Otrok s PP in LD (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci s posebnimi potrebami



Sporočilo


benika -> Otrok s PP in LD (29.8.2008 12:16:53)

Če imaš doma otroka s PP a ti potem pripada tudi kak dan dopusta več ali ne?

Hvala in lp




doroteja23 -> RE: Otrok s PP in LD (29.8.2008 12:56:41)

Ja ti ja! Je pa odvisno od delodajalca. Pripadalo pa ti bi naj 5 dni in nek manjši davek. AMpak za ta davek me ne držat za besedo, ker jaz tega nisem razumela ko so mo razlagali. V službi maš otroka prijavljenega pod nekimi šiframi in tam se pol to vidi.

LP, Doroteja




ana b -> RE: Otrok s PP in LD (29.8.2008 21:19:43)

Ja, ti pripada do 5 dni, koliko pa je odvisno od kolektivne pogodbe in ta dodatni dopust dobi tudi oče.
To z nižjim davkom pa je to, da je večja davčna olajšava, ker je otrok s pp označen z A5 in ne A1 in to olajšavo lahko uveljavljaš med letom.




Anonimen -> RE: Otrok s PP in LD (29.8.2008 21:35:31)

In dodatek iz CSD-ja.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Pozanimaj se!!!




Anonimen -> RE: Otrok s PP in LD (29.8.2008 21:36:41)

Pa seveda pravice, ki jih koristiš do otrokovega dopolnjenega 18 leta starosti. Kolegica dela samo dopoldanski šiht do 18 leta [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image].




emaa -> RE: Otrok s PP in LD (29.8.2008 22:06:44)

Dopusta je minimalno 3 dni, večina da pač minimum, in ja z odločbo o dodatku za nego je olajšava pri dohodnini večja, A5, midva je med letom ne uveljavljava, potem vidiva kaj se nama bolj splača. 




Anonimen -> RE: Otrok s PP in LD (29.8.2008 23:53:21)

Moj ga ima 5 dni!




Anonimen -> RE: Otrok s PP in LD (1.9.2008 15:54:29)

Jaz imam 5 dni več dopusta.
A potem mojemu partnerju tudi pripada več dni, al samo meni, ker je otrok zavarovan pri meni in ga imam med letom jaz v olajšavi?




siskamiska -> RE: Otrok s PP in LD (4.9.2008 20:40:04)

Tudi mene zanima kako je s tem dopustom in kdo ga lahko koristi, oba starša ali tisti ki uveljavlja otroka za dohodnino?




emaa -> RE: Otrok s PP in LD (5.9.2008 12:57:23)

Dopust dobita oba starša, saj gre za starša, ki negujeta otroka s posebnimi potrebami. 




jolandaa -> RE: Otrok s PP in LD (6.9.2008 16:19:08)

meni je pripadal 5dni sedaj sem zamenjala sluzbo in delodajalec zahteva da moram prinest se potrdilo CSD zraven potrdila zdravnika zanima me kje na centru dobim to potrdilo




benika -> RE: Otrok s PP in LD (6.9.2008 21:01:00)

Ja pa sej moraš iz CSD imet papir, da imaš otroka s PP. To je odločba s katero ti pripada denarna pomoč za nego otroka s PP. Kakšno potrdilo pa dobiš pri pediatru?




Knedel -> RE: Otrok s PP in LD (11.9.2008 7:13:55)

Zanima me ali greš z odločbo o prejemanju denarne pomoči ker imaš otroka s PP k svojemu delodajalcu in ga vprašaš koliko ti po (naši) kolektivni pogodbi pripada dopusta ali kako ? Ali potrebuješ še kakšna dodatna potrdila? Pa sem na našem CSD takrat, ko sem vlagala prošnjo za podaljšano porodniško in denarno pomoč spraševala, če nam staršem z otroci s PP mogoče pripada kakšen dan dopusta več. Mi nihče ni znal odgovoriti.




uwaga -> RE: Otrok s PP in LD (11.9.2008 9:52:39)

Pravica do dodatnih dni pripada obema staršema. Zakonsko je določeno minimalno 3 dni. Delodajalec lahko določi več (mislim da do 5 dni ).
Moj partner je pokazal odločbo komisije za usmerjanje otrok s PP. Na željo tajnice je dodal še potrdilo osebne zdravnice, ki je napisala da ima otrok prirojeno gensko okvaro in da imajo starši pravico do izrabe dodatnih dni LD.   In stvar je urejena.
Jaz bom to uredila ko zaključim z poklicno rehabilitacijo.




Sisy -> RE: Otrok s PP in LD (13.9.2008 8:38:18)

jaz imam 3 dni dodatnega dopusta.




Stran: [1]