Smola na šotoru - kaj sedaj? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Izleti in počitnice >> Kampiranje



Sporočilo


Mišni -> Smola na šotoru - kaj sedaj? (21.6.2008 19:52:48)

Trenutno smo v Novigradu, v kampu pod borovci.

Na šotoru (in tudi v šotoru[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]) imamo kar prcej smole.

In kaj naj jutri naredimo, ko bomo pakirali? Kakšna ideja? Mogoče viv, ti veš, imaš kakšne izkušnje?

A ga kar skupaj zapakiramo, se ne bo nič zlepilo? A naj z oljem to smolo proč spravim, kaj bo v tem primeru z impregnacijo?

Ali pa če  kar polivinilaste vrečke na smolo dam, ko bomo šotor skupaj zlagali?

Prosim za nsvete.




blue sky -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (21.6.2008 20:35:07)

Navadno jedilno olje topi smolo, ampak potem boš morala s šotora še oljne madeže spraviti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




Marogica -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (22.6.2008 10:38:36)

Ma, neke ideje ravno nimam.  Ko smo mi imeli enkrat od popacan predšotor od zrelih smokev, smo ga zložili na notranjo stran, torej, svinjarijo na noter. Potem pa doma probaj v kakšni čistilnici dobit "nasvet".




Laubica -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (22.6.2008 14:05:46)

Mišni-jaz sem časopisni papir tam naložla ko sem ga zlagala da se ni vse zleplo




Mišni -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 9:07:38)

No, smo že doma in sem šotor pač normalno skupaj zložila, bomo videli, kaj bo ratalo. Upam, da bo šel čez en teden spet narazen.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Ninchy -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 9:31:44)

V mullerju prodajajo prav čistilo za smolo jaz sm iz polovarja že večkrat spravila ven smolo je pa majhna embalaža in imaš za vsak madež skoraj svoje čistilo. Samo namažeš pustiš 5 min in obrišeš potem daš pa lahko še prat oz. spereš z vodo. Ne vem pa zdajle točno kako se imenuje.




Mišni -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 9:33:23)

O, hvala, Nincy, a to je mogoče tisti dr. B... ali kaj je že? En Brekman ali nekaj podobnega? Ko so take male flaške? Samo bogve, a je to za šotor tudi. Zaradi impregnacije me malo skrbi.




Volga -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 9:39:58)

A misliš, da bi se impregnacija poškodovala? Po moje pa ne, gotovo je tako narejeno, da se ne bi. Jaz bi pa kar z olivnim oljem spucala, ne vem no, jaz sem z olivcem dobila ven vse črne madeže od katrana, ki jih mimogrede pobiramo po plažah.




Ninchy -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 9:45:13)

Ja mislim da se tko reče. Ja jaz  bi vprašala kakšno prodajalko vrjetno bo vedla, drugače pa pri meni ni niti malo barva zbledela pa so ble precej žive barve. Glede impregnacije pa kaj pa vem! Mogoče bi potem dala šotor prat z tistim praškom k je z impregnacijo k maš tud za bunde in podobno.




viv_ -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 10:00:29)

"ne diraj", ker boš uničila imprignacijo. Na svežo smolo dej magari res polivinilaste vrečke, če je pa posušena je pa OK.




Volga -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 10:10:05)

IZVIRNO SPOROČILO: viv

"ne diraj", ker boš uničila imprignacijo. Na svežo smolo dej magari res polivinilaste vrečke, če je pa posušena je pa OK.


Aja? A potem se to res lahko naredi? Mislim, impregancijo zjebe. O.K., nekaj novega vem.




Mišni -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 10:22:12)

IZVIRNO SPOROČILO: viv

"ne diraj", ker boš uničila imprignacijo. Na svežo smolo dej magari res polivinilaste vrečke, če je pa posušena je pa OK.


Ja, saj sem res imela namen kar vrečke gor nalepit, samo potem, ko smo zlagali, niti nisem imela več volje tistih madežev iskat. No, upam, da s ene bo zlimalo.

A potem ne dirat smole? O.K.




viv_ -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 11:41:11)

Ne, pust prmir... Boljš smola, k da vam skoz teče...

In? Kako je bilo?




Mišni -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 14:37:40)

IZVIRNO SPOROČILO: viv

Ne, pust prmir... Boljš smola, k da vam skoz teče...

In? Kako je bilo?


Drugače je bilo fajn, edino šotor sva v temi postavljala, ker smo tako pozno v petek prišli. No, pa se je še kar izšlo, glede na to, da sva tega zdaj prvič.

So se pa režali naši sosedje u nulo, ker smo imeli toliko natovorjenega za 2 dni. Poln kombi ...
Ko smo na koncu rekli, da se srečamo na enem taboru nekje, je možakar rekel, da takrat bomo pa potem kar z avtobusom priti.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Pi-kica 1 -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (23.6.2008 21:54:14)

Ste šli s tamalim šotorom? V katerem kampu pa ste bili?




Mišni -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (24.6.2008 10:56:26)

IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

Ste šli s tamalim šotorom? V katerem kampu pa ste bili?


Ne, s tavelikim. V Sireni v Novigradu smo bili.




zabrnek -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (24.6.2008 14:24:27)

IZVIRNO SPOROČILO: viv

Ne, pust prmir... Boljš smola, k da vam skoz teče...




Ka pol maš čez par let šotor poln smole...?...

lp




Mišni -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (24.6.2008 21:45:14)

IZVIRNO SPOROČILO: zabrnek

IZVIRNO SPOROČILO: viv

Ne, pust prmir... Boljš smola, k da vam skoz teče...




Ka pol maš čez par let šotor poln smole...?...

lp



Ja saj če se ne sprime, ni panike. Naj kar bo tam, mene ne moti. Narava pač.




Anonimen -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (26.6.2008 10:26:42)

Poskus iz WD-jem. Našpricaš, podrgneš. Potem pa malo prila gor, da ne bo oljnega madeža. LP




Mišni -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (27.6.2008 9:49:49)

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Poskus iz WD-jem. Našpricaš, podrgneš. Potem pa malo prila gor, da ne bo oljnega madeža. LP


U, tega pa ne bi upala naredit.




Anonimen -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (27.6.2008 12:58:27)

Poskusi malo smole dobiti na kakšno krpo in poskusi. Jaz sem na ta način dobila dol čigumi, pripopan na sedežno brez problema. Je bilo po tv, da se da z wd-jem odstraniti vse madeže, na tepihu, na blagu...Ne pusti mastnega madeža, če greš čez s prilom, arfom..




Mišni -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (29.6.2008 8:02:46)

Decembrka, saj jaz verjamem, da smolo dobiš dol, samo po moje z impregnacijo vred.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (29.6.2008 13:45:41)

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Decembrka, saj jaz verjamem, da smolo dobiš dol, samo po moje z impregnacijo vred.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Na to sem pa pozabila. Mi vedno napeljemo čez šotor in arafat plahto, ker je v primeru dežja bolj varno, pa samo plahta je umazana. Priveževa pa kar s špago na drevesa.




Mišni -> RE: Smola na šotoru - kaj sedaj? (29.6.2008 15:28:52)

Priveževa pa kar s špago na drevesa.


Na to pa jaz ne bi upala računat, da bodo točno tam stala drevesa, kjer bi jaz plahto napeljala.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Ful dobro, če vam vedno rata.




Stran: [1]