Izkop za hišo (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


PikicaStonoga -> Izkop za hišo (9.6.2008 21:48:09)

Lep pozdrav!

Zanima me, kolk ste dali za izkop za hišo?
Poznate koga, ki dela v okolici Domžal?
Hiša bo 11 m x 7,5 m.
Kolk vas je pa stalo zasutje hiše (kleti) in utrditev zemlje okrog?




honey -> RE: Izkop za hišo (10.6.2008 7:55:18)

Jaz ti bom povedala najin strošek za izkop, pa upam, da se bo potem še kdo javil, ki bo imel manjši strošek [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Naju je prišel izkop in nato zasutje jame takratnih 1.300.000,00 SIT. Problem je bil, ker je bila sama zemlja in nikakor ni prišel do trdnih tal. Skopati je moral 7 m globoko, da je prišel do trdnega (je pa to majster, ki prisega na to, da je treba narediti izkop in priti do trdnega, ne pa tako, kot zdaj delajo z nasipi), nato pa je šlo noter ogromno skal in betona, da smo to utrdili in mislim da še 700 m3 jalovine. V glavnem drago je bilo kot [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Hiša ima pa mere 12 x 20 m. Ampak kakor gledam zdaj, sploh ne delajo več izkopov, ampak malenkost "odgrnejo" zgornjo plast - tam nekje do 1/2 m in potem nasipajo in valjajo, da to utrdijo. To pa najbrž ni tako drago.




Tinky -> RE: Izkop za hišo (10.6.2008 9:25:06)

Nas bo izkop in temeljna plošča, za hišo veliko 9m x 15m, stalo cca. 8.000 EUR.




Anonimen -> RE: Izkop za hišo (10.6.2008 9:45:03)

Mi smo lani rušili staro hišo (14×6) in naredili izkop za novo (12×8). Vse je naredil en izvajalec. Prišlo naju je 2.300,00 eur. S tem da je računan odvoz na deponijo in zasip materiala na deponiji.
Zasutje kleti in urejanje okolice pa bomo delali konec meseca.




noe -> RE: Izkop za hišo (10.6.2008 10:37:45)

Nama je naredil izkop za hišo 10,5*8 za 650 evrov, zraven pa je odpeljal vso zemlo na drugo stran parcele in še nekaj k sosedom .Vso to zemljo je tudi povaljal. Nam je mal hrib poglihu.
Aja, je pa brez kleti.




miškolina -> RE: Izkop za hišo (10.6.2008 11:01:06)

Poznam nekoga iz Ihana, dela večinoma izkope, ima svojega bagarja. Pokliči 041695860. Mi smo izbirali ponudbe in on je bil daleč najbolj ugoden.
LP




PikicaStonoga -> RE: Izkop za hišo (10.6.2008 16:21:22)

Hvala, sem klicala tega tipa na številko je bil ful prijazen, se bomo jutri dobili z njim. je pa iz Krašnje.
Zanimam se pa zato, ker sem opazla, da je vedno treba dobit več ponudb, ker se zelo razlikujejo. Npr. sva dala predračune za material za klet, pa se razlikujejo tudi za 200o € za enako stvar v trgovini za enake količine in vse. mislim ...pri privatnikih je pa še drugače, ko gre vse na roke...
1. ponudba 2400 € izkop + posebej zasipavanje
2. ponudba 1700 € izkop + posebej zasipavanje
3. in 4. in 5. ponudbo dobva v nekaj dneh.
je a res, da ge za sam izkop in odvoz materiala, ne pa tudi za filc in pesek (tu bova posebej kupila samo material) 




tehnofil -> RE: Izkop za hišo (11.6.2008 9:20:26)

1. ponudba 2400 € izkop + posebej zasipavanje
2. ponudba 1700 € izkop + posebej zasipavanje

Ja. Ampak druga ponudba bo drugačna ko bo priše do skal in bo rekel, da je moral po skali kopat in da to stane in,.. in...


Ne glej ponudb. Najemi velik bager Catepilar, tudi če s prevozom. Naj pride in opravi na hitro. Plačaš na uro delni stroj in to je to. Kakšne ponudbe neki? Cene strojev so več ali manj znane in to je to. Velik pa mora biti zato, da eno skalco ne tolče dve uri ampak z njo hitro opravi.

Potem tudi ni pregovarjanja, kakšen je bil teren, pa koliko dela itd. Stroj na uro in gotovo. Boš moral pa malo tudi počakati na vrsto. Pa prevoz bagra je ene 100-150 eur.

Meni so kopali za šterno celo večnost , če bi pa počakal na ta velik bager pa bi imel skopano v enem dnevu. Resno. Ne komplicirat s tako elementarno zadevo kot je izkop.




PikicaStonoga -> RE: Izkop za hišo (11.6.2008 14:15:47)

Amogoče veš, kje bi se dalo to najet? Hvala za nasvet, bom pobrskala po netu.




Anonimen -> RE: Izkop za hišo (11.6.2008 17:11:28)

Vzemi v roke imenik ali pa poglej na kakšen internetni seznam (npr. pri obrtni zbornici, gospodarski zbornici, gradbenik.eu,...) mojstrov z gradbeno mehanizacijo, vprašaj jih, koliko računajo na uro za izkopavanje in koliko za pikiranje (če je npr. treba razbijati skale). In koliko stane ena ura uporabe kamiona, prevoz mehanizacije, za pesek in ostalo, kar rabiš za tapon, pa itak vidiš, kakšne so cene. In potem ob izopavanju stoj zraven in si zapisuj ure - koliko časa je porabil za sam izkop, koliko je bilo pikiranja,... na koncu nima kaj čarat, toliko je bilo in pika.

Nas čaka izkop, če bo vse po reči, naslednji teden, tako da ne vem, koliko bo stalo, ti napišem takrat, nam je pa ta stric, ki ga poznam že od prej, lani delal pot do hiše, dolžina cca. 300m, od tega polovica pikiranja (sama skala), en odsek smo morali celo minirat, potem pa smo nasuli še 10 kamionov peska, valjali, 6 armiranobetonskih štirimetrskih kanalov za odvodnjavanje - skupaj nas je stalo 4000€. Aja, ima pa Liebcherjev velik bager. Mora biti velik, ker v končni fazi pride ceenej, ker hitreje naredi svoje delo, kot manjši.
Tako da res ne vem, od kje eni dobivajo take famozne cene za sam izkop in tampon.




PikicaStonoga -> RE: Izkop za hišo (1.7.2008 22:40:40)

No, da vam javim! :)
Zmenila sva se s tisim gospodom, ki ga je predlagala miškolina! HVALA TI!
Res je iz Ihana, prihaja pa iz Krašnje, tako da pozna tiste konce in teren in je ful prijazen in priden.
Izkop je danes končan, stalo naju je okroglega jurja evrov, res daleč najceneje. Zdaj se že menimo, da naredimo še izkop za vodo in elektriko, pa potem še zasipanje, ko bo enkrat klet narejena iitditd.
Vesela sem, en korak neprej je narejen!




tehnofil -> RE: Izkop za hišo (7.7.2008 12:47:21)

IZVIRNO SPOROČILO: PikicaStonoga
, res daleč najceneje.

Če ima tudi za mešat beton se zmeni še za zalivanje temeljev in talne plošče - je škoda dajati beton iz hruške. Ta je za gornje plošče.




Annny -> RE: Izkop za hišo (7.7.2008 12:58:30)

To je pa dobra ideja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




PikicaStonoga -> RE: Izkop za hišo (7.7.2008 20:34:33)

Za klet imamo pa že vse zmenjeno, tud solidno ceno in oni vse naredijo, midva kupujeva material.




koramberger -> RE: Izkop za hišo (7.3.2011 12:45:16)

Zanima me koliko so vas potem prišli izkopi za hišo?
Kolikšna je okvirna cena za ugoden izkop?

ˏ




Poka -> RE: Izkop za hišo (7.3.2011 20:08:01)

Jaz vem, da bi prišlo celo premoženje, ker soodpeljali cel hrib... In so prekopavali dvakrat, enkrat na grobo, enkrat pa bolj na fino - hočem rečt, ko je že hiša stala so izravnali okolico. Ker smo nekaj kompenzirali, se ne spomnim, če smo sploh plačali 2000 EUR. Pa so prvič delali skoraj cel teden, drugič pa še ene par dni.

Sam  izkop ni bil veliko, ker imava ene pol manjšo hišo kot eni tu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




mpritr1 -> RE: Izkop za hišo (28.4.2020 14:21:07)

Tukaj lahko preverite cene za odvoz materiala, pogosta vprašanja in odgovore: https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/odvoz-materiala/odvoz-gradbenega-materiala-in-vejevja-cene/ Poleg tega pa so navedeni tudi preverjeni ponudniki za odvoz materiala (gradbeni material, ploščice, beton, vejevje, hlodovina, ...)




Stran: [1]