po odpovedi (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


Udb -> po odpovedi (27.8.2008 12:26:14)

Ker zgleda, da bom morala z oktobrom dati odpoved, me zanima - kako je z otroškim dodatkom in s plačilom vrtca.  Ali upoštevajo, da je 1 plača manj, ali gledajo lansko dohodnino? Kako je s tem?

Hvala.




PBJ -> RE: po odpovedi (27.8.2008 12:29:09)

Če ostaneš brez službe, to posreduješ CSD in tudi Občini in se upošteva. 




Kerensa* -> RE: po odpovedi (27.8.2008 12:29:13)

Oni imajo svojo logiko... če si brezposelna in se zaposliš, ti dodatno plačo takoj upoštevajo pri otroškem dodatku in ti ga znižajo... če pa si zaposlena in ostaneš brez službe, pa ti en dohodek manj računajo šele naslednje leto... ne trudi se z razumevanjem "logike". [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Udb -> RE: po odpovedi (27.8.2008 12:30:45)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Oni imajo svojo logiko... če si brezposelna in se zaposliš, ti dodatno plačo takoj upoštevajo pri otroškem dodatku in ti ga znižajo... če pa si zaposlena in ostaneš brez službe, pa ti en dohodek manj računajo šele naslednje leto... ne trudi se z razumevanjem "logike". [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Waw. To je pa res zelo logično, ja. A to za otr. dodatek? KAj pa za vrtec???




Kerensa* -> RE: po odpovedi (27.8.2008 12:31:33)

To je za otroški dodatek, ja... za vrtec so pri meni upoštevali takoj, v obeh situacijah.




PBJ -> RE: po odpovedi (27.8.2008 12:32:41)

Zakaj pa potem v odločbi za otroški dodatek piše, da moraš v 8. dneh javiti vse spremembe, tudi izgubo zaposlitve?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Kerensa* -> RE: po odpovedi (27.8.2008 12:34:33)

Tak je zakon o upravnem postopku... mislim, da je zelo malo žensk, ki so sforsirale svoj CSD tako daleč, da so jim to priznali takoj (izgubo dohodka).




BarbaraO -> RE: po odpovedi (27.8.2008 12:56:12)

Pri vrtcu so mi na občini upoštevali spremenjene razmere takoj naslednji mesec, pri otroškem dodatku pa se upoštevjo dohodki šele naslednje leto, ko oddaš nov obrazec.




blak -> RE: po odpovedi (27.8.2008 13:39:37)

Sestra je ravno pred kratkim ostala brez službe in si je oboje zrihtala, tako otroški dodatek (kot je ena prej omenila-spremembe se javijo v 8 dneh) kot vrtec.




karamela -> RE: po odpovedi (27.8.2008 20:44:00)

Tudi jaz sem bila 2 leti nazaj v podobni oz. enaki situaciji. Vrtec so upoštevali takoj, otroški dodatek pa je pač tak zakon, da gledajo prihodke za eno leto nazaj, tako kot pravi Kerensa.

so  mi pa takrat rekli, da lahko zaprosim za enkratno denarno pomoč.  Torej vprašaj za to pomoč, na csd, da bo nekaj Evrčkov več.  razlog imaš saj se bliža kurilna sezona in s tem večji stroški. Jaz tega nisem izkoristila, sem bila preponosna, da bi prosila za pomoč. Bi pa sedaj ravnala najbrž drugače.

Pa srečno!




pipi -> RE: po odpovedi (27.8.2008 22:21:00)

Ko sem jaz ostala 4 leta nazaj brez sluzbe, so mi oboje upostevali takoj. Dobivala sem visji otroski dodatek in vrtec je bil nizji, in to obcutno. Najbolje, da poklices Csd.




Udb -> RE: po odpovedi (28.8.2008 12:59:01)

Hvala vsem za odgovor. Saj še nisem sigurna, ampak tako kaže. Še zmeraj pa upam, da se ne bom rabila ukvarjati s tem.





Stran: [1]