Rolete - PVC ali ALU (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


BlankaT -> Rolete - PVC ali ALU (7.5.2008 8:18:46)

Midva z možem pa se sedaj odločava za okna in senčila. No za okna sva se že odločila za plastična in bela.

Sedaj pa sva v dilemi glede rolet in sicer naju zanima razlika med PVC in ALU roletami. Razen, da je cena ALU rolet bistveno višja me zanima v čem so še boljša in če se sploh splača kupovati ALU rolete. Glede barve pa se nagibava na sivo, ker imava bordo rdečo streho. No naj še povem, da imava ogromno oken (22 ).

Lp, Blanka




frutka_ -> RE: Rolete - PVC ali ALU (7.5.2008 8:30:52)

Pri nas je bila odločilna samo cena. Zato sva vzela PVC varianto. Hiša ima debela zidove, vsa okna so na V in ni sonca.
Ko bova menjala okna še v sp. štuku na J strani bova vzela najbrž kakšno boljšo varianto, zaradi vdora vročine in J sonca.




Anonimen -> RE: Rolete - PVC ali ALU (7.5.2008 8:58:06)

jaz bi vzela PVC rolete. V vajinem primeru bi edino mogoče raje vzela ALU okna, namesto PVC. Pač čisto odvisno.

Sva pa midva na istem - 18 oken, 2 drsna vrata in 3 balkonska vrata. Vzela sva PVC, rolet pa ne bova, ampak bova raje žaluzije.




Muca83 -> RE: Rolete - PVC ali ALU (17.5.2008 23:54:03)

Sicer sem malo kasna ampak bom vseeno napisala, mogoče pa še pride prav info. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Takole je, razlika v ceni med PVC in ALU roleto je nekje 15%. Razlika je pa predvsem v tem, da ALU roleta bolje zadržuje toploto v prostoru (pozimi). Če bi izbirala temno barvo, na njo ni garancije, ker praviš da bo siva, potem to zate ne igra vloge. Pa če imaš kakšno veliko okensko površino, kot je npr panoramska stena, je PVC roleta neizvedljiva. Drugače pa je PVC čisto ok.




Baksuz -> RE: Rolete - PVC ali ALU (31.7.2015 9:07:31)

ALU ili PVC, svejedno bolje od drveta.
__________________
ALU rolete




Baksuz -> RE: Rolete - PVC ali ALU (12.8.2015 9:20:58)

Je netko kupio ove rolice ?




Stran: [1]