Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


karinka -> Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 7:09:51)

Z možem se odločava za menjavo oken in novo fasado. Hiša je velika, tako da je tudi oken veliko.

Jaz se nagibam k plastičnim, mož pa kar ne.

Je pri plastičnih res lahko kaj narobe ?




Anonimen -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 7:23:48)

Pri vsakem oknu je lahko kaj narobe. Še če bi jih delali iz istega materiala, kakor črne skrinjice na avionih, ne bi moglo biti vse tip top. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
 
Drugače pa imamo "mi" PVC okna in vrata in se čisto nič ne pritožujem. In sosedje tudi ne, kar pomeni, da dobro dihtajo (drugače bi celo naselje poslušalo Seko Aleksić [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]).




karinka -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 7:32:41)

Hvala. Kje ste jih pa kupili ?




Anonimen -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 7:35:22)

Pojma nimam, kje jih je lastnica hiše kupila (sem v najemu), ampak so pa dobra. Pa še lepa bela so. V moji hiši bodo tudi taka.




karinka -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 7:36:29)

No nič hudega. Hvala vseeno.




sonja_ez -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 7:39:22)

Menda PVC preveč tesnijo in potem imaš vlago v hiši.




Anonimen -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 7:42:58)

Nekaj jo je v kleti, ja, ampak dvomim, da je PVC kriv za to. Ker potem bi bila vlaga tudi v pritličju in nadstropju, pa ni niti sledu o njej. Tesnijo pa super.




Volga -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 7:45:00)

IZVIRNO SPOROČILO: sonja_ez

Menda PVC preveč tesnijo in potem imaš vlago v hiši.


Ja, tako je pri nas.




Anonimen -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 7:45:05)

Eni imajo res vlago od PVC oken,ampak men se bolj zdi da je odvisno od tega kako je narejeno.




rija -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 7:56:41)

mi imamo plastična....super tesnijo, vlage nimamo....jo centralna poje....pod velikimi stekli pa imamo konvektroje, zaradi katerih sploh ni vlage. če niso vklopljeni, pa resda po teh oknih teče.....zaradi prevelike razlike v temperaturi zunaj in noter....imamo pa ajm in arcont.




šnucika -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 8:01:48)

MIK- plastična in so dobra.Zvočno tesnijo,burjo prenesejo...tudi tista največja v dnevni.
In ne rosijo!...pravzaprav v ekstremnih razlikah temperature,mogoče v petih letih trikrat so bila rosna.




tinkamiška -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 8:25:45)

mi imamo tudi pvc in nič vlage, mogoče zaradi centralne, bomo vidli kako bo, ko bomo dali še fasado gor. zaenkrat smo zadovoljni, so pa od durala.

tinka




Markova -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 8:27:18)

PVC. Nagode Postojna. Tesnijo dobro, nobene vlage, vse ok.




viv_ -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 8:31:00)

IZVIRNO SPOROČILO: rija

mi imamo plastična....super tesnijo, vlage nimamo....jo centralna poje....pod velikimi stekli pa imamo konvektroje, zaradi katerih sploh ni vlage. če niso vklopljeni, pa resda po teh oknih teče.....zaradi prevelike razlike v temperaturi zunaj in noter....imamo pa ajm in arcont.


Rija, kakšni konvektorji to? Pa kok so to velika stekla? A misliš, da moraš pod 4x2 dajat te konvektorje?




Dadi -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 9:09:12)

Jaz imam dobre izkušnje s plastičnimi okni (Interalta) so vgrajena že sigurno 10 let. (kjer sem doma)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

V najino novogradnjo sva se s kar nekaj dogovori in prepričanjem, da so lesena okna kvalitetnejša in lepša kot so bila nekoč, odločila za le-te, torej bova imela lesena. Ker bo hiša lesena (montažna gradnja), pa na Gorenjskem bo hiša stala....Pa sem na sejmu tudi dobila potrditev, da so današnja okna lesena, kvalitetno narejena in zaščitena. Sva gledala varianto les-aluminij, ampak pride za naju predrago....

Tak da midva ostajava pri lesenih oknih, če sva se zafrknila bova pa še videla. Če bo treba jih bova pač menjala...




klavdijas -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 9:16:40)

Mi imamo PVC okna in dobro fasado, pa ni nič vlage. Vlaga se nabira, ker je hiša premalo izolirana in ne zaradi plastičnih oken. Zagotoviti se mora zračenje in problema ni.

LP,

        Klavdija




fragola -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 10:09:31)

IZVIRNO SPOROČILO: sonja_ez

Menda PVC preveč tesnijo in potem imaš vlago v hiši.


za vlago je laho krivo to, da je stara hiša in prej so bla lesena okna k so dihala, potem ko daš PVC okna ne diha nič, zato je treba kupit razvlažilec zraka in je vse ok!
Pri novo gradnji pa je vse ok, ker daš tudi več izolacije!




tehnofil -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 11:20:07)

IZVIRNO SPOROČILO: karinka
menjavo oken in novo fasado.

Ta kombinacija je OK. Problem je, ko na stare bajte (z zelo slabo izolacijo) dajejo diht okna.

Drugače pa moraš vedeti, da lesena okna dihtajo enako kot plastična. Še posebej če so iz trdega eksotičnega lesa. Poleg tega so lakirana - menda ja ne bo kdo rekel da lak "diha".

Cene lesenih poceni = cena plastičnih. Za kvalitetna lesena pa cena zraste za 50%, dihtajo pa enako.

Drugače pa imamo AJM. Za 17 oken in 1 veliko, 1 panoramska vrata, 4 balkonska, z žaluzijami in montažo je bilo lani 2mio sit. Aja, petkomorna polnjena s kriptonom al katerim plinom že.




srki -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 11:36:32)

V okolju, kjer živim, bi bilo greh, da imam plastična okna. Torej, v petek nam jih mintirajo-lesena. Plastična mi niti pod razno ne sedejo.




karinka -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 11:57:45)

Kaj pa fasada ? Okvirni stroški ?

Kakšno izolacijo dajete ? Stiropor ali tervol ?




rija -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 14:34:36)

IZVIRNO SPOROČILO: viv

IZVIRNO SPOROČILO: rija

mi imamo plastična....super tesnijo, vlage nimamo....jo centralna poje....pod velikimi stekli pa imamo konvektroje, zaradi katerih sploh ni vlage. če niso vklopljeni, pa resda po teh oknih teče.....zaradi prevelike razlike v temperaturi zunaj in noter....imamo pa ajm in arcont.


Rija, kakšni konvektorji to? Pa kok so to velika stekla? A misliš, da moraš pod 4x2 dajat te konvektorje?


radiator v tleh, pod oknom, da piha brez motorčka seveda, na okno....okno pa je veliko ca.6,5 m krat 5 m....v bistvu je ena cela stena steklena od poda do strehe.....
mi je pa to predlagal prijatelj, ki se zelo veliko ukvarja s pametnimi rešitvami v hišah....in na konvektorje moraš kurit predvsem ponoči, da se okna ne ohladijo ker so pač izolativno gledano najslabša možna varianta....




tehnofil -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 16:37:03)

IZVIRNO SPOROČILO: karinka
Kakšno izolacijo dajete ? Stiropor ali tervol ?

Stiropor je cenejši, tervolj dražji, tudi nekaj dražja izvedba. Cene ?
Predvsem glej, da bo izolacije čim več - dva dodatna centimetra (namesto 10 daj 12, namesto 12 daj 14,...) malo povečata ceno, na dolgi rok pa pametna odločitev. Predvsem glej da izolirata vse toplotne mostove - preklade, ob oknih, balkon, horizontalna vez.
Ene fasade so kot polivinil - ne dihajo. Njih se izogibaj. Hiša mora prepuščat vlago ven, če nimaš prisilnega prezračevanja.




bini -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (11.3.2008 22:10:48)

no, tud pri nas bo počasi padla odločitev...
meni je les pač bližje in sedaj praskava še za 'lesenimi' predračuni... dost dober argument ZA lesena je nama tud to, da pač les je preverjen material, plastika pa ni ne vem kako dolgo na trgu... tud praske in druge zadeve je kao potem lažje premazat oz. popravit na lesu... ampak sem prepričana, da bi pravi zagovornik plastike našel odgovor tudi na to...
imela sva par predračunov za pvc, sedaj čakava še lesena... kli logatec je poslal dosti ugodno varianto, pa še vedno seveda dražjo od pvc...
so pa ta lesena okna zdaj res čist drugačna kot včasih in ja, tud ta super dihtajo, morda tud ta preveč....
do konca marca se sigurno odločmo, ker dajejo zimski popust [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Balonchy -> RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika (12.3.2008 8:44:19)

Mamo lesena. Ampak defenitivno ob menjavi bodo PVC.




Stran: [1]