sir med paradajzovo solato (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


čaki -> sir med paradajzovo solato (1.5.2008 11:50:44)

lansko leto sem jedla paradajzevo solato, notri je bil pa neki beli sir. mogoče katera ve kakšen sir bi to bil? solata je bla strašno dobra ker tisti sir zlo paše notri. a je možno, da je mozarela sir?




lea23 -> RE: sir med paradajzovo solato (1.5.2008 11:53:25)

ja, pomoje skoraj sigurno je bil mozzarela




mojsoncek -> RE: sir med paradajzovo solato (1.5.2008 11:57:37)

mozzarella, ce je bil pa zelo slan pa je bil morda feta sir.




Hope2 -> RE: sir med paradajzovo solato (1.5.2008 11:57:59)

Mozzarela ali pa feta sir.




čaki -> RE: sir med paradajzovo solato (1.5.2008 12:14:09)

kater od teh dveh pa bolj paše?
a niso mazarela umaknil iz prodaje?




Hope2 -> RE: sir med paradajzovo solato (1.5.2008 12:30:48)

IZVIRNO SPOROČILO: čaki

kater od teh dveh pa bolj paše?
a niso mazarela umaknil iz prodaje?


Zakaj bi jo pa umaknili iz prodaje? Prvič slišim

Oba pašeta, kokr za koga. Mozzarela je bolj ko en zvečilni, je bolj kompaktna oz žilava koz feta, in se je ne da mazat. Feta pa je bolj mezava, bolj slana, več okusa (mozzarela, če ni buffalo, nima nobenega okusa, je kot plastika. okus dobi šele, če se jo pogreje). Feta se v solati tudi malo stopi oz razpade, drobi. Medtem ko mozzarela ostane taka, kot si jo narezal ali raztrgal.




Anonimen -> RE: sir med paradajzovo solato (1.5.2008 12:37:11)

H paradižniku paše tudi vsak drug sir v slanici (pri najboljšem sosedu vem, da se dobi beli sir v slanici), to je podoben sir kot Feta, tako kot je napisala Hope, mazav, mehek, z močno aromo.

Mozzarela ima pa res bolj mil, slankast okus, ki pride do izraza, če se jo kuha/peče, npr. na pici. Jaz v solato raje dajem kar Feto. Pa še za lahko poletno omako za špagete jo porabim ali kot namaz za na kruh.




mojsoncek -> RE: sir med paradajzovo solato (1.5.2008 12:51:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Mozzarela ima pa res bolj mil, slankast okus, ki pride do izraza, če se jo kuha/peče, npr. na pici. Jaz v solato raje dajem kar Feto. Pa še za lahko poletno omako za špagete jo porabim ali kot namaz za na kruh.


Bi se kar strinjala z napisanim... feta v solato, mozzarella pa na pico, oblozene tople kruhke in podobno (ceprav ji tudi nic ne fali ce je v solati [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image])




vesel -> RE: sir med paradajzovo solato (1.5.2008 13:14:10)

Moja svakinja da v paradajzovo solato Zdenka sir-pa je tud ful dobro.




nu_tella -> RE: sir med paradajzovo solato (1.5.2008 13:20:48)

So imeli eno afero v italiji z eno od mozcarel. sam ne vem al je to pršlo tudi v slovenijo...




Kaliope -> RE: sir med paradajzovo solato (1.5.2008 17:23:35)

IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella

So imeli eno afero v italiji z eno od mozcarel. sam ne vem al je to pršlo tudi v slovenijo...


v Slovenijo iz tiste farme niso uvažali mocarele, tak da nič bat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]