drugi otrok po CR (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Po porodu



Sporočilo


poka1 -> drugi otrok po CR (25.3.2008 21:20:39)

Tiste, ki ste rodile s CR kdaj ste  ponovno zanosile?Sem cula, da priporočajo,da ce si rodil s CR naj ne bi ponovno zanosil se kake 2 ali 3 leta.Jaz pa ne bi rada se tolko cakala:)




N _ B -> RE: drugi otrok po CR (25.3.2008 21:24:23)

Po treh letih.




Krištofinja -> RE: drugi otrok po CR (25.3.2008 21:30:22)

Zanosila sedem mesecev po rojstvu in je bilo k sreči vse v redu. Zdaj imamo punčko.




eva1 -> RE: drugi otrok po CR (25.3.2008 21:31:05)

jaz sem zanosila 13-14 mesecev po CR..počakala sem 1 leto! Razlike med malima je nekaj manj kot 22 mesecev, v drugo rodila po naravni poti!




PBJ -> RE: drugi otrok po CR (25.3.2008 22:18:02)

Meni je rekla, zdravnica pri odpustu, da je treba vsaj eno leto počakati, potem pa lahko gremo v akcijo...
Tako sem znova zanosila 17 mesecev po CR.




katra55 -> RE: drugi otrok po CR (26.3.2008 9:14:48)

A ste drugič rodile vaginalno ali spet s CR? 




N _ B -> RE: drugi otrok po CR (26.3.2008 9:24:17)

IZVIRNO SPOROČILO: katra55

A ste drugič rodile vaginalno ali spet s CR? 


G je do zadnjega puščal odprto možnost, da rodim vaginalno. Zaradi preeklampsije so se potem odločili za urgentni CR.




Bejba -> RE: drugi otrok po CR (27.3.2008 14:51:45)

Jaz sem zanosila 10 mesecev po prvem carskem rezu (med malima je 18,5 mesecev razlike). Moja G in babca, ki je tudi naša osebna prijateljica sta bili malo hudi name, ampak je bilo na srečo vse ok. Vendar pa mi drugič niso pustili roditi naravno (čeprav je vse štimalo) ravno zaradi tega, ker je bilo premalo časa vmes in bi se šivi prvega CR lahko raztrgali med drugim porodom. Tako sem obakrat rodila s CR. Razlika je bila le v tem, da sem bila prvič v splošni narkozi, drugič pa sem imela epiduralno in sem lahko spremljala kako je moj otroček prvič zajokal [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

LP; Bejba




katee -> RE: drugi otrok po CR (27.3.2008 17:56:55)

jaz sem prvič rodila s CR (najprej 12 ur v porodni, potem pa mali ni hotel priti ven ker naj bi imela malo medenico in so mi naredili CR). Mi je pa ginekologinja rekla, naj mine med obema porodoma 2 leti. Že v P pa mi je G rekel, da bom tudi drugič rodila s CR. Upam, da se bodo držali tega.




zirafa76 -> RE: drugi otrok po CR (29.3.2008 9:45:56)

Moj ginekolog je verjetno edini,ki je mnenja,da je potrebno glede medicinskega vidika pocakat vsaj 7mesece,pol pa lahko delamo ze na tem..sem bila presenecena,ampak mi je razlozil,da sicer 1 leto je fajn,ni pa noben hud problem prej...[sm=zmeden.gif]ker jaz tudi nocem cakat dve leti...




Ayo -> RE: drugi otrok po CR (29.3.2008 10:47:01)


IZVIRNO SPOROČILO: eva1

v drugo rodila po naravni poti!



uuuuu to je pa lepa novicka! [sm=bravo.gif] Tako bi tudi jaz rada, ce bo slo.
Men je g rekel 6 mesecev, veliko pa sem prebrala, da je fajn pocakat 2 leti.

Kaj pa 3. otrok po dveh CR, je to mozno?




petea -> RE: drugi otrok po CR (29.3.2008 13:02:44)

Ayo, načeloma dopuščajo do 3 CR, tako da če kakšnega vmes rodiš vaginalno, lahko imaš več otrok.

Vsak zdravnik ima svoje mnenje - eni bi po 1. CR radi vse ostale spet imeli take, drugi spodbujajo vaginalne porode.




mala pikica -> RE: drugi otrok po CR (29.3.2008 13:34:23)

IZVIRNO SPOROČILO: Ayo


IZVIRNO SPOROČILO: eva1

v drugo rodila po naravni poti!


uuuuu to je pa lepa novicka! [sm=bravo.gif] Tako bi tudi jaz rada, ce bo slo.



Zdaj sem se jaz tudi razveselila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




anny1 -> RE: drugi otrok po CR (30.3.2008 20:35:50)

Zdravo,po cr rodila drugič 3 leta kasneje po naravni poti čeprav so mi v P in tudi osebna G rekli da bo cr tudi drugič, pa ni bil, toliko bolje zame.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] CR prvič zaradi zastoja poroda tudi pri meni po 12h in 9h od odteka plodovnice. Drugič pa je bilo hitreje opravljeno vse v 4h[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].Rodila drugo vaginalno in po naravni poti brez umetnih popadkov.




zoya24 -> RE: drugi otrok po CR (2.4.2008 17:45:09)

Ojla,

tudi jaz v drugo rodila naravno, prvič Cr zaradi mnedenične vstave, drugič naravno, v treh urah po prihodu v porodnišnico, tudi brez umetnih popadkov.





Sončni žarek -> RE: drugi otrok po CR (3.4.2008 15:38:08)

IZVIRNO SPOROČILO: poka1

Tiste, ki ste rodile s CR kdaj ste  ponovno zanosile?Sem cula, da priporočajo,da ce si rodil s CR naj ne bi ponovno zanosil se kake 2 ali 3 leta.Jaz pa ne bi rada se tolko cakala:)



Men je moja G rekla, da lahko zanosim komot, ko bo 6mesecev od CR......pa da bom tudi v drugo avtomatsko imela CR.




hillmagic -> RE: drugi otrok po CR (5.4.2008 0:58:16)

Meni je G rekla da naj počakam vsaj dobro leto da si telo opomore Pol pa v akcijo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ninocka -> RE: drugi otrok po CR (9.4.2008 21:19:26)

Med 1 CR in drugo nosecnostjo je bilo 17 mesecev. V drugo sem si zelela rodit naravno, potem pa sem ene par mesecev pred porodom dobila nek nenormalen strah, da mi bo pocila maternica in sem se odlocila za CR (kljub "zeljam" moje G, da rodim naravno).
Po porodu mi je rekel G, ki mi je delal CR, da sem imela zelo tanko maternico, ki ne bi zdrzala popadka in je bilo edino pravilno, da sem se odlocila za CR.
Glede tretjega otroka pa je rekel, da moram pocakat vsaj 1 leto preden spet zanosim.




Anonimen -> RE: drugi otrok po CR (11.4.2008 17:19:32)

V P sp mi rekli da 1 leto, moja G pa da je to "varni" napotek in da lahko tudi že prej, vendar ne prej kot v 6 mesecih. Sicer pa odvisno od ženske.
Meni je rekla da lahko pri drugem porodu računam na CR.




Stran: [1]