Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


frutka_ -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (22.2.2005 17:57:34)

Je kriva komunikacija?
Različni obrazi resnice?
Ustaljen vzorec mišljenja v glavi in ponavljanje vzorcev?





Anonimen -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (22.2.2005 18:06:14)

Mislim, da je razlog v vseh naštetih stvareh. Vsi smo si različni in zato tudi razmišljamo drugače.
Včasih pomaga, če si poskusiš zamislit, kako bi bilo, če bi bila ti v situaciji tistega, ki ga ne razumeš. Če imaš za to interes seveda.




Lunca1 -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (22.2.2005 18:48:40)

Še vedno pa najdemo vsaj nekaj ljudi, s katerimi se razumemo:bravo::bravo::bravo:.




Titty -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (22.2.2005 18:52:35)

Redki ljudje obvladajo empatičnost = vživeti se v drugega človeka (po domače povedano,da se daš v njegovo kožo in dušo in da z njegovimi očmi, z njegovimi predpostavkami in filozofijo življenja pogledaš na določeno situacijo). Se pa tega da naučiti,če si človek to želi...(nekateri imajo že naravno predispozicijo za empatijo)...S to lastnostjo verjamem,da bi bilo veliko veliko manj nesporazumov med ljudmi...in to v vseh situacijah in na vseh področjih...




Anonimen -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (22.2.2005 18:54:17)

Ja, res je. Jaz to sposobnost imam ampak je velikokrat ne uporabim. Pa mi je ponavadi žal da ne, ker prehitro reagiram in kasneje vem, da nisem imela prav.




Anonimen -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (22.2.2005 19:28:29)

Saj jih ni treba ravno razumeti, frutka, le pustiti jim je treba, da pač delajo po svoje. Ti imaš še vedno lahko svoja prepričanja in prav je tako. Pač imajo drugi ljudje pa drugačna. Tudi oni verjamejo vanja. Samo to moraš sprejeti, pa bo stvar rešena.




NENAJANI -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (22.2.2005 20:13:33)

Meni se tudi to dogaja!:zmeden: Še večkrat se pa naredi, da drugi ne razumejo mene. Izgleda, da nerazumljivo pišem, govorim. Ko se hecam, veliko ljudi misli, da sem resna. Ne vem, sem pač rahlo čudna:((:((:((:((




Pupica -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (22.2.2005 20:58:32)

Frutka tolaži se da jih je še vedno kar nekaj na svetu katere ljudi razumeš, in še najbolj pomembno, da oni tebe razumejo!!!
:rozica::rozica::rozica:

p.s.Kaj si hotla s tem povedat?:)-:)-:)-:)-:)-




Annny -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (23.2.2005 0:12:18)

'Krivi' so različni značaji- preberi si kako knjigo o tem...sangvinik, melanholik, flegmatik, kolerik- to je pravi odgovor, verjemi:)
LP




Lunca1 -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (23.2.2005 6:05:51)

Potem pa kolerik nori, ker je flegmatiku vse ravno.:)-:)-:)- (beri moja mama in moj oče):)-:)-:)-




BigWhale -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (24.2.2005 21:11:54)

Frutka,

Jaz imam obraten problem. Mene redko kdo razume! ;)

Stvar je pa sicer precej preprosta. Opazujes cloveka in njegova dejanja. Tvoja vzgoja, okolje v katerem ti zivis in ljudje okrog tebe so tebi vzpostavili neka nacela nek pogled na svet, neko moralo konec koncev. V tistih drugih ljudeh so pa ti vzorci drugacni. Ker se ti vzorci ne pokrivajo pac pride do nerazumevanja in cudnih situacij.

Mene, recimo, malokdo razume, kako sem lahko tako neobremenjen s svetom okrog sebe.




Anonimen -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (25.2.2005 12:07:27)


Odgovor je preprost in zelo lahek..

Ne razumes SEBE!

Spoznaj sebe.. in vse bo spoznano..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy




Anonimen -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (25.2.2005 12:12:45)


BigWhale.. :)-

V tisti temi o svetem pismo nisi zgledal nic kaj prevec neobremenjen.. prej obratno.




BigWhale -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (25.2.2005 23:14:55)

To se ti samo zdi, ker se rastes...




Seven* -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (25.2.2005 23:53:06)

Tjazi, a ti filozofijo studiras? :)-




Joe -> Zakaj se mi večkrat zgodi, da nekaterih ljudi ne razumem? (26.2.2005 14:37:08)

Enih ni mogoče razumeti, ker NI KAJ za razumeti. Tako kot ne moreš videti električnega toka, tako ne moreš razumeti dejanj, v katerih ni razuma.




Stran: [1]