Bravo za odločitev! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Seven* -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (12.2.2008 19:45:10)

Bi. Nekdo jih mora imet in jim omogočit dostojno življenje.





afroodita -> RE: Bi posvojili otroka s posebnimi potrebami? (13.2.2008 18:36:54)

Ja sej čez knšne 2 tri leta nj bi k njen oče ne bo mogu več skrbet zano k je že bliz 60 tko da ja pa mamica jo je pustila k je mela 5 mescov tko da sm jo poj jz gor spravla pa je šlo še njena lastna sestra jo je pustila jz sem bla njena kolegica sam zej nism več k je za u begunje. J a pa se njena mamica je lahka ženska pa ta koligica ni nič boljša!!!!!!!!!!

Tko da jz mislm da je najboljše da jo jz uzamem k pa da jo kšn drug uzame  k ga ne pozna mene je že navajena  k sm ji u bistvu "mami"




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>