barva stene v sobi (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


Sandrin -> barva stene v sobi (24.2.2008 20:24:51)

Zanima me, kakšno barvo mi predlagate za sobo v kateri se po kotih nabere plesen?
Na kakšni podlagi bi bila plesen najmanj vidna?

Kakšno barvo pa predlagate v kuhinji- omare in pulti so beli. Tla so iz plute.




Anonimen -> RE: barva stene v sobi (24.2.2008 20:29:22)

Za sobe v katerih se nabira plesen bi se raj prej plesni rešila k pa da bi jo prekrivala. K ta stvar ni glih nedolžna. Kar fejst vpliva na naša dihala.

Za kuhinjo bi pa jaz dala kakšno močno barvo. Pa ne po vseh stenah. Tko eno ali dve steni bi dala v močno barvo, ostalo pa belo. Kakšne imaš pa ploščice?




Sandrin -> RE: barva stene v sobi (24.2.2008 20:35:38)

Sj trenutno smo v fazi odstranjevanja plesni.  Toda ker ne vemo, kako bo uspešno, bi radi malo "barvne preventive".

Ploščice v kuhinji so tudi bele.




Anonimen -> RE: barva stene v sobi (24.2.2008 20:41:20)

Meni osebno je ful všeč kombinacija živo rdeča-bela. Al pa živo zelena-bela. Tud oranžna mi ni slaba. V glavnem kkšna živa barva, da vse skupaj poživi. Midva mava v kuhinji  2 rdeči steni, ostalo pa belo. Sam mam pa kuhinjo bukev.

Za uno sobo pa ne vem kaj bi prekrilo. Mogoče kkšna vijolična[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




lex -> RE: barva stene v sobi (24.2.2008 21:03:53)

midva sva v merkurju kupila neko emulzijo, ki se doda barvi in je kao proti plesani, pa verjemi da se čez čas začne spet pojavljat. Midva imava modro sobo, pa se ta [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] vidi. Mislim, da ni barve ki bi prekrila to nadlogo. Midva sva jo dobro pošmirklala dol in najprej sčistila z eno tekočino in potem še neko emulzijo dodala barvi, pa se je po cca8 mesecih začela spet pojavljat. Aja pa moj je dal kar k vsej barvi to emulzijo, sedaj se pa nama črte vidijo vmes. Tako da dajta tole samo k prvemu barvanju, k drugemu pa ne, če ne bosta imela vso sobo flekasto.

Jaz imam v kuhinji pluto in svetlo rjave elemnte, stene so antik oranžne (tako neenakomerno nanšena barva s čopičem)




Anonimen -> RE: barva stene v sobi (24.2.2008 21:08:01)

Na kakšni podlagi bi bila plesen najmanj vidna?


Olivno zelena?




TONČI. -> RE: barva stene v sobi (24.2.2008 21:22:14)

Na kakšni podlagi bi bila plesen najmanj vidna?


Plesni ne skrivat. Raje naredite vse, da se je rešite. Pri nas je bilo enako. Potem smo pa plesen pošprical z nekim sprejem proti plesni ( gor piše Mega belo, Dom).  Čez to smopa pobarval z barvo, proti plesni. Navadna barva z dodatkom citronke. Plesni do danes še ni. In kmalu bo eno leto, ko smo naredili ta postopek.




Stran: [1]