Brezplačni učbeniki in malica (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


Mišni -> Brezplačni učbeniki in malica (1.4.2008 14:16:01)

Uzakonjeno, pa niti ni 1-aprilska.


Brezplačni učbeniki so uzakonjeni za osnovno šolo, malica pa za dijake! Pa brezplačno varstvo tudi za otroke 5. razrediv.

Juheeeej!!!




Volga -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (1.4.2008 14:18:46)

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Uzakonjeno, pa niti ni 1-aprilska.


Brezplačni učbeniki so uzakonjeni za osnovno šolo, malica pa za dijake! Pa brezplačno varstvo tudi za otroke 5. razrediv.

Juheeeej!!!



A res al kaj? Samo saj so že zdaj imele šole možno izposojo učbenikov, to potem ni ne vem kakšna novica. No za malico za dijake že, samo tole za učbenike pa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] pa delovne zvezke moraš pa itak kupit, pa tudi niso poceni.




Mišni -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (1.4.2008 16:44:02)

Ja, samo nekaj je bilo vseeno treba plačat, pa se mi zdi, da vse šole niso imele te možnosti. Pa zdi se mi tudi, da delovni zvezki tudi zraven pašejo, ne vem, no. V glavnem se mi veliko zdi.




Volga -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (1.4.2008 16:44:56)

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ja, samo nekaj je bilo vseeno treba plačat, pa se mi zdi, da vse šole niso imele te možnosti. Pa zdi se mi tudi, da delovni zvezki tudi zraven pašejo, ne vem, no. V glavnem se mi veliko zdi.


Aha, no, saj je tudi to nekaj.




hariba -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (1.4.2008 17:27:50)

Učbenike se ej dalo izposodit v učbeniškem skladu in je bilo treb plačat obrabnino, okrog 30€, zdaj bo pa izposoja zastojn, ampak delovni zvezki pa kolikor jaz vem ne bojo zastojn.




Anonimen -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (1.4.2008 17:33:42)

IZVIRNO SPOROČILO: hariba

Učbenike se ej dalo izposodit v učbeniškem skladu in je bilo treb plačat obrabnino, okrog 30€,


A to je znesek za en razred za vse ucbenike?




lelaval -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (1.4.2008 18:54:08)

Brezplačni učbeniki so uzakonjeni za osnovno šolo, malica pa za dijake! Pa brezplačno varstvo tudi za otroke 5. razrediv.


Vse to je že skozi - najstarejša hči hodi v 5. razred, pa so do sedaj imeli vseskozi zastonj izposojo ućbenikov in brezplačno varstvo (plačaš le prehrano).
Je pa za pohvalit, da so "zrihtali" še brezplačno prehrano za dijake [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




hariba -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (1.4.2008 20:05:19)

A to je znesek za en razred za vse ucbenike?
ja
Ja za vse. Za delovne zvezke pa od 50-100 €.
Ja za 9 letko je že bilo zastojn,  otroke v 8 letki se je pa še plačevalo do lanskega šolskega leta. Od septembra 2008 dalje pa itak 8 letke ne bo več.




karmy -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (1.4.2008 21:54:16)

sklad je že bil od prej za sposojo učbenikov
pa tudi varstvo do petega razreda je bilo prej




Mišni -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (2.4.2008 11:18:57)

IZVIRNO SPOROČILO: karmy

sklad je že bil od prej za sposojo učbenikov
pa tudi varstvo do petega razreda je bilo prej



Sklad je bil, samo je bilo treba nekaj plačat, mislim, da 1/3 cene novih učbenikov.
Varstvo je bilo pa do 5 razreda, zdaj je pa vključno s petim.




smotka lonib -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (6.4.2008 16:08:09)

IZVIRNO SPOROČILO: hariba

Učbenike se ej dalo izposodit v učbeniškem skladu in je bilo treb plačat obrabnino, okrog 30€, zdaj bo pa izposoja zastojn, ampak delovni zvezki pa kolikor jaz vem ne bojo zastojn.


mi smo letošnje leto plačali izposojo učbenikov,  vendar so nam ta denar oktobra vrnili oziroma dve položnic  za malico nam ni bilo potrebno plačati.




mikina -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (6.4.2008 22:05:22)

Sklad je bil, samo je bilo treba nekaj plačat, mislim, da 1/3 cene novih učbenikov.
Varstvo je bilo pa do 5 razreda, zdaj je pa vključno s petim


Mi letos nismo plačali sklada nič. Varstvo pa je pri nas v 5. razredu bilo že lani, ker ga je imela hčerka do 15.00 če ne celo 15.30.




Anonimen -> RE: Brezplačni učbeniki in malica (7.4.2008 1:35:50)

Jaz sem si letos za starejšega sina v učbeniškem skladu izposodila samo berilo za slovenščino in istočasno z njim sem v roke dobila tudi položnico za 5,7€ (1/3 cene). O brezplačni izposoji ni ne duha, ne sluha. Imamo pa brezplačno jutranje (pred poukom, od 6-ih do 8-ih) in popoldansko varstvo (do 16-ih oz. dežurstvo do 17-ih).




Stran: [1]