RE: Pizza (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


blaža -> RE: Pizza (6.11.2008 20:07:20)

Pico večkrat spečemo doma in ne vidim nič nezdravega, kar se tiče nje. tudi pica v piceriji nam je občasno ok. pomfrija pa ne delam pogosto. Mislim, da je zelo nezdrav, ga pa naredimo , ko je mlad krompir par krat na leto. tudi proti hamburgerjem nimam nič proti, vse v mejah normale. če ne žreš vsak dan take hrane, ni panike.




picola1 -> RE: Pizza (6.11.2008 20:13:31)


IZVIRNO SPOROČILO: nicimoja

V maščobi je veliko potrebnih vitaminov, ki jih otrok potrebuje.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] bravo, to res drži.

Drugače te pa Bojana 29 enostavno ne razumem, pa verjetno ne samo tebe. Ampak meni gre to res na živce, da lahko ene mamice tako grozno komplicirajo pri zdravih otrocih, ki jim nič ne manjka, in na njih ni poterebno polagati pozornosti glede pravilnega prehranjevanja in kaj lahko poje in kaj ne. Ma daj mu jesti pico, pomfri, hamburger,... Itak, saj tega res ne jemo vsak dan, pa tudi ne večkrat na teden, amapak tu pa tam kdaj, pa menda ja res lahko. Ne kompliciraj in ne ustavljaj otroka pri hrani, seveda zopet v mejah normale, ampak samo pretiravati ne. Moj je jedel pico odkar jo je lahko oz. ko je jedel vso ostalo hrano. Zdaj pri 2,5 letih poje dva koščka (2/8) pice za keks, včasih tudi kaj malega več.
Kolegica je hčerka uvajala v gosto hrano  tako, da ji je vsak dan dala eno vrsto hrane. Joj, kar koža se mi naježi. Ampak ji nisem mogla dopovedati, da pretirava, da komplicira, da se dela samo delo,... Sedaj: mala ne je tega, ne je tega,...
V glavnem jaz ne kompliciram ne pri hrani, ne pri sladkarijah, ne pri ... kaj vem kje še (pri vzgoji sem kar huda) in je moj zlati sonček, zdrav, pogumen, močen, hraber,.....



V maščobah ni vitaminov...So pa maščobe res potrebne v telesu, ker so nekateri vitamini topni v njih...To je pa razlika...
To, da ni treba pazit pri zdravem otroku kaj je in kaj ne oz da ni treba polagati pozornosti glede pravilnega prehranjevanja pa je zame mal hecno...(ne govorim o občasnih 'prekrških', ampak na splošno-sej možno, da nisi tako mislila) Otrok se razvija in potrebuje kvalitetno prehrano (no, vsi jo, ampak otrok pa še bolj), s tem, ko ne je kar vsega sranja po vrsti, mu privzgojuješ občutek za zdravo prehranjevanje, ki je podlaga za prehranjevanje tudi v odraslosti. Ogromno bolezni je posledica nezdravega prehranjevanja, sej sama veš...Tako da to še zdaleč ni nepomembno...
Kar se pa tiče uvajanja v Gh...Kako si jo pa ti uvajala, če smem vprašat? A kar tri vrste hrane naenkrat, al kaj? Kolikor jaz poznam mamice, so skoraj vse uvajale postopoma, tudi jaz pa mi moja hčerka ni čisto nič izbirčna...Premalo 'komplicirat' pa tut ni dobr.




picola1 -> RE: Pizza (6.11.2008 20:15:33)

Pomfrija sploh ne rabiš cvret, ampak ga lahko spečeš v pečici skoraj brez maščobe. Je glih tako dober pa veliiiiko bolj zdrav.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]