prodaja hiše (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan



Sporočilo


pupe -> prodaja hiše (30.8.2008 15:12:50)

vse ki ste prodajali kakšno nepremičnino, bi prosila da mi opišete svoje izkušnje glede prodaje,
ali svetujete prodajo prek agencije, ali ste se tega lotili kar sami,..
skratka imamo starejšo hišo, pa smo začeli razmišljati o prodaji,...nam pa bi kakšen nasvet ali namig prišel še kako prav




neanja duo -> RE: prodaja hiše (30.8.2008 16:31:15)

Oj,kje pa stoji ta hiša?




pupe -> RE: prodaja hiše (30.8.2008 19:07:04)

hiša stoji na gorenjskem, je malo na hribčku, vendar je potrebna obnove
je pa tudi kar velika




Laubica -> RE: prodaja hiše (30.8.2008 19:53:30)

Mi smo jo poslikali dali na bolho in še 3 agencije smo poklicali




pupe -> RE: prodaja hiše (30.8.2008 20:47:32)

laubica poklicali ste tri agencije? ste dali trem agencijam za prodajat?




Saša27 -> RE: prodaja hiše (31.8.2008 10:21:05)

Mi smo prodajali nepremičnino in dali oglas na bolho, pol so pa nas iz dveh agencij sami poklicali, če lahko prodajojo za nas[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Felicita -> RE: prodaja hiše (31.8.2008 19:36:24)

jap, agencije so takoj zraven, vedno pred 'resnimi' kupci. zakaj? zaradi provizije, seveda...
tko da če boš dala oglas se pripravi, da bojo agencije navalile.




pupe -> RE: prodaja hiše (31.8.2008 22:03:38)

kolko pa vzamejo provizije, sem nekje zasledila da je z zakonom določeno koliko % lahko vzamejo
kolko časa pa ste prodajali?




Hope2 -> RE: prodaja hiše (1.9.2008 7:53:13)

IZVIRNO SPOROČILO: pupe

kolko pa vzamejo provizije, sem nekje zasledila da je z zakonom določeno koliko % lahko vzamejo
kolko časa pa ste prodajali?


Če prodajaš nepremičnino ne rabiš plačat provizije, četudi ti jo prodajajo agencije. Enostavno NE podpišeš pogodbe z agencijo, agencije bodo pa zaradi dobička (provizija od kupca) vseeno oglaševala in prodajala tvojo nepremičnino. Kupec se težko oz se ne more izognit proviziji, medtem ko se prodajalec lahko, le podpisat ne sme posredniške pogodbe z agencijo.

Daš oglas na nepremicnine.net ali na bolho, in prvi klici bodo najbrž res od agencij. Potem jim takoj poveš, da lahko prodajajo in oglašujejo, samo ti provizije ne plačaš. Če sprejmejo ta pogoj, lahko pridejo nepremičnino pogledat in poslikat. Potem pa vidišš, ene bodo prišle , ene ne. Ko pridejo, ti vseeno dajo pogodbo v roke, vendar jo shraniš in ne podpišeš. Oni pa potem oglašujejo in ti vozijo morebitne kupce. Kupec bo na koncu plačal provizijo 2%, ti pa ne. Če pa bi podpisala posredniško pogodbo, pa tudi ti plačaš 2%. Če si slučajno zelo zadovoljen z agencijo in imaš "slabo vest", jim pa lahko ob podpisu kupoprodajne pogodbe s kupcem, daš kako nagrado v obliki denarja. Tvoja volja koliko daš in če sploh.

Koliko časa prodajaš, je pa vse odvisno kolikšno ceno določite nepremičnini in ali je na trgu ravno tak kupec, ki išče ravno tako nepremičnino




pupe -> RE: prodaja hiše (1.9.2008 21:30:04)

hope2 ali se ti s tem ukvarjaš?




Andra -> RE: prodaja hiše (1.9.2008 22:32:40)

midva sva imela slabe izkušnje z agencijami in sva prodajala kar nekaj časa, potem sva vzela stvari v svoje roke, pa tablo za cesto in je bilo prodano v enem mesecu
ne moreš verjet, kaj ti naredi takšna tabla s kontaktno številko, vsaki dan je bilo kar nekaj klicev




Hope2 -> RE: prodaja hiše (2.9.2008 8:02:19)

IZVIRNO SPOROČILO: pupe

hope2 ali se ti s tem ukvarjaš?


Sem se pred 2 letoma.




pupe -> RE: prodaja hiše (2.9.2008 18:59:44)

katere agencije pa priporočate?
če bi se seveda odločili za to




Stran: [1]