kaj si ve mislite (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


*erika* -> kaj si ve mislite (16.2.2008 14:00:18)

kaj nj naredim....sem nehala dojit ker pa ni bilo skoraj nic mleka samo za vzorec in po treh mesecih sem zacela prvo dodajat potem je pa mala ze tko bila sitna ko je bla na dojki(samo zjutarj in zvecer sva se dojile)potem sva pa nehale.zj me pa po petih dneh dojke tako bolijo da norim,mleko se mi sele po petih dneh nabere toliko da bi lahko en obrok jo podojila ampak jo ne ker to ni priporocljivo. danes sem ze stiskala mleko s pritiskom na bolecino in mi je bolje.kaksne so vase iskusnje s takim primerom




Naja30 -> RE: kaj si ve mislite (16.2.2008 14:15:05)

Pojdi pod topel tuš in si masiraj dojke in iztisni toliko mleka, da te ne bo tiščalo. Da ne boš še mastitisa fasala. Sčasoma bo vedno manj mleka.




felicia -> RE: kaj si ve mislite (16.2.2008 15:16:54)

mene je tudi par dni bolelo po prenehanju dojenja, potem pa me je nehalo, sem se pa večkrat tuširala in masirala dojke, pa kakšne obkladke sem si tudi gor dajala sam je kar hitro minilo.




r1ta -> RE: kaj si ve mislite (16.2.2008 17:03:47)

Tuširat in masirat! Meni se je enkrat, ko sem še polno dojila zgodilo enako. Bolelo kot tristo kosmatih! Pa sem si fino pod tušem zmasirala in šla v posteljo. Po dveh urah, ko sem se zbudila je pa bila poplava mleka v postelji! Bolelo pa ni nič več.




sandra85 -> RE: kaj si ve mislite (16.2.2008 20:20:48)

če boš stiskala mleko ven, se ti bo še naprej "proizvajalo"!!! tako da ta rešitev odpade!
dajaj si hladne obkladke na prsa!




saskija -> RE: kaj si ve mislite (17.2.2008 22:10:32)

IZVIRNO SPOROČILO: *erika*

kaj nj naredim....sem nehala dojit ker pa ni bilo skoraj nic mleka samo za vzorec in po treh mesecih sem zacela prvo dodajat potem je pa mala ze tko bila sitna ko je bla na dojki(samo zjutarj in zvecer sva se dojile)potem sva pa nehale.zj me pa po petih dneh dojke tako bolijo da norim,mleko se mi sele po petih dneh nabere toliko da bi lahko en obrok jo podojila ampak jo ne ker to ni priporocljivo. danes sem ze stiskala mleko s pritiskom na bolecino in mi je bolje.kaksne so vase iskusnje s takim primerom



ne razumem te, prenehaš dojit, ker ni mleka, zdaj je mleko in ne dojiš že. zakaj že??in kdo pravi, da ni priporočljivo?




bsasab -> RE: kaj si ve mislite (17.2.2008 22:13:11)

Jaz sem tudi sla pod topel tus in si izstisnila mleko tako da je bolecina popustla, to sem delala ena dva dni, pol pa je mleko cist izginilo...




goga79 -> RE: kaj si ve mislite (18.2.2008 9:29:10)

ko sem prišla iz porodnišnice sem imela iste težave.dojke so me zelo bolele ni mi pomagl ne tuš ne masiranje dojke so ratale rdeče šla sem v porodnišnico dobila sem mastitis dali so mi antibiotike in sprej za v nos da zmehča prsa po 2dneh je bilo bolje.




Volga -> RE: kaj si ve mislite (18.2.2008 9:35:59)

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

IZVIRNO SPOROČILO: *erika*

kaj nj naredim....sem nehala dojit ker pa ni bilo skoraj nic mleka samo za vzorec in po treh mesecih sem zacela prvo dodajat potem je pa mala ze tko bila sitna ko je bla na dojki(samo zjutarj in zvecer sva se dojile)potem sva pa nehale.zj me pa po petih dneh dojke tako bolijo da norim,mleko se mi sele po petih dneh nabere toliko da bi lahko en obrok jo podojila ampak jo ne ker to ni priporocljivo. danes sem ze stiskala mleko s pritiskom na bolecino in mi je bolje.kaksne so vase iskusnje s takim primerom



ne razumem te, prenehaš dojit, ker ni mleka, zdaj je mleko in ne dojiš že. zakaj že??in kdo pravi, da ni priporočljivo?


Tudi jaz ničesar ne razumem. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

O.K., lahko si malo iztisneš, toliko, da pritisk popusti, če boš pa več, se bo pa vedno novo mleko delalo. Pa daj mali malo za potegnit, zakaj pa njej ne daš, da ti izprazni dojke? nenazdanje je še dojenček [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stran: [1]