Poučna zgodba za minutko (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


KBM -> Poučna zgodba za minutko (21.3.2008 9:38:19)

Starejši gradbenik je bil pripravljen na upokojitev. Svojemu delodajalcu je povedal, da želi zapustiti gradbeni posel in živeti mirnejše življenje s svojo ženo in družino. Pogrešal bo svoje prijatelje, sodelavce in dobro plačo, ampak resnično je potreboval upokojitev. Bodo že zmogli brez njega.

Delodajalcu je bilo žal, ko je spoznal, da njegovo podjetje zapušča zanesljiv in dober delavec. Preden pa sta se dokončno poslovila, ga je prosil, da zgradi le še eno hišo, zgolj kot osebno uslugo. Gradbenik je privolil, a s srcem prav zares ni bil več pri stvari. Zbral je ekipo, nakupil ustrezno orodje in surovine. To pa zares ni srečen konec moje kariere, si je mislil.

Ko je gradbenik končal in je delodajalec prišel preverit njegovo delo, je stopil do njega in mu v roke potisnil ključe od vhodnih vrat zgrajene hiđe:
ťTo je tvoja hiša, je dejal, moje darilo tebi.Ť
Kakšen šok! Kakšna nerodna situacija! Če bi le vedel, da gradi sebi lastno hišo, bi jo zgradil čisto drugače. Sedaj pa bo moral živeti v hiši, ki je sploh ni naredil tako dobro in s srcem.

Podobno je z nami. Naša ţivljenja gradimo odsotno, iščemo linijo najmanjšega odpora in se izogibamo stvarem, ki bi od nas zahtevale spremembo. V ključnih točkah našega zasebnega in poklicnega življenja ne pokažemo tistega najboljšega, ki je v nas. Potem pa z grozo spoznamo, da živimo v hiši, v kateri ne maramo živeti, a moramo, ker smo si jo sami zgradili. Če bi vedeli že prej, bi to naredili popolnoma drugače.

Razmišljate o sebi kot o graditelju. Razmislite o svoji hiši. Vsak dan zabijate žeblje, postavljate oder in nameščate stene. Gradite modro. Tudi če živite le še en dan, si ta dan zasluži, da ga živite polno in dostojanstveno.

Zavedajte se, da je življenje projekt, imenovan naredi-si-sam. Vaše današnje življenje je rezultat vašega odnosa in izbir v preteklosti. Vaše jutrišnje življenje pa bo rezultat vašega odnosa in današnje izbire.




taja27 -> RE: Poučna zgodba za minutko (21.3.2008 9:56:14)

Podobno je z nami. Naša ţivljenja gradimo odsotno, iščemo linijo najmanjšega odpora in se izogibamo stvarem, ki bi od nas zahtevale spremembo. V ključnih točkah našega zasebnega in poklicnega življenja ne pokažemo tistega najboljšega, ki je v nas. Potem pa z grozo spoznamo, da živimo v hiši, v kateri ne maramo živeti, a moramo, ker smo si jo sami zgradili. Če bi vedeli že prej, bi to naredili popolnoma drugače.



zame to nikakor ne drži ... nikoli ne izberem linije najmanjšega odpora ... najbolj cenim v življenju spremembe, sploh, če se iz njih kaj naučim ... in vedno se človek nekaj nauči ... samo če hoče




Anonimen -> RE: Poučna zgodba za minutko (21.3.2008 12:18:21)

Tale mi pa ni življenjska. Ne moreš biti vedno na preži, celo življenje, nikoli utrujen, da te slučajno ne bi kdo nategnil.




gojska -> RE: Poučna zgodba za minutko (21.3.2008 14:33:15)

 kej tolk brezveze pa še ne, mi je prav žal.
Bil je dober delavec iz vsega srca gradbinec, svoj zadnji projekt je pa čist zafušal zato ker je sam še na penzijo mislil[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]WTF
pol je pa mogu živet v tisti podrtiji, ker mu jo je šef dal za zahvalo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image]

po mojem jo je stanovanjskemu skladu prodal, pa so naredil šest neprofitnih stanovanj.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Muca Copatarica -> RE: Poučna zgodba za minutko (21.3.2008 20:12:07)

To sem pa že slišala. Meni pa se zdi poučna. Naveličan vsega, čaka na upokojitev, fučka se mu za vse in tako zadnji hiši ne posveti neke velike pozornosti. Škoda, ker nastane iz hiše klump.




Stran: [1]